جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

یادواره شهید ایرج خرم جاه در البرز برگزار می شود

danesheroz1 شهریور ۷, ۱۳۹۲ ۰
یادواره شهید ایرج خرم جاه در البرز برگزار می شود

دانش روز: یادواره شهید ایرج خرم جاه با عنوان یادواره شهدای غواص استان البرز با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره این شهید بزرگوار، ۱۴ شهریور ماه جاری در سالن شهدای سپاه کرج برگزار می شود

  به گزارش دانش روز، برگزاری این یادواره  در سیزدهمین نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان البرز مصوب شد.

شهید خرم جاه شهید غواص دهستان سیبستان شهرسان ساوجبلاغ این استان است که بعد از ۲۷ سال مزار وی در همدان شناسایی شد.

در این جلسه همچنین مصوب شد، زندگی نامه این شهید بزرگوار و جعفر زمردیان آزاده دوران دفاع مقدس در قالب داستانی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان به رشته تحریر درآید و یکی از مراکز کانون پرورش فکر ی کودکان و نوجوانان در شهرستان ساوجبلاغ به نام شهید خرم جاه نامگذاری شود.

همچنین درسیزدهمین نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار وشهادت مقرر شد یادواره سرلشکر شهید فلاحی وهزار شهید ارتش در استان البرز روز چهارشنبه ۱۰ مهر ماه سال جاری در تالار شهیدان ن‍ژاد فلاح کرج برگزار شود.

تهیه دو هزارو ۷۰۰ مصاحبه صوتی و تصویری با والدین شهدا از سوی اداره کل ارشاد اسلامی ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، ارتش ، نیروی انتظامی ، آموزش و پرورش ، ائمه جماعات، استانداری و بنیاد شهید و حفظ آثار دفاع مقدس از دیگر مصوبات این نشست بود.

در سیزدهمین نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همچنین مصوب شد جانمایی تندیس حاج ذبیح الله بخشی که از سوی اداره کل بنیاد شهید تهیه شده توسط شهرداری کرج ظرف کمتر از دو هفته مشخص و از آن رونمایی شود.

منبع: ایرنا

پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۸
کد خبر : 55379
بازدیدها: 411

پاسخی بگذارید »