دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

گلایه های غرضی از صدا و سیما

danesheroz خرداد ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
گلایه های غرضی از صدا و سیما

دانش روز :کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به کناره گیری برخی کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: رأی ملت ایران تکلیف شرعی است یک کیک قابل تقسیم نیست کسانیکه تصور می کنند ۵۰ میلیون رأی برای تقسیم بین اشخاص و گروه ها است، اشتباه می کنند

محمد غرضی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری که امروز پنجشنبه با حضور خبرنگاران خارجی و داخلی در هتل لاله تهران برگزار شد، گفت: کلمات نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی کلماتی بودند که از بین مردم به آسمان رفت و امام(ره) این شعار را پذیرفتند. به نظر من بعضی وقت‌ها کشور ما غربی شده و بعضی وقت ها شرقی شده، لذا جمهوری اسلامی آنچنان توسعه پیدا نکرده است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با بیان اینکه در نظر دارم توسعه جمهوریت و اسلامیت را بیشتر کنم، افزود: توسعه جمهوریت یعنی اینکه مردم استانداران تعیین کنند و توسعه اسلامیت یعنی دولت ها حق ندارند دست در جیب مردم کنند.

غرضی با اشاره به کناره گیری برخی کاندیداها به نفع کاندیداهای دیگر گفت: پدیده ای اخیرا شکل گرفته که گروه های چپ و راست به نفع همدیگر کنار می روند، رای ملت ایران تکلیف شرعی است یک کیک قابل تقسیم نیست. کسانیکه تصور می کنند ۵۰ میلیون رأی برای تقسیم بین اشخاص و گروه ها است، اشتباه می کنند.

وی ادامه داد: گروه های چپ و راست ظرف سی سال گذشته اعتبار خود را از دست داده اند، حالا می خواهند با بازی های حزبی و گروهی به نفع هم کنار بروند اشخاص اگر اعتبار اجتماعی دارند خودشان این اعتبار را از جامعه طلب کنند اینکه تصور شود رای ملت ایران قابل تقسیم است با اعتقادات نظام اسلامی سامان پیدا نمی‌کند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در ادامه سخن خود با انتقاد از صدا و سیما گفت: صدا و سیما با بنده برخورد بسیار بدی کرده است البته سابقه صدا و سیما در جمهوری اسلامی همین بوده چون آقایان خودشان تصمیم می گیرند و به شکایات توجه نمی کنند.

غرضی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار خارجی که به زبان عربی از غرضی در مورد انرژی اتمی سوال کرد، افزود: بارها این قضیه توضیح داده شده است آنچه که ما عمل کردیم مطابق بوده با قوانین سازمان های جهانی، لذا ما در زمینه انرژی اتمی روش گذشته را ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه ما بمب اتم نمی خواهیم، گفت: اگر بمب اتمی مفید به حال کسی بود، شوروی، اسرائیل و آمریکا را نجات می داد، بمب اتمی مفید به حال هیچ کس نیست.

این کاندیدای انتخاباتی در پاسخ به سوال خبرنگار نیویورکی مبنی بر اینکه چرا شما ستاد ندارید و تبلیغات شما به چه شکلی است، تصریح کرد: من به صورت نرم افزاری عمل می کنم در کشور شبکه مخابرات عظیمی درست کردم وقتی گفتند ستاد می زنیم من گفتم ستاد و سخنگو ندارم از طریق صدا و سیما، اینترنت و اس‌ام‌اس تبلیغ می کنم تکنولوژی به ما خیلی کمک کرده اگر می خواهیم آراء را جمع کنیم می توانیم با استفاده از تکنولوژی با مردم صحبت کنیم. انتخابات مرکز تصادم نیست، بلکه مرکز تعامل است.

غرضی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نظرش در مورد دولت احمدی نژاد چیست؟، گفت: اینکه برای بالابردن گفتمان عدالتی از چه ابزاری استفاده شود، به نظرم بهتر است از روش های مناسب استفاده کنیم. من در تمام طول حیاتم نقدهایم را در روش های کاری خودم اعمال کردم نه روش های خیابانی.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه با وجود این همه تحریم ها چگونه می خواهید برنامه های خود را پیش ببرید؟، گفت: من ۷۲ سالم است همیشه در تحریم بودم در زمانی که وزیر نفت بودم نفت تحریم بود، سخت تر از این تحریمی که الان وجود دارد، زیرا صدام تانکرهای نفتی را هم می زد، در ضمن بازار نفت، بازار خریدار نبود در زمان وزارتم مشکلات به مراتب بیشتر از الان بود. من در تحریم زندگی کردن را از دوران کودکی یاد گرفتم.

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری ادامه داد: اینکه آقای بوش و اوباما ما را تحریم می کنند، بدانند دوره تحریم گذشته است، ملت ایران توانایی مناسب دارد برای ادامه حیات. به نظرم دنیا بزرگتر از جریانات اداری اوباما و آمریکاست، دنیا بزرگتر از تصمیم گیری های کاغذی است، اگر ملت به من اعتماد کنند با همین تحریم تورم را به کمترین حالات خود می رسانم.

