دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

به علت عدم همکاری با مأموران ضددوپینگ مسابقات انتخابی

گودرزی ۲ سال از حضور در مسابقات کشتی محروم شد

danesheroz7 تیر ۲, ۱۳۹۲ ۰
گودرزی ۲ سال از حضور در مسابقات کشتی محروم شد

دانش روز: کشتی‌گیر وزن ۹۶ کیلوگرم تهرانی به علت عدم همکاری با مأموران ضددوپینگ در مسابقات انتخابی ۲ سال از حضور در مسابقات کشتی محروم شد.

به گزارش گروه ورزشی دانش روز، در جریان مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی و در فینال وزن ۹۶ کیلوگرم کشتی آزاد، علیرضا گودرزی بعد اظهار مصدومیت با وجود پیروزی در یک دیدار قبلی از ادامه مسابقه با دلیری انصراف داد تا دست دلیری به عنوان قهرمان بالا برود.

بعد از این موضوع دکتر طاهری، مسئول کمیته ضددوپینگ مسابقات به همراه مأموران کنترل دوپینگ از گودرزی خواستند تا برای نمونه‌گیری با آنها همراه شود که با امتناع و تمرد این کشتی‌گیر مواجه شدند. گودرزی بعد از اصرار مأموران نادو بدون توجه به خواسته آنها اقدام به ترک سالن مسابقات کرد.

علی طاهری، رئیس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی و مسئول کمیته کنترل دوپینگ مسابقات که در سالن حضور داشت، درباره اقدام گودرزی و تبعات احتمالی آن گفت: بر اساس قوانین آژانس جهانی ضد دوپینگ (وادا) ورزشکاری که از آزمایش دوپینگ امتناع کند ۲ سال محروم می‌شود.

وی همیچنین در نامه ی اعلام کرد، علیرضا گودرزی آزادکار وزن ۹۶ کیلوگرم در جریان مسابقات انتخابی تیم‌های ملی از انجام تست دوپینگ خودداری کرد.

در نامه دکتر علی طاهری به فدراسیون کشتی و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ آمده است:

در جریان مسابقات مرحله نهایی انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی، آقای علیرضا گودرزی علیرغم اعلام جهت انجام نمونه‌گیری کنترل دوپینگ با افسر اخذ کنترل دوپینگ و پزشک ناظر مسابقات همکاری نکرده و حتی از امضای برگه ابلاغیه و مراجعه به ایستگاه کنترل دوپینگ خودداری می‌نماید.

لذا با عنایت به بند ۳ از فصل دوم آیین نامه جهانی مبارزه با دوپینگ که به تایید فدراسیون جهانی کشتی هم رسیده است؛ “امتناع، قصور یا غیبت از شرکت در نمونه‌گیری بدون توجیهات قابل قبول پس از احضار یا ابلاغ جهت نمونه‌گیری بر اساس قوانین اجرای نهاد مجاز به نمونه‌گیری، یا هرگونه طفره رفتن یا اخلال در روند جمع‌آوری نمونه” به عنوان مصداق بارز دوپینگ است. بر اساس ماده ۱-۳-۱۰ به مدت ۲ سال از شرکت در کلیه مسابقات داخلی و خارجی محروم است. بدیهی است هرگونه تخفیف یا کاهش در مدت محرومیت تنها با اعلام نظر قطعی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ میسر خواهد بود.

 

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۷
کد خبر : 30920
بازدیدها: 185

پاسخی بگذارید »