یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

یادواره شهدای فرهنگی استان البرز برگزار شد

28 danesheroz اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
یادواره شهدای فرهنگی استان البرز برگزار شد

عصر امروز با حضور مسئولان کشوری و استانی یادواره شهدای فرهنگی استان البرز در تالار شهیدان نژادفلاح کرج برگزار شد

به گزارش دانش روز ، دبیر برگزاری یادواره شهدای فرهنگی استان البرز عصر امروز در ابتدای این مراسم طی سخنانی به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل امروز تأکید کرد و افزود: هر چه بیشتر بتوانیم در این مسیر گام برداریم بهتر می‌توانیم آرمان‌های شهدا را حفظ کنیم.

احمد هراتی در ادامه همچنین به رونمایی از کتاب در مکتب افلاکیان اشاره کرد و بیان داشت: کتاب یادواره شهدا با نام در مکتب افلاکیان در زمینه وصایای شهدای فرهنگی استان البرز که تهیه و تدوین شده است.

هراتی، ولایت‌پذیری، حجاب و عفاف، احکام دین و ایثار و شهادت را از موضوعات این کتاب عنوان کرد.

وی با اشاره به این اقدام فرهنگی تأکید کرد: این کتاب به عنوان کتاب مرجع در ساعات پرورشی در اختیار دانش‌آموزان مدارس قرار می‌گیرد.

در ادامه این یادواره مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز نیز طی سخنانی برگزاری اینگونه یادواره‌ها را ارزشی و بسیار مطلوب توصیف کرد و گفت: برگزاری این یادواره‌ها در انتقال مفاهیم دفاع مقدس به آیندگان مؤثر است.

اکبر حلیمی خاطرنشان کرد: ما در تمام عرصه‌ها باید به دنبال الگوهای برتر باشم، بنابراین در عرصه ایثار و شهادت رزمندگان اسلام بهترین الگو برای ما و فرزندان ما محسوب می‌شوند.

به گفته وی در استان البرز ۹۲ شهید فرهنگی، ۳۶۷ دانش‌آموز شهید، ۷۸ همسر شهید، ۵۷ آزاده فرهنگی، ۵۷۲ جانباز فرهنگی، یکهزار و ۸۷۷ رزمنده، ۱۲۸ خواهر شهید و ۳۱ برادر شهید و ۳۳۳ فرزند شهید معلم وجود دارد.

حلیمی در ادامه سخنان خود به اجرای طرح تکریم از خانواده شهدا در استان البرز اشاره کرد و گفت: استان البرز این طرح را به صورت مداوم اجرا می‌کند که علاوه بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا تقویت‌کننده روحیه فرزندان و والدین شهدا نیز محسوب می‌شود.

*۱۸ هزار دانش‌آموز به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در بخش دیگری از سخنان خود به اعزام ۱۸ هزار نفر دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور طی سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: پیگیری ‌مشکلات درمانی جانبازان فرهنگی، پیگیری امور تحصیلی فرزندان شاهد از دیگر فعالیت‌های آموزش و پرورش البرز در راستای برنامه‌های ایثار و شهادت ذکر کرد.

در این یادواره تعدادی از دانش‌آموزان پسر استان البرز نمایش بدون کلام با موضوع ایثارگری‌های مردم و رزمندگان اسلام را در دوران هشت سال دفاع مقدس اجرا کردند.

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۵
کد خبر : 16018
بازدیدها: 179

پاسخی بگذارید »