غرضی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چگونه و با چه روش هایی می خواهید نفت را بفروشید؟، گفت: یک دولتی ممکن است با هزینه کردن توسعه پیدا کند و دولت دیگر ممکن است با کارکردن. نفت در حال حاضر بازار بزرگ و وسیعی دارد، حالا اگر دستگاه های غربی تحریم کردند هیچ اشکالی ندارد. ما می دانیم نفت در کجا به فروش می رسد چون این را تجربه کرده ام.

وی در پاسخ به سوالی درباره ارتباط جهانی آینده دولت احتمالیش گفت: در مقاطع هزار ساله در تاریخ زبان فارسی در چهار پایتخت بزرگ دنیا زبان دولت بود در دربار عثمانی، در صفویه، در هند و اندونزی، دولت ها با زبان فارسی سخن می گفتند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ادامه داد: ارتباطات ایران در گذشته محدود نبود و هیچ گونه محدودیت جغرافیایی نداشته به طوریکه حافظ و سعدی در شیراز شعر می گفتند و این اشعار در چین و ماوراءالنهر تکرار می شد.

غرضی با بیان اینکه ما در آسیا و اروپا دارای قدرت فرهنگی هستیم، افزود: ارتباطات ما اجتماعی است تا قبل از انقلاب اسلامی هر دولتی که در دنیا عوض می شد با کودتا بود اما بعد از انقلاب اسلامی هم در اروپا هم آسیا و آمریکای لاتین مردم به میدان آمدند و دولت ها را تغییر دادند در حالیکه آمریکایی ها همیشه روش نظامی را پیشنهاد می کنند.

وی در ادامه نشست در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نظر شما در مورد دو کاندیدای انصراف داده، چیست؟، تصریح کرد: رأی مردم اعتقاد شرعی است، کیک قابل تقسیم نیست نمی توان رأی مردم را خرید و فروش کرد در شرع این موجه نیست هر کسی مسئولیت تفکر، زندگی و کار خودش را دارد.

این کاندیدای انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری ادامه داد: هرگز خداوند دو آدم مساوی خلق نکرده، شما اگر نمی خواهید از همان اول نیایید به صحنه، رأی مردم الزام اجتماعی است، این نوع حرکات در جمهوری اسلامی خریدار ندارد.

غرضی با بیان اینکه مردم به انتخابات به عنوان یک ابزار قدرت نگاه نمی کنند، بیان کرد: من به انتخابات بعنوان یک ابزار اجتماعی نگاه می کنم که در مقابل قدرت های بیگانه خود را نشان می دهد. اگر مردم ایران ۵۰ میلیون رأی بدهند، علاوه بر اینکه اختلافات داخلی از بین می رود آمریکایی ها نیز کاغذ تهدید نظامی را به زیر میز می برند.

کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه آمده ام بگویم انقلاب حرف های دیگری هم دارد، افزود: من می خواهم به ملت ایران بگویم روش های تقسیمی که برای شما درست شده مثل چپ و راست اشتباه است، من آمده ام بگویم یک عده دیگری هستند که اعتقاد به بستر اجتماعی دارند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به اینکه اصلاح طلبان به اجماع رسیدند آیا اصولگرایان نیز به اجماع خواهند رسید؟، گفت: قرآن می گوید این قضاوت ها بینش دشمنی است مگر در افراد متقین که این رفاقت ها را تبدیل به دوستی می کند. به محض اینکه اسم چپ و راست درست می شود، اختلاف بوجود می‌آید. من جزء ملتم، جزء رنگ پذیرها نیستم.

غرضی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه شما گفتید تحریم ها یک کاغذ است، آیا شباهتی بین سخنان شما و آقای احمدی نژاد وجود دارد؟، گفت: من نگفتم تحریم ها کاغذ است من عرض کردم تمام زندگیم در تحریم گذشته است. معتقدم با نیروی ملت می توانم تحریم ها را بی اثر کنم. من رأی مردم را می‌گیرم و درآمد و هزینه را متعادل می کنم و پس از آن بدهی های دولت را نیز پرداخت خواهم کرد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار یونانی که از او درباره سیاست هایش در خاورمیانه پرسید، خاطر نشان کرد: ما در خاورمیانه صاحب نفوذ هستیم آمریکا بجای پذیرش این نفوذ می‌خواهد توسط نیروی نظامی و اسرائیل این نفوذ را بشکند. آمریکایی ها می خواهند با کار نظامی همکاری ما با سوریه را بهم بزند، ولی ما به سیاست های خود در این زمینه ادامه خواهیم داد.

 

 

مرجع : خبرگزاری مهر

سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۱
کد خبر : 25370
بازدیدها: 183

پاسخی بگذارید »