سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

گپی با امیر قلعه نویی از وضعیت استقلال تا فساد در فوتبال

danesheroz1 مهر ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
گپی با امیر قلعه نویی از وضعیت استقلال تا فساد در فوتبال

دانش روز: امیر قلعه‌ نویی سرمربی تیم استقلال تهران که نتایج قابل قبولی در کارنامه مربی گری اش وجود دارد در مورد مبحث های مختلفی به تازگی صحبت کرده است

به گزارش دانش روز، امیر قلعه‌نویی در گفت‌ وگوی تازه‌ای درباره شرایط استقلال، فساد در فوتبال و برخی مسائل دیگر صحبت‌هایی انجام داده است. گفت‌وگویی که می‌خوانید حول همین محورها است.

شرایط کنونی استقلال چگونه است؟

به هر حال صبح و عصر تمرین‌ها را پیگیری می‌کنیم. یکسری از بازیکنان رده سنی امید و یکسری از بازیکنان بزرگسال در تمرین‌ها هستند و فعلا به همین شکل تمرین می‌کنیم.

این روزها بحث فساد در فوتبال داغ است. با توجه به حضورتان در جلسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی نظر شما در این خصوص چیست؟

من ترجیح می‌دهم در بحث فساد ورود نکنم اما درباره حضورم در جلسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس باید بگویم کلیت این جلسه فقط درباره فساد نبود. درباره کلیت فوتبال و ورزش بحث شد و یکی از مباحث نیز فساد در فوتبال بود.

با این حال نظر شما در ماجرای فساد می‌تواند قابل توجه باشد.

ببینید من نظرم این است که در این بحث نباید نگاهمان قائم به فرد باشد. پیش از این خیلی‌ها به بحث فساد در فوتبال ورود کردند و حالا شاید یکی از دغدغه‌های فوتبال ما این بحث است. با این حال امیدوارم باز هم رسیدگی شود و حق به حقدار‌ها برسد.

شما به اینکه فوتبال ایران روزی پاک شود، خوشبین هستید؟

من اعتقاد دارم فوتبال ما یکی از فوتبال‌های پاک دنیا است. اینکه ما بیاییم و به این و آن انگ بزنیم، درست نیست. با توجه به اینکه ما به مسائل اخلاقی و اعتقادی هم پایبند هستیم، چنین مواردی نمی‌تواند صحیح باشد اما درباره خودم می‌گویم که خداوکیلی من چیزی از ناپاکی‌ها در این فوتبال ندیدم. اگر هم ناپاکی‌هایی وجود دارد که به قول آقای عابدینی ۳ درصد از فوتبال ناپاک است، امیدوارم این ۳ درصد هم پاک شود و همه چیز تمام شود.

بهتاش فریبا در مصاحبه به شما توصیه کرده در کنار مدیریت باید در استقلال همدلی به وجود آورید.

آقای فریبا از دلسوزان ورزش و استقلال است که کاپیتان من بوده است و وظیفه ما هم این است که به نظرات احترام بگذاریم ولی من از شما یک سوال دارم؛ تیمی که دغدغه مالی دارد و نمونه‌اش هم همین است که ساموئل رفته و نیامده، اگر رفاقت و همدلی در آن وجود نداشت پارسال در لیگ قهرمان می‌شد و از گروه مرگ به‌عنوان تیم سرگروه صعود می‌کرد؟ من اعتقاد دارم همه بازیکنان زحمت کشیده‌اند و باید به آنها خسته نباشید بگوییم.گ

به مشکلات مالی اشاره داشتید، تا چه زمانی استقلال باید از این مشکلات رنج ببرد؟

البته وزارت ورزش و جوانان مبلغی را به باشگاه داده‌اند اما واقعا جا دارد از آقای صالحی امیری تشکر کنم که نگاهی خوب نسبت به ورزش دارد. جا دارد از زحمات دکتر سجادی نیز تشکر کنم. او انصافا خیلی برای ورزش زحمت کشید. درباره مشکلات مالی هم باید بگویم این مشکلات در ورزش وجود دارد و ان‌شاءا… با درایت آقای صالحی حل می‌شود و ما به این مساله امیدواریم.

در برخی رسانه‌ها عنوان شده بود بعد از بازی با سئول در رختکن یکی از مسوولان باشگاه به شما گفته اگر لاوره را به میدان می‌فرستادید، استقلال بازنده نمی‌شد. این موضوع صحت دارد؟

 من نمی‌دانم مگر نماینده آن رسانه در رختکن استقلال بوده است؟ درباره لاوره باید بگویم دوری یک ماهه‌اش از تمرین‌ها هم به خودش لطمه زد و هم به استقلال. او اگر از ابتدا در تمرین‌ها شرکت می‌کرد از نظر بدنی آماده می‌شد و با انجام چند بازی در لیگ می‌توانست در جام باشگاه‌ها نیز به میدان برود و از او استفاده کنیم. به هر حال این هم از تبعات مشکلات مالی است. همین حالا ساموئل به خاطر این مشکلات به ایران برنگشته است.

علی کفاشیان و کارلوس کروش چندی پیش نسبت به بازی کردن خسرو حیدری مقابل اف. سی. سئول اعتراض کرده بودند. آنها معتقد بودند این حضور باعث شده مصدومیت حیدری تشدید شود. این مساله را قبول دارید؟

به هر حال کادر پزشکی استقلال در آسیا جزو قوی‌ترین‌ها هستند و ما اگر کاری انجام می‌دهیم با نظر و مشاوره آنها است. قطعا خودسرانه بازیکنی که مصدوم بوده را به زمین نمی‌فرستیم اما این شرایط در تیم ملی وجود داشت. آندو در بازی با کره جنوبی حدود ۷۰ دقیقه با دست مصدوم و شکسته بازی کرد. اتفاقا در بین دو نیمه بازی با سئول وقتی خسرو به من گفت کمی احساس درد می‌کند با اینکه به او احتیاج داشتم، سریعا تعویضش کردم. از خسرو حیدری ممنونم که به خاطر مردم و استقلال آمد و جانانه بازی کرد اما وقتی گفت درد دارم، تعویضش کردیم.

علی پروین در مصاحبه‌ای اعلام کرده شما به آرزویتان که قهرمانی آسیا است، می‌رسید.

بله، این صحبت علی آقا را شنیدم. ان‌شاءا… که این اتفاق می‌افتد.

در پایان اگر صحبت خاصی باقی مانده است، بفرمایید؟

از همه بازیکنان استقلال و طرفداران که در لیگ گذشته و لیگ قهرمانان ما را راهنمایی و تشویق کردند، نهایت تشکر را دارم. ما خوشحالیم قطاری که حرکت کرده به جاهای خوبی رسیده است. همین که تیم ما در آسیا به جمع ۴ تیم برتر صعود کند، کارنامه درخشانی است و البته ما سال قبل قهرمان هم شده‌ایم.

این اتفاق در حالی رقم خورده که ملی‌پوشان ما بسیار خسته بودند و با توجه به حضور در اردوی تیم ملی و زمان کمی که برای آماده‌سازی داشتیم و کار بدنی خوبی انجام ندادیم، نتایج خوب بوده است. البته خیلی‌ها ناراحت بودند از اینکه استقلال با قلعه‌نویی این شرایط را پیدا کرده و در سر سر راه ما سنگ انداختند.

برخی قلم به دستان هم جزو آنها بودند و به نظر من اینها دوستداران فوتبال نیستند. مجموعه استقلال در سال گذشته با یک قهرمانی و رسیدن به جمع ۴ تیم برتر آسیا خیلی خوب نتیجه گرفته است.

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۵
کد خبر : 68430
بازدیدها: 242

پاسخی بگذارید »