چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

موانع رشد ورزش همگانی مورد بررسی قرار گرفت

گزارش نشست مشترک اداره ورزش و جوانان و هیات ورزشهای همگانی البرز

danesheroz7 مرداد ۱, ۱۳۹۲ ۰
گزارش نشست مشترک اداره  ورزش و جوانان و هیات ورزشهای همگانی البرز

دانش روز:با حضور مدیرکل ورزش وجوانان استان البرز ومعاون توسعه امور ورزش، آخرین وضعیت هیات ورزش های همگانی استان البرز ومشکلات موجود مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت

به گزارش دانش روز و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز،این نشست با حضور مهندس جوانمردی مدیر کل ورزش وجوانان استان البرز، قاسم پوستین دوز معاون توسعه امور ورزش اداره کل، گلستانی مسئول گروه ورزش قهرمانی اداره کل، افشاری مسئول گروه ورزش همگانی اداره کل، ایلکا مسئول گروه ورزش بانوان اداره کل، مهدی محبی سرپرست هیات ورزش های همگانی استان و برخی از اعضا ومسوولان کمیته های هیات همگانی برگزار شد که طی آن روند اجرای برنامه های همگانی در البرزوبرگزاری همایش های پیاده روی مورد بررسی قرار گرفت.
مدیرکل ورزش وجوانان استان البرز در این نشست با اشاره به اهمیت ورزش همگانی در بالا بردن ضریب سلامت جامعه اظهار داشت: با نگاه ویژه مقام معظم رهبری و سایر مسوولان نظام در خصوص جایگاه ویژه ورزش همگانی شاهد اجرای برنامه های گسترده در این حوزه در طی سال های اخیر بوده ایم ودر حال حاضر انجام ورزش همگانی در سبد زندگی مردم جایگاه خود را تا حدودی پیدا کرده است.
وی با اشاره به تلاش های هیات همگانی در این سالها گستردگی کار این هیات را مورد اشاره قرار داد وگفت: فعالیت بیش از ۲۰ کمیته اصلی و۴۰ کمیته فرعی در این هیات نشان از حجم بالای کار واهمیت این ورزش دارد و بایستی مطابق با شرح وظایف، امکانات واعتبارات در اختیار این هیات قرار گیرد.
پوستین دوز معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش وجوانان البرز نیز با اشاره به کارکردهای مثبت ورزش همگانی در جامعه امروز میزان حضور شهروندان استان در ورزش های همگانی را ناکافی دانست و خاط نشان ساخت :در حال حاضر مشارکت مردم در برنامه های ورزش همگانی حدود۷ در صد است که بایستی این میزان در استان با اجرای برنامه های بیشتر به ۱۲ درصد برسد.
وی ایجاد شورای ورزش همگانی در استان را راهکاری موثر برای رسیدن به نقطه ای قابل قبول در ورزش همگانی دانست و تصریح کرد: به طور قطع اگر امکانات موجود در استان در یک محور به کار گرفته شود می توانیم نتایج بهتری بگیریم وشاهد رونق بیشتر ورزش همگانی وشهروندی باشیم.
مهدی محبی سرپرست هیات ورزش های همگانی استان البرز نیز با اشاره به گستردگی بالای برنامه ها در این هیات گفت: تعدد کمیته ها وادغام هیات آمادگی جسمانی در این هیات سبب شده این هیات به عنوان پر مخاطب ترین هیات ورزشی استان معرفی شود با این حال متاسفانه این هیات از داشتن سالن اختصاصی و فضای اداری مناسب محروم است وسبب شده بسیاری از برنامه ها واهداف هیات به مرحله اجرا نرسد.
وی تصریح کرد:در صورتی که امکانات به این هیات تزریق شود این توان را داریم تا با شکل بهتری برنامه های مختلف را در سطح استان اجرا کنیم وحجم بیشتری از شهروندان را به سمت ورزش سوق دهیم.
در پایان این نشست مقرر شد اداره کل ورزش استان در بحث اعتبارات و سالن اختصاصی اقدامی عاجل را صورت دهد و با نگاهی ویژه نیازهای این هیات مورد توجه قرار گیرد.

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۸
کد خبر : 41595
بازدیدها: 294

پاسخی بگذارید »