پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

گوگل اطلاعات و آمار بدافزارها و فیشینگها را گزارش می‌کند

danesheroz2 تیر ۵, ۱۳۹۲ ۰
گوگل اطلاعات و آمار بدافزارها و فیشینگها را گزارش می‌کند

دانش روز:شرکت گوگل به عنوان موتور جستجوی قدرتمند اینترنت قصد دارد اطلاعاتی را درباره بدافزارها و فیشینگ به گزارشهای شفافیت دوسالانه خود اضافه کند تا آگاهی عمومی را از امنیت آنلاین ارتقا بدهد

به گزارش دانش روز، اطلاعات جدیدی که قرار است شرکت گوگل ارائه کند، در گزارشهایی جای می گیرند که آگاهی مردم را از تعداد درخواستها از گوگل درباره اطلاعات کاربران توسط سازمانهای دولتی و دادگاه ها ارتقا دهد.

این گزارشها همچنین دربرگیرنده ارقامی درباره درخواستهای حذف است که گوگل از مالکان کپی رایت و دولتها دریافت می کند.

این اطلاعات وب سایتهای ناامن را مورد تأکید قرار می دهند. براساس اعلام گوگل این نوع وب سایتها معمولا به دو مقوله تقسیم می شوند: یکی سایتهای بد افزار که بدافزارها را وارد رایانه های کاربران می کنند و دیگر سایتهای فیشینگ که سایتهای قانونی را تقلید کرده و تلاش می کند تا کاربر را  ترغیب کند که اطلاعات شخصی خود را وارد این سایتها کنند.

فیشینگ (Phishing)‏ به تلاش برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری، گذرواژه، اطلاعات حساب بانکی و غیر از طریق جعل یک وب‌سایت و آدرس ایمیل گفته می‌ شود.

شبکه‌های اجتماعی و وب ‌سایت‌های پرداخت آنلاین از جمله اهداف حملات فیشینگ هستند. علاوه بر آن، ایمیل‌ هایی که با این هدف ارسال می‌شوند و حاوی پیوندی به یک وب ‌سایت هستند در اکثر موارد حاوی بدافزار هستند.

شرکت گوگل اعلام کرد تا هفته گذشته برنامه مرور امن آن، هر هفته ۴۲ هزار سایت بدافزار شناسایی می کند این درحالی است که تعداد سایتهای فیشینگی که هر هفته شناسایی می شود به ۲۶ هزار مورد می رسد.

گوگل در گزارشی که درباره این ابتکار عمل منتشر کرده آورده است که با فراهم کردن جزئیات بدافزارها و تهدیدهای فیشینگ، امیدواریم که بتوانیم قدری فضای امنیت وب را روشن کرده و امنیت این فضا را ارتقا دهیم.

منبع: مهر

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۷
کد خبر : 32183
بازدیدها: 144

پاسخی بگذارید »