پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

گزیده مطبوعات امروز بیست و سوم بهمن:

گزینه حضور ملت در برابر همه گزینه‌ ها

danesheroz1 بهمن ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
گزینه حضور ملت در برابر همه گزینه‌ ها

دانش روز: روزنامه‌ های امروز کشور ضمن چاپ عکس هایی از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در صفحه اول، گزارش ها و مقاله های خود را نیز به حضور میلیونی مردم اختصاص دادند

به گزارش دانش روز،  روزنامه‌های  امروز کشور ضمن چاپ عکس هایی از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در صفحه اول، گزارش ها و مقاله های خود را نیز به حضور میلیونی مردم اختصاص دادند.

زبان دراز آمریکا زیر پای مردم لگدمال شد

روزنامه کیهان: حضور پرشکوه و گسترده اقشار مختلف مردم در راهپیمایی سی‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پاسخی محکم به یاوه‌سرایی‌ها و گزینه‌‌های روی میز آمریکایی‌ها بود و بار دیگر امیدهای واهی آنان را به باد داد. برخی تحولات دیپلماتیک‌ ما‌ه‌های اخیر باعث شده بود عده‌ای از سیاستمداران و تحلیلگران غربی، اظهارات و تفسیرهای غلطی را درباره جمهوری اسلامی و مردم ایران ارائه کنند. حضور پرشور و کم‌نظیر میلیونی مردم در سراسر ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن، یک بار دیگر نشان داد، چقدر آرزوها و خیال‌پردازی‌های ضدانقلاب فراری و تحلیلگران غربی از درک واقعیت‌های ایران و مردمانش به دور است. کانون و قله این حماسه میلیونی در تهران، پایتخت ایران اسلامی بود. مرد و زن، پیر و جوان از هر قشر و صنفی، دیروز به خیابان آمدند و با شعارهای خود پاسخ یاوه‌گویی‌ها و گستاخی‌‌های مقامات آمریکایی را به خصوص در هفته‌های اخیر دادند.

 اوج حماسه سیاسی

روزنامه رسالت: دیروز ملت بزرگ و بیدار ایران با حضور حماسی در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن چشم جهانیان و بویژه قدرت‌های بزرگ را مبهوت کرد. ۳۵ سال استقامت و پایداری، ۳۵ سال بصیرت و بیداری، ۳۵ سال نشاط و سرزندگی در مبارزه با طواغیت جهان، ۳۵ سال هوشیاری در رصد فریب دشمنان اسلام و ایران، ۳۵ سال پایبندی به قرآن و پیروی از احکام اسلام، ۳۵ سال وفاداری به رهبری پاک و پیامبرانه امام خمینی (ره) و رهبر مظلوم و معظم انقلاب اسلامی، ۳۵ سال پنجه در پنجه استبداد و استکبار جهانی بویژه آمریکا و صهیونیسم بین‌الملل انداختن و بالاخره ۳۵ سال ایثار، فداکاری، جانبازی و بر سر پیمان خویشتن خود با خدا ماندن… تصویری است که امسال به مناسبت سال حماسه سیاسی، ملت مسلمان ایران از خود در جهان واتاب داد.

  پیام راهپیمایان ادامه راه انقلاب است

روزنامه قانون: تحلیل‌گران و تماشاگران بین‌المللی وقتی تصاویر و فیلم‌های راهپیمایی با شکوه ۲۲بهمن را می‌بینند اگر اهل انصاف و تامل و تدبر باشند، باعث تغییر رفتار آن‌ها با ایران می‌شود و فاصله خود را با ایران کم می‌کنند و به ایران نزدیک‌تر می‌شوند؛ اگر در نگاه‌هایی هم که به ایران دارند ایراد و اشتباهی هم باشد باید تجدید نظر کنند. این راهپیمایی هم در راستای همین حماسه سیاسی است. البته ایران اسلامی در چند ماهه اخیر مذاکرات فشرده‌ای را هم با غرب آغاز کرده، مانند مذاکرات ژنو و همچنین سفرهای مختلف که رئیس جمهور دراین چند ماهه انجام داده است که این‌ها به قول خود رئیس جمهور منجر به ترک خوردن دیوار تحریم‌ها علیه ایران شده است. در نهایت هم شاید اظهارات ناصحیح معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا و خود وزیر امور خارجه آمریکا در مورد ایران باعث حضور پرشور‌تر و باعلاقه مردم ایران در صحنه شد. در نهایت اگر قرار باشد پیام اصلی راهپیمایی امروز«دیروز» را بیان کنیم حضور در صحنه و ادامه راه انقلاب اصلی، مهم‌ترین پیام مردم حاضر در صحنه بود.

  فرزندان انقلاب 

روزنامه مردم سالاری: حماسه سیاسی ملّت ایران، در سالگرد آغاز جمهوری اسلامی تکمیل شد .۱۱فوریه در ۳۵ سال گذشته ایرانی‌ها با تصاحب تیتریک رسانه‌های جهان و نمایش اقتدارمردمی،قدرت خود را به رخ جهانیان کشیده اند. پس از چندسال تنش میان مقامات سیاسی و نگاه حذفی با راهبرد اپوزیسیون پروری ، دیروز همه در کنار هم و با هم از انقلاب به آزادی رسیدند. منش جمهوری اسلامی با شعار نه شرقی و نه غربی، ریشه در استکبار ستیزی و مبارزه با استعماردارد. به روایت تاریخ به اجنبی‌ها همیشه چشم طمع به ایران داشته اند و از هیچ اقدامی علیه منافع ایرانیان فروگذار نکرده اند. امروز دیگر منافع کشورها در میدان جنگ تامین نمی‌شود بلکه این دیپلمات‌ها هستند که در مذاکرات پشت درهای بسته و با واژگان حقوقی یکدیگر را به چالش می‌کشند. تهدیدات مشترک و منافع مشترک آنها را به همگرایی سوق می‌دهد و تناقض منافع تنش‌های دیپلماتیک و سیاسی را حادث می‌کند.

  فصل همدلی

روزنامه جمهوری اسلامی: دهه فجر انقلاب اسلامی، که یادآور فداکاری‌های مردم و همبستگی آنها برای غلبه بر استبداد داخلی و استعمار خارجی است، و روز ۲۲ بهمن که روز غلبه لشکر الهی بر جنود شیطانی است، باید فصل همدلی مسئولین و فعالان سیاسی نیز باشد. در روز ۲۲ بهمن دیدیم که مردم سراسر کشور با سلائق مختلف به صحنه آمدند و در راه پیمائی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کردند. این حضور حماسی که برای سی و پنجمین سال پیاپی استمرار دارد، دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را مأیوس خواهد کرد و راه را برای هرچه مقتدرانه‌تر عمل کردن مسئولان نظام در برابر سلطه‌جویان و مستکبران هموارتر خواهد نمود. مردم با این حضور خود، به مسئولین و فعالان سیاسی نیز می‌آموزند که روزهای شروع سی و ششمین سال انقلاب اسلامی را به فصل همدلی تبدیل کنند.

  یک انقلاب؛ ‌۳۵ سال بعدی

روزنامه فرهیختگان: نگاهی به تاریخ یک انقلاب آن هم پس از ۳۵ سال نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران، فرصت‌ها و فایده‌هایی برای این کشور به ارمغان آورده که در مقایسه با هزینه‌ها و تهدیدها، ناچیز است و اگر هم خسرانی به جا مانده ناشی از برخی بی‌تدبیری‌ها، سوءمدیریت‌ها و ندانم‌کاری‌هایی بوده که خوشبختانه از خردادماه سال جاری تاکنون از کشور رخت بسته و رونق بار دیگر در حال ورود به کسب‌وکار و زندگی ایرانیان است.

  دست مریزاد به این بصیرت

روزنامه سیاست روز:  ۲۲ بهمن سال ۹۲ از هر جهت با راهپیمایی‌های سال‌های گذشته متفاوت بود و تمایزی روشن و آشکار داشت. تفاوت باطنی و ظاهری در این راهپیمایی میلیونی موج می‌زد.  آنهایی که تفاوت راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را در برخی مسائل دیگر دنبال می‌کردند، خود را شکست خورده این حماسه حضور می‌دانند.  آنهایی که تصور می‌کردند، مردم، کم‌رنگ در جشن انقلاب خود، حضور خواهد یافت، شکست خورده بزرگ این هماورد هستند. و این حضور، اکنون برای دولت و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، پشتوانه‌ای بزرگ خواهد بود تا در مقابل زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل با دست پر به میدان برود و پیروز از آن باز گردد. مردم ایران اسلامی روز گذشته سنگ تمام گذاشتند. دست مریزاد به این بصیرت.

  گزینه حضور ملت در برابر همه گزینه‌ها

روزنامه تهران امروز: امید است همه دست‌اندرکاران و مدیران و مسئولان کشور در بخش‌های مختلف با درک اهمیت امانتی که از جانب این ملت بزرگ به آنها واگذارشده، خود را برای خدمت هرچه بیشتر و بهتر به ملت عزیز مهیا سازند و به‌طور خاص دستگاه دیپلماسی با تکیه بر این حمایت و اراده سترگ ملی روند مذاکرات پیش رو را با قوت و اقتدار بیشتر برای افزایش منافع ملی در تعامل با قدرت‌های جهانی ادامه دهد و طرف‌های مقابل نیز به خوبی درک کنند که مذاکره‌کنندگان و نمایندگان ملت در صحنه‌های مختلف جز در چارچوب خواسته‌ها و مصالح و منافع مردم توان و اختیار مذاکره و معامله‌ای نداشته و آنها نیز فقط با زبان تکریم و احترام و به رسمیت شناختن حقوق حقه مردم ایران می‌توانند با نمایندگان ملت مذاکره کنند.

پیام مردم

روزنامه شرق: حضور مردم، طیف‌های مختلف و سلیقه‌های متفاوت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در این مراسم ملی، اعتبار تازه‌ای به حساب نظام واریز کرد که می‌تواند در عرصه‌های داخلی و خارجی منشأ تحولات مثبت بوده و به رشد و توسعه کشور و تقویت موضع در برابر طرف‌های خارجی بینجامد. به نمایش درآمدن انسجام درونی ایرانیان با دیدگاه‌های گوناگون و بعضا متضاد می‌تواند در مذاکرات مهم پیش‌رو، دست بالا را در اختیار تیم دیپلماسی کشورمان قرار دهد. مردم با حضور خود در جشن سالگرد انقلاب، سنگ تمام گذاشتند و نشان دادند برای منافع ملی کشور حاضر به انجام هر کاری هستند. سخنرانی رییس‌جمهور به گونه‌ای ایراد شد که این جمعیت بزرگ می‌توانستند از این سخنان به خود ببالند و خواسته‌های مردم را به‌گونه‌ای پوشش دهد که هر کدام بتوانند حرف دل خود را در این بیانات بشنوند.

  اتحاد ملی در جشن ۲۲ بهمن

روزنامه ایران: ایران روز گذشته  شاهد  حضور میلیون ها نفر از مردم  سراسر کشور بود که برای  شرکت در جشن انقلاب به خیابان ها  آمدند و فارغ از هرگونه نگرش سیاسی و جناحی با هم همراه شدند.  حضوری که به واسطه اثرات به جای مانده از حماسه سیاسی ۲۴ خرداد جشن سالگرد پیروزی انقلاب را به جشنی پرشورتر از همیشه تبدیل کرد. تحولات سیاسی و اقتصادی  بوجود آمده در عرصه بین المللی بر مبنای راهبردهای مورد تاکید مقام معظم رهبری، همگرایی و تعامل سازنده جمهوری اسلامی و تقویت حضور آن مراودات بین المللی از جمله دلایلی بود که سبب شد  سال جدید انقلاب اسلامی  با امید بیش از پیش آغاز شود و  در حضور میلیونی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلی پیدا کند.

منبع: دانا

چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۷
کد خبر : 93168
بازدیدها: 343

پاسخی بگذارید »