یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آیت الله علم الهدی:

گله مندی: عدم اجرای قانون عفاف و حجاب در دولت قبلی

danesheroz1 مرداد ۴, ۱۳۹۲ ۰
گله مندی:  عدم اجرای قانون عفاف و حجاب در دولت قبلی

دانش روز: آیت الله احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد که در جوار بارگاه منور رضوی در صحن ها و رواق ها برگزار شد در جمع زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) اظهار کرد: امروز روز فتنه دشمنان است، دشمن به جایی رسیده که دیگر زورش به ما نمی رسد، اما دست از فتنه برنمی دارد

به گزارش دانش روز، امام جمعه مشهد افزود: وسیله فتنه دشمن نباشید، رهبر معظم انقلاب اسلامی حکم داده اند که توهین به مقدسات سایر مسلمانان حرام است و نباید به مقدسات سایر مذاهب اسلام توهین کرد.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه مراقب باشیم حرکات احساسی برخی از جوانان و عزیزان موجب فتنه دشمن و دشمنی بین مسلمانان نشود، گفت: باید امام حسن(ع) را الگو قرار داد و مصلحت اسلام را در نظر گرفت نباید ابزار فتنه دشمن شویم.

وی اظهار کرد: حکومت در کشورهای علی شناس کار راحتی نیست مردم در راه این حکومت شهید داده اند و از این دولت توقع حکومت علی وار و عدل حضرت علی(ع) را دارند.

امام جمعه مشهد بیان کرد: این مملکت میدان رقابت سیاسی نیست، همه آمار و ارقام دادن ها به جای خود اما مردم خوب و بد را می فهمند، چون رشد کرده اند و در مقابل این آمار و ارقام از آن مقداری که خودشان احساس می کنند مطمئن می شوند.

آیت الله علم الهدی گفت: در دولتی که گذشت یک وزیر غیرتمند و متدین روی کار آمد و زنگ آرزوی ما را در تفکیک دختران و پسران در دانشگاه به صدا در آورد و در چندین جا نیز اجرا کرد.

وی افزود: مردم از بی حجابی و بی عفتی ناامنی پیدا می کنند آنها حجاب و عفت می خواهند این مردم خوب و بد را می فهمند و از دولت رو به اتمام گله مند هستند.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: در سال ۸۵ قانون عفاف و حجاب تصویب شد، ۸ سال این دولت روی کار بود ولی این قانون را اجرا نکرد، مردم از این گله مند هستند.

آیت الله علم الهدی ضمن تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) بیان کرد: هنوز عطر امام مجتبی(ع) از نیمه رمضان وجود دارد، امام حسن(ع) کریم اهل بیت است و عشق به امام احترام به سنت امام است.

وی افزود: امامی که چندین بار دارایی اش را با فقرا تقسیم کرد، از نیمه رمضان هفته اکرام ایتام بوسیله کمیته امداد آغاز شده است، تسهیلات کمیته امداد بستر آماده مطمئن و مجهزی است که ما در سنت امام حسن(ع) خود را شریک بدانیم.

امام جمعه مشهد افزود: تنها به انفاق جزئی و مختصری نسبت به خانواده مستضعف اکتفا نکنیم، سرپرستی ایتام از سنت امام حسن(ع) است تا ایتام همان احساس پشتیبانی را از جانب شما داشته باشند که فرزندانتان دارند.

آیت الله علم الهدی گفت: نکته دوم توجه به امام حسن(ع) و گرایش عاطفی ما نسبت به امام توجه سیری سیاسی امام حسن(ع) در آن شرایط خاص آن روز جامعه دینی بود.

وی افزود: از امام حسن(ع) باید به عنوان یک نماد در صبر اخلاقی یاد کرد امام حسن(ع) حجت بالغه الهی بودند و اراده اش هم الهی بود که اگر اراده می کردند صدها نفر که در بهبوهه قدرت بودند خاکستر می شدند.

امام جمعه مشهد بیان کرد: امام حسن(ع) در مسجد می نشستند و خطیب به پدرشان ناسزا می گفت اما امام حسن(ع) عکس العمل نشان نمی داد و به خاطر مصلحت اسلام خودداری می کردند.

منبع:مهر

جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۲
کد خبر : 42838
بازدیدها: 261

پاسخی بگذارید »