سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

گپی و گفتی از دنیای بازیگری با شهرام قائدی

danesheroz1 مهر ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
گپی و گفتی از دنیای بازیگری با شهرام قائدی

دانش روز: شهرام قائدی درشهرستان قیروکارزین ۱۷۵ کیلومتری جنوب شیراز به دنیا آمد. حدود سال ۶۹ به تهران آمد

به گزارش دانش روز، اولین کار تصویری تلویزیونی ‌اش «خودروی تهران ۱۱» بود و پس از آن در سریال «بازگشت پرستوها» بازی کرد. او از جمله بازیگرانی است که توانست در سال‌های اخیر نام خود را به عنوان یک هنرمند، در جامعه هنری مطرح کند.

در سال ۷۴ با کارگردان‌ های مطرحی چون دکتر قطب‌ الدین صادقی، گلاب آدینه و… کار کرد. قائدی چند سال پیش در ایام ماه مبارک رمضان در سریال پر طرفدار پنجمین خورشید در کنار حمید گودرزی به ایفای نقش پرداخت و نقشی بسیار پررنگ هم از خود نشان داد.

وی می ‌گوید: «در نقش‌هایی که بازی می ‌کنم، اهل کم ‌فروشی نیستم و تمام تلاشم را برای هر چه بهتر بازی کردن انجام می ‌دهم.  بازیگری، مهم‌ ترین دغدغه زندگی من است، شاید بدون بازیگری هیچ چیزی برایم قشنگ نباشد.» آنچه تقدیم حضور خوانندگان عزیز می شود، گفتگویی کوتاه با این هنرمند تواناست؛

در مصاحبه ای گفته بودید‌ درگیر بازیگری‌ هستید. مگر بازیگری‌ شغل‌ شما نیست‌، پس‌ چرا درگیرید‌؟

درگیری‌ به‌ معنایی‌ که‌ شما فکر می‌ کنید منظورم‌ نبود. من‌ چندین سال‌ است‌ که‌ بازیگرم‌ و فکر می ‌کنم‌ هر شغلی‌ درگیری‌ های‌ مخصوص‌ به‌ خودش‌ را دارد.

از شغل‌ بازیگری‌ راضی‌ هستید‌؟

فکر می ‌کنم‌ بازیگری‌ بهترین‌ شغل‌ دنیاست‌،‌ چون‌ در آن‌ واحد می ‌توانی‌ چند شغل‌ داشته‌ باشی‌. وقتی‌ یک‌ بازیگر نقشی‌ را بازی‌ می‌ کند، یعنی‌ برای‌ مدت‌ زمانی‌ شغل‌ آن‌ نقش‌ را می‌ پذیرد.

دوست‌ نداشتید‌ شغل‌ دیگری‌ هم‌ داشتید‌؟

نه‌. چون‌ از شغل‌ فعلی ‌ام‌ راضی‌ هستم‌.

از درآمدش‌ هم‌ راضی‌ هستید‌؟

به‌ هر حال‌ زندگی‌ ام‌ می ‌گذرد، اما شما کسی‌ را سراغ‌ دارید که‌ از درآمد بیشتر، خوشش‌ نیاید؟ به‌ هر حال‌ هر کسی‌ درآمد خوب‌ را دوست‌ دارد و من‌ هم‌ دروغ‌ نمی‌ گویم‌ و واقعیت‌ این‌ است‌ که‌ دوست‌ دارم‌ درآمد بیشتری‌ داشته‌ باشم‌، در حدی‌ که‌ نیازهای‌ مالی ‌ام‌ برطرف‌ شود.

از حضورتان‌ در سریال زمانه رضایت‌ داشتید‌؟

بازی‌ در نقش‌ بهزاد در زمانه، برای من یک‌ تجربه‌ بود و همچنین حضور در کنار حسن فتحی و اسماعیل عفیفه آرزوی من بود. در کنار بازیگرانی همچون حمید گودرزی، پریناز ایزدیار، مهرانه مهین ترابی، حسین مهری، مهران احمدی و… که از اساتیدم بودند چیزهایی یاد گرفتم و بسیار خرسندم.

چه کاری آماده پخش دارید؟

بعد از فیلم کمدی به من نگو دزد به کارگردانی عباس مرادیان که از شبکه نمایش و شبکه استانی پخش شد، در حال حاضر مشغول به کار دیگری نیستم.

اهل‌ ورزش‌ هم‌ هستید‌؟

صد در صد. ورزش‌ برای‌ جسم‌ و روح‌ یک‌ بازیگر لازم‌ است‌ و البته‌ غیر از بازیگران‌، تمام‌ مردم‌ به‌ ورزش‌ نیاز دارند.

مدتی‌ در تیم‌ فوتبال هنرمندان‌ حضور داشتید. آیا هنوز هم‌ در آن‌ تیم‌ هستید‌؟

برای‌ یک‌ بازیگر سخت‌ است‌ که‌ خودش‌ را برای‌ تمرین‌ مداوم‌ هماهنگ‌ کند، اما کلاً از حضور در هر تیمی‌ برای‌ ورزش‌ کردن‌ استقبال‌ می ‌کنم‌.

در سفرها برخورد مردم‌ با شما چگونه‌ است‌؟

بسیار عالی‌. جا دارد از همه‌ مردم‌ عزیز که‌ میزبان‌ ما بوده و هستند، تشکر کنم‌. چون‌ واقعاً مرا با کارهایشان شرمنده‌ می کنند.

آیا در برخورد با دیگران همین طور‌ خوش‌ اخلاقید‌؟

حتماً. دلیلی‌ برای‌ بداخلاقی‌ وجود ندارد، چون‌ من‌ هم‌ جزئی‌ از آنها هستم‌، اما…

اما چی؟

اما یک‌ چیز را باید پذیرفت‌ و آن‌، اینکه‌ من‌ هم‌ مانند همه‌، گاهی‌ اوقات‌ در زندگی‌ خصوصی‌ ام‌ مشکلاتی‌ دارم‌، مردم‌ باید بپذیرند که‌ یک‌ بازیگر، هم‌ ناراحت‌ می ‌شود و هم‌ مثل‌ همه‌ آدم ‌ها گاهی‌ اوقات‌ بی ‌حوصله‌. اما بعضی‌ ها دوست‌ ندارند این‌ مسئله‌ را باور کنند.

پس‌ شهرت‌ همیشه‌ جذاب‌ نیست‌؟

چرا، شهرت‌ جذابیت ‌های‌ خاص‌ خودش‌ را دارد. ولی‌ دوست‌ دارم‌ گاهی‌ اوقات‌ تنها باشم‌ و فکر کنم‌ حتی‌ زمانی‌ که‌ دارم‌ در خیابان‌ قدم‌ می ‌زنم‌. اما مردم نمی گذارند و این بد است.

آیا فکر می ‌کردید‌ روزی‌ تا این‌ اندازه‌ مشهور شوید‌؟

هر چیزی‌ ممکن‌ است‌، اما هیچ‌ وقت‌ به‌ شهرت‌ فکر نکرده‌ ام‌ و همیشه‌ بازیگری‌ را شغلی‌
می ‌دانم‌ که‌ وظیفه‌ انجام‌ دادن‌ آن‌ را دارم‌.

مردم‌ شما را به‌ اسم‌ خودتان‌ صدا می‌ زنند یا به‌ نام‌ نقش‌ هایی‌ که‌ بازی‌ کرده‌ اید‌؟

دوست‌ دارم‌ مرا بیشتر به‌ عنوان‌ شهرام قائدی‌ بشناسند تا نقش‌ هایی‌ که‌ بازی‌ کرده ‌ام.‌ چون‌ شهرام قائدی همیشه‌ با من‌ است‌، اما آن‌ نقش‌ ها برای‌ مدتی‌ هستند‌ و روزی‌ تمام‌ می‌ شوند.

آیا در طول‌ مدتی که در حال بازی هستید،‌ دلتان‌ برای‌ خانواده‌ تان‌ هم‌ تنگ‌ می‌ شود؟

صد در صد. چون‌ زمان‌ کار من‌ با زمان‌ استراحت‌ آنها تداخل‌ داشت و خیلی شرمنده شان هستم.

بزرگترین‌ آرزویتان‌ چیست‌؟

اینکه‌ تمام‌ آرزوهای‌ دیگرم‌ برآورده‌ شود! اما جدا از شوخی‌، آرزوی‌ سلامتی‌ خانواده ‌ام‌ و همه‌ مردم‌ عزیز را دارم‌.

آیا خانواده‌ تان‌ از اینکه‌ شما بازیگر شده اید،‌ خوشحالند؟

من‌ بازیگری‌ را دوست‌ دارم‌ و مطمئناً آنها هم‌ از اینکه‌ من‌ در این‌ رشته‌ فعالیت‌ می ‌کنم‌ خوشحالند. چون‌ بازیگری‌ رشته‌ مورد علاقه‌ من‌ است‌ و واقعاً خانواده‌ ام نیز‌ بهترین‌ مشوقان‌ من‌ بوده‌ و هستند.

آیا خودتان‌ دوست‌ دارید‌ که‌ فرزند یا فرزندانتان‌ وارد این‌ حرفه‌ شوند؟

اگر دوست‌ داشته‌ باشند، چه‌ اشکالی‌ دارد؟ فکر می ‌کنم‌ هر کسی‌ باید در شغل‌ مورد علاقه‌ اش‌ فعالیت‌ کند و پدر و مادر باید راهنما و مشوق‌ فرزندان‌ خود باشند تا آنها راه‌ درست‌ را انتخاب‌ کنند.

برای‌ آینده‌ تان‌ چه‌ تصمیمی‌ دارید‌؟

حتماً سعی‌ خواهم‌ کرد با دقت‌ بیشتری‌ دست‌ به‌ انتخاب‌ نقش‌ هایم‌ بزنم‌. به‌ هر حال‌ احساس می کنم من‌ در اول‌ راه‌ هستم‌ و امیدوارم‌ بتوانم‌ در آینده‌ نقش ‌های‌ بهتری‌ را ایفا کنم‌ و در کل‌ به‌ آینده‌ امیدوارم‌.

مصاحبه از : ناهید جعفرپور کامی

پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۲
کد خبر : 64352
بازدیدها: 233

پاسخی بگذارید »