یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شیعه رایتس واچ منتشر کرد

گزارش ماهانه جنگ علیه شیعیان

danesheroz اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
گزارش ماهانه جنگ علیه شیعیان

سازمان بین المللی شیعه رایتس واچ گزارش خود را در رابطه با مهمترین نقض حقوق شهروندان شیعه در نقاط مختلف جهان منتشر کرد

در این گزارش نسبتا طولانی مهمترین عملیات تروریستی از حملات مسلحانه گرفته تا انفجار محل تجمع شیعیان ونیز سرکوب این قشر ازمسلمانان توسط رژیم های سرکوبگر در کشورهای مختلف جهان به ثبت رسیده است.

در این گزارش ماهانه نقض حقوق شهروندان شیعه در کشورهای ، اندونزی ، پاکستان ، بحرین ، لیبی ، لبنان ، مصر ۀ کویت ، سوریه ، عربستان ، عراق وقطر به ثبت رسیده است که خلاصه آن در پی می آید :

اندونزی :

۴۶/۴ ـ تبرئه متهم به قتل صدها شیعه توسط دادگاه اندونزی:

دادگاه منطقه “سوروبابا” ی اندونیزی یکی از خطرناکترین جانیان که متهم به انجام بزرگترین جنایت علیه شیعیان است را تبرئه وآزاد کرد.

رویس حوکاما که متهم است در تاریخ ۲۶ اوت ۲۰۱۲ با آتش زدن ۳۰ منزل مسکونی متعلق به شیعیان تعدادی از آنها را کشته وباعث کوچ بقیه خانواده های ساکن آن شده است توسط دادگاه اندونزی آزاد شد ، مسئولین محلی نیز در واکنش به اعتراض شیعیان تهدید کردند تا زمانی که شیعیان مذهب خود را تغییر ندهند اجازه بازگشت آنها را به منازلشان نخواهند داد .

پاکستان

۲۳/۴ حمله تروریستی به شیعیان در کویته پاکستان :

به گفته پلیس در جریان حمله انتحاری با خودروی بمب گذاری شده که در مدخل یکی از محلات شیعه نشین کویته واقع در استان بلوچستان پاکستان به وقوع پیوست شش نفر کشته وبیش از ۳۰ نفر دیگر زخمی شدند .

۲۴/۴ تلاش برای ترور رهبر هزاره پاکستان :

“خالق هزاره ” رهبر حزب دمکراتیک هزاره یکی از احزاب اقلیت شیعه از سوء قصد جان سالم به در برد اما براثر انفجاری خودروی بمب گذاری شده ای که بر سر راه کاروان قرار داده شده بود شش نفر کشته وده ها نفر مجروح شدند.

این انفجار یکی از شدیدترین انفجارهای شهر کویته پاکستان محسوب می شود ، طی چهار ماه اول از سال ۲۰۱۳ حدود ۲۰۰ شیعه در جریان اقدامات مختلف تروریستی از پای در آمدند.

اکثر این حملات را گروهک ” عسکر جنگوی” که از بین بردن شیعیان را هدف اصلی خود اعلام کرده ، انجام گرفته است.

بحرین

۶/۴ رژیم بحرین همچنان مانع از دیدار زندانیان سیاسی با خانواده هایشان شد :

مسئولین بحرینی بار دیگر مخالفت خود را با اجازه یافتن خانواده رهبران سیاسی بحرینی زندانی برای دیدار با آنها اعلام کرد ، این رهبران که به گروه (۲۱) معروف هستند ، به دلیل مخالفت با پوشیدن لباس زندان تا به امروز ممنوع الملاقات می باشند.

۱۰/۴ موج جدید بازداشت ها :

ماموران امنیتی بحرین چند روز پیش از آغاز مسابقات فرمول ۱ با جتسجوی خانه به خانه تعدادی از معترضین به انجام این مسابقات را بازداشت کردند.

نیروهای امنیتی بحرین با حمله به روستاهای شیعه نشین نزدیک محل برگزاری مسابقه ۲۰ نفر از رهبران معترض علیه انجام این مسابقه را بازداشت کردند، تمامی این بازداشت ها در ساعات اولیه صبح توسط افراد لباس شخصی وبدون ارائه حکم قضائی انجام گرفت.

۱۲/۴ شمار کودکان بازداشتی به ۷ نفر رسید :

منابع آگاه اعلام کردند شمار کودکان شیعه که در زندان های رژیم بحرین به سر می برند به ۷ کودک رسید.

۱۶/۴ پلیس بحرین از گازهای سمی علیه اعتراض دانش آموزان استفاده کرد :

پلیس بحرین از بمب های حاوی گاز های سمی برای متفرق کردن دانش آموزانی که در داخل یک مدرسه در منامه پایتخت تحصن کرده بودند استفاده کرد.

دانش آموزان دبیرستان الجابریه در اعتراض به بازداشت یکی از همکلاسی های خود تجمع کرده بودند.

۱۷/۴ شمار بازداشت شدگان فرمول ۱ به ۱۰۰ نفر رسید :

نیروهای پلیس بحرین حدود ۱۰۰ نفر را در چارچوب اعتراضات گروه های مخالف شیعه در کشور نسبت به برگزاری مسابقات فرمول ۱ دستگیر کردند.

۲۱/۴ شبه نظامیان طرفدار دولت به سوی محله های مسکونی شیعیان آتش گشودند :

تعدادی از شبه نظامیان طرفدار دولت آل خلیفه به سوی منازل مسکونی محله های شیعیه نشین آتش گشوده وسپس گریختند ، این حملات منجر به وقوع زیان های مالی به منازل وخودروی شهروندان شیعه شد.

۲۲/۴ دولت بحرین سفر گزارشگر ویژه سازمان ملل را لغو کرد:

دولت بحرین سفر خوان مندز گزارشگر ویژه شکنجه را به این کشور تا اطلاع ثانوی به تعویق انداخت ، خبرگزای رسمی بحرین اعلام کرد این سفر تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.

۲۵/۴ اقدامات وحشیانه در جریان عملیات بازداشت:

یک گروه شبه نظامی که نقاب به چهره داشتند با ورود به منزل هشام الصباغ از رهبران مخالف دولت آل خلیفه ضمن ایجاد رعب ووحشت در میان فرزندانش وی را ربودند ، این اقدام در راستای هدف قرار دادن مستقیم رهبران وفعالان برجسته مخالف آل خلیفه انجام می پذیرد.

کویت :

۱۸/۴ یک نماینده سابق مدعی شد شیعیان خائن هستند:

عبدالله النفیسی نماینده سابق پارلمان کویت با حمله شدید اللحن به نمایندگان وشهروندان شیعه کویتی آنها را به مزدوری وعدم میهن پرستی متهم کرده وحتی آنها را به دست داشتن در تلاش برای ترور جابر الاحمد امیر سابق کویت متهم نمود.

لبنان :

۱۲/۴ آزادی یک ربوده شده شیعی در مقابل پرداخت پول :

گروه های مسلح لبنانی یک شهروند شیعی را که ماه پیش ربوده بودند در مقابل دریافت ۱۵۰ هزار دلار آزاد کردند.

۱۳/۴ گلوله باران روستای شیعه نشین هرمل :

روستانی هرمل که اکثریت ساکنان آن شیعه می باشند با خمپاره مورد حمله قرار گرفت ، این حمله منجر به زخمی شدن تعدادی از ساکنان ووارد آمدن زیان به املاک آنان گردید.

۲۶/۴ شکنجه واهانت به یک شهروند شیعه در بازار طرابلس :

یک گروه افراطی سلفی فعال در منطقه سنی نشین طرابلس با حمله به یک شهروند شیعی در بازار او را مورد آزار واذیب جسمی وروحی قرار داد .

این گروه با حمله به این شهروند شیعه لباس های وی را از تن خارج کرده وبر روی سینه اش جمله (من شبیحه علوی هستم) (جملاتی مبین وابستگی اش به بشار اسد) نوشتند ، سپس وی را به شدت کتک زده وبعد از آن در بازار گرداندند.

گروه افراطی پس از آن فرد مذکور را به سازمان اطلاعات ارتش تحویل دادند که این سازمان نیز به نوبه خود وی را مورد بازجویی قرار داد.

لیبی

۳۱/۳مفتی لیبی .. ازدواج با شیعیان ممنوع شود:

شیخ الصادق الغریانی مفتی لیبی رسما از وزارت امور اجتماعی این کشور خواست تا تدابیر مربوط به ثبت ازدواج شهروندان لیبی را با خارجی ها متوقف کند زیرا پدیده ازدواج شهروندان لیبی با ایرانیان شیعه ونیز سوری های که از اتباع مذهب اهل تسنن نمی باشند به شکل قابل توجهی گسترش یافته است

مصر

۶/۴ آغاز حمله سلفی ها :

سلفی های مصر به همراه اعضای حزب نور حمله شدید ورسمی خود را علیه شیعیان آغاز کردند.

۹/۴ دانشجوی دختر شیعه تهدید به اخراج شد:

رئیس دانشکده دختران اسیوط یکی از دانشجویان دختر را به دلیل گرایش به مذهب تشیع به کمیته انضباطی دانشگاه معرفی کرد ، این دختر دانشجو تهدید شده است در صورت اثبات این مسئله اخراج خواهد شد.

۱۰/۴ حمله سلفی ها به شیعیان اسیوط :

گروه دعوت سلفی وحزب نور (شاخه منطقه الفتح ) در استان اسیوط اولین کارنوال تبلیغاتی خود تحت عنوان ” توجه کنید .. دشمنان ما شیعیان هستن ” را به راه انداختند.

اولین موج این تبلیغات در روستای بنی زید الاکراد واقع در این استان انجام گرفت ودر چارچوب آن پوسترهای تبلیغاتی تحریک آمیز علیه شیعیان در سطح روستا پخش وبروشورهایی علیه عقاید شیعی بین اهالی توزیع گردید.

۱۷/۴ رهبران وشهروندان شیعه تهدید به مرگ شدند :

مرکز دفاع از حقوق بشر مصر فاطمیه خبر داد دهها شهروند شیعه تهدید به مرگ شده اند در حالیکه تعداد زیادی از فتواهای تکفیری علیه آنان صادر شده است.

۱۸/۴ منع شهروندان شیعه از پیوستن به ارتش وحتی خدمت سربازی :

مرکز دفاع از حقوق بشر مصر فاطمیه خبر داد شهروندان شیعه در مصر حتی از انجام خدمت سربازی در سازمان های نظامی مصر هم محروم شده وهر نظامی مصری که به مذهب جعفری گرایش پیدا کند از ارتش اخراج می شود.

۲۱/۴ تخریب تعدادی از مزارهای شیعه را در ” کوم امبو” توسط گروه های سلفی ـ وهابی:

گروه های سلفی ـ وهابی اقدام به تخریب ضریح های شیعیان در مرکز ” کوم امبو” در استان اسوان مصر نمودند.

سوریه :

۱/۴ افراد مسلح هشت نفر از شهروندان شیعه را در مرز با لبنان ربودند :

تعدادی از افراد مسلح مخالف دولت با حمله به یک اتوبوس حامل شهروندان سوری هشت نفر از مسافرین آنرا با خود بردند ، تا لحظه تهیه گزارش هیچ اطلاعی از سرنوشت افراد مذکور وجود ندارد.

۲/۴ گروه های مسلح منطقه سیده زینب را مورد حمله قرار دادند :

گروه های مسلح مخالف دولت سوریه شهروندان شیعه ونگهبانان حرم حضرت زینب را با موشک وسلاح های خودکار مورد حمله قرار دادند.

۴/۴ گروه های مسلح مرقد حضرت سکینه را در داریا تخریب کردند:

با عقب نشینی گروه های مسلح از مرقد حضرت سکینه واقع در داریا حجم خرابی که این گروه به این مرقد وارد آورده بودند مشخص گردید ، این خرابی به حدی است که می توان گفت این بنا به طور کامل تخریب شده است.

در کنار غارت اشیای قیمتی موجود در این حرم ، گروه های مسلح سلفی از داخل حرم به عنوان سنگر استفاده کرده بودند..

۲۶/۴ مثله کردن اجساد ۳۰ شیعه در ریف حلب :

۳۰ جوان که به دنبال شکستن حلقه محاصره محل سکونت خود بودند توسط گروه های شبه نظامی ربوده شده وسپس به شکل فجیعی کشته شدند.

این جوانان شیعه که برای دفاع از خانه وکاشنه خود در شهرهای نبل والزهراط در ریف حلب تلاش می کردند ، پس از ربوده شدن توسط گروه های مسلح در نزدیکی روستای تل رفعت کشته شده وبدنهایشان مثله شد.

گروه های سلفی سر این جوانان را از بدن جدا کرده وپس از قرار دادن بر روی سرنیز در تپه های مشرف به روستا نصب کردند.

عربستان :

۲۷/۳ شیخ نمر رو در رو با اعدام :

نماینده دادستان کل عربستان خواستار مجازات اعدام برای فعال شیعی شیخ نمر النمر شد ، اتهام شیخ نمر کمک به تروریست ها وتحریک اعلام شده است.

۲۸/۳ یورش نیروهای عربستان به قطیف :

نیروهای مسلح عربستان با هدف جلوگیری از بروز اعتراضات مردمی با تانک وارد خیابان های اصلی شهر شیعه نشین قطیف شدند .

در این اقدام که برای عرض اندام وزهر چشم گرفتن از شهروندان ومعترضین صورت گرفت ، دهها دستگاه خودروی زرهی ، در خیابان های اصلی شهر شیعه نشین قطیف مستقر شدند ، همچنین دهها دستگاه نفر بر “المنصور” و “الکاسر” در تمامی نقاط ایست وبازرسی در ورودی وخروجی های این شهر وشهرک العوامیه موضع گرفتند.

۳۰/۳ حمله نیروی نظامی به معترضین در قطیف:

نیروهای نظامی مستقر در قطیف از سلاح گرم علیه گروهی از جوانان معترض استفاده کرده ویک جوان را هم زخمی نمودند.

۱/۴ بازداشت نویسنده وتحلیلگر شیعه در ریاض:

نیروهای امنیتی عربستان “خضر المرهون” نویسنده وتحلیلگر اقتصادی از اهای شهر صفوی را در ریاض پایتخت این کشور دستگیر کردند ، تا لحظه تهیه این گزارش اطلاعاتی در رابطه با علت این بازداشت منتشر نشده است.

۲/۴ مسئولین امنیتی عربستان مانع از مسافرت تعدادی از شخصیت های مذهبی شیعه شدند:

مسئولین امنیتی عربستان “شیخ محمد العبیدان ” ، ” شیخ حیدر السعید” و ” سید طاهر الشمیمی” را ممنوع الخروج کردند.

۴/۴ شیخ حسن الصفار از رهبران سیاسی شیعه تحت اقامت اجباری:

دولت عربستان شیخ حسن الصفار روحانی بارز عربستانی را در یکی از هتل های پایتخت این کشور تحت اقامت اجباری قرار داد.

۵/۴ حمله شدید اللحن مفتی عربستان علیه شیعیان:

عبد العزیز بن عبدالله آل الشیخ مفتی عربستان حمله شدید اللحنی را علیه شهروندان شیعه انجام وبر اهمیت تقابل امت اسلامی با تشیع تاکید نمود.

در این حال سازمان های امنیتی عربستان عملیات بازداشت گسترده ای را علیه فعالان مدافع حقوق بشر وروحانیون منