جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز:

یادواره شهدای پایگاه شهید فتوتی و گلستان یکم در مهرشهر کرج

danesheroz1 مهر ۴, ۱۳۹۲ ۰
یادواره شهدای پایگاه شهید فتوتی و گلستان یکم در مهرشهر کرج

دانش روز: یادواره شهدای پایگاه شهید فتوتی و گلستان یکم با حضور جمعی از مسئولین استان البرز در مسجد بعثت گلستان یکم، مهرشهر کرج و از سوی پایگاه شهید فتوتی و حوزه ۴۱۱ محمد رسول الله (ص) و با همکاری پایگاه براداران شهید فتوتی و پایگاه خواهران بنت الرسول برگزار شد

به گزارش دانش روز، این یادواره بعد از نماز مغرب و عشا با امامت حجت الاسلام والمسلمین کیانی فر امام جماعت گلستان یکم مهرشهر و تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و نوای دل انگیز سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

 7

6

حس و حال عجیبی مسجد بعثت را فراگرفته بود عطر حضور شهدا در این یادواره احساس می شد. حضور یادگاران ۸ سال دفاع مقدس، رزمندگان ، جانبازان برزیبایی این یادواره افزوده بود.

1

مسئولین هم آمده بودند و همگام با مردم مهرشهر باردیگربا حضور خود با آرمان های شهدا تجدید میثاق کردند. عزیز اکبریان نماینده مردم کرج در مجلس، مهندس زاده نور شهردار منطقه ۱۲ کرج، قاضی قدرت افسری بازپرس ویژه کالای قاچاق استان البرز، مهندس نور علی ریاست بازسازی عتبات عالیات استان البرز، سرهنگ اصغری جانشین رئیس کلانتری ۲۲ مهرشهر، میر ابراهیم صدیق عضو شورای شهر و محمدعلی معصومی فرمانده حوزه ۴۱۱ محمدرسول الله از میهمانان ویژه این یادواره بودند.

5

امام جماعت گلستان یکم مهرشهر ضمن خیر مقدم به مسئولین و مردم گفت: من به عنوان روحانی بسیجی آسایش و امنیت نظام را مدیون شهدا و حماسه غیور مردان در ۸ سال دفاع مقدس می دانم هدف از برگزاری این یادواره این است که همواره در خدمت شهدا باشیم ویاد آنها را در دل خود زنده نگاه داریم چرا که شیرمردان ایران فعل زینب در کربلا را صرف کردند آنچنان که گفته می شود کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود و رهبرمعظم انقلاب فرمودند: خدایا مرا در گروه بسیج محشور کن.

4

در ادامه محمد علی معصومی فرمانده حوزه ۴۱۱ محمد رسول الله گفت: ۵۹/۶/۳۱ جنگ تحمیلی آغاز شد و با توجه به این مدت زمان کمی از پیروزی انقلاب می گذشت دشمن تصور می کرد ایران مغلوب خواهد شد اما ملت غیور ایران حماسه آفرید، با تمام وجود دفاع کرد، دفاعی که بنیانگذار انقلاب مقدسش نامید. در ۸ سال دفاع مقدس ۲۱۳ هزار شهید تقدیم انقلاب شد که حدود ۳۶ هزار شهید دانش آموز در محدوده سنی ۱۵ تا ۱۹ ساله  و ۶۶./. شهدا بسیجی بودند. آری شیرمردان ایران ۸ سال جانانه از ایران دفاع کردند و نگذاشتند ذره ای از خاک ایران به دست متجاوزین بیفتد. اینک ما آسایش و امنیت خود را مدیون زحمات شهدا و رزمندگان هستیم .

3

همچنین سردارعزیز اکبریان نماینده مردم کرج ضمن تقدیر از بسیجیان، فرماندهان و مسئولین به بیان خاطره ای از تیپ حبیب ابن مظاهرکرج و حضور در جزیره مجنون پرداخت و گفت: در زمان حضورم در جزیره مجنون شهید محمدعلی دوستی از رزمندگان کرجی را دیدم که بسیار ناراحت بود علت را جویا شدم گفت: دختر کوچکی دارم که هر زمان به جبهه می آیم از من سوال می کند کجا می روی ؟ می گویم به کربلا می روم اما هربار که برمی گردم می گوید پدر دروغ می گویی و من نمیدانم جواب دخترم را چه بدهم: اکبریان گفت:  آن زمان من ۲۲ ساله بودم آن شب در اثر پاتک دشمن و اصابت خمپاره شصت چند نفر از رزمندگان شهید شدند. وقتی جویا شدیم مشخص شد که یکی از آنها شهید علی محمد دوستی بود آری ایشان به کربلا رفته بود.

2

در ادامه  محمد رضایی جانباز ۷۰./. و سید هاشم صدیق جانباز ۶۰./. به بیان خاطرات خود از دوران جنگ و ۸ سال دفاع مقدس پرداختند.

در پایان یاد و خاطره شهیدان پایگاه شهید فتوتی و گلستان یکم: محمدرضا صدیق، علیرضا مرادخانی، محسن دیبال، غلام رضا آزادی، محمد فتوتی بروجردی، مسیح الله پاکدل، محمود رنج، محمود صنگور نژاد، موسی بیات، برزو خانجانی، منصور علیزاده دادخواه، محمدرضا وجه الله زاده مقدم، اکبر محمد بیگی، حشمت الله الاهی، قدرت الله قاسمی و علی بهرامی گرامی داشته شد .

همچنین با حضور عزیزاکبریان، حاج آقا کیانی (امام جماعت مسجد بعثت) و مهندس زاده نور شهردار منطقه ۱۲ کرج از خانواده ۴ شهید: ۱- محمود امیریان پور۲- برزو خانجانی ۳- محمود صنگور نژاد ۴- اکبر محمد بیگی با لوح سپاس تقدیر و تشکر به عمل آمد

 

 

خبرنگار دانش روز: گلاویژاصحابی

پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲ - ۰۰:۴۳
کد خبر : 62534
بازدیدها: 1,134

پاسخی بگذارید »