پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

یافتن راه حل هسته‎ای هدف از سفر پوتین به تهران

danesheroz1 شهریور ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
یافتن راه حل هسته‎ای هدف از سفر پوتین به تهران

دانش روز: رسانه‎ های خبری اعلام کردند پس از آنکه پوتین موفق به توقف حمله به سوریه شد، به دنبال این است با سفر به تهران راه حلی برای مساله هسته‎ای نیز بیابد

 به گزارش دانش روز، سایت آمریکایی “گاردین اکسپرس” می‎نویسد: “پس از پیروزی دیپلماتیک کسب شده در سوریه، روسیه به دنبال گام دیگری برای افزایش نفوذ خود در خاورمیانه است. این بار به دنبال کمک به ایران است.”

ولادیمیر پوتین -رئیس جمهوری روسیه- در حال برنامه ریزی سفر به تهران است تا درباره راه‎حل‎های احتمالی در زمینه برنامه هسته‎ای ایران به گفنگو بنشیند.

در دیدار روسای جمهوری دو کشور در حاشیه اجلاس سازمان همکاری‎های شانگهای در بیشکک (قزاقستان)، تصمیم فوق اتخاذ شد.

به نقل از این سایت مستقر در لاس وگاس: “حسن روحانی رئیس جمهور جدید ایران در حالی که ولادیمیر پوتین را برای سفر به ایران دعوت می کرد گفت مایلیم مساله هسته‎ای ایران هر چه سریعتر در چهارچوب قوانین بین الملل حل شود.”

دعوت فوق یک روز پیش از آن صورت گرفت که روسیه و آمریکا در زمینه قراردادن سلاح شمیایی سوریه تحت نظر سازمان‎های بین المللی، به توافق اولیه دست یافتند.

گاردین اکسپرس در ادامه مطلب خود می‎آورد: “روسیه، سوریه و ایران مدت‎هاست که با هم در منطقه متحد بوده‎اند. روسیه بزرگترین تامین کننده سلاح نظام اسد بوده و حتی هم اکنون نیز نه تنها از طریق مذاکرات سیاسی بلکه با ارسال سلاح از طریق ناوهای جنگی به سواحل این کشور، از دولت سوریه حمایت می‎کند.”

به گزارش خبرگزاری‎های روسی، یگان دریایی روسیه به شرق مدیترانه در نیمه دوم ماه سپتامبر به ۱۱ ناو خواهد رسید.

در ادامه به بحث عدم محقق شدنِ قرارداد فروش سامانه S-300 که در سال ۲۰۰۷ امضا شده بود پرداخته شده و نویسنده مدعی شده است که در صورت حمله آمریکا به سوریه، ممکن بود شرایط تغییر کند.

این سایت آمریکایی می‎افزاید: “در حالی که ایران به دنبال پذیرش قانونی بودنِ برنامه هسته‎ای خود است، طرح روسیه درباره سوریه و تعلیق حمله آمریکا، یک پیروزی برای دولت ایران محسوب می‎شود.”

تاریخ سفر پوتین هنوز مشخص نشده ولی رویکرد وی مشخص است: “ایران همسایه ماست، همسایه خوب”

روزنامه کامرسنت خبر داد که رئیس جمهوری روسیه در طی سفر، به ایران پیشنهاد ساخت دومین نیروگاه هسته‎ای را داده است.

منبع:مهر

یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۳
کد خبر : 60281
بازدیدها: 254

پاسخی بگذارید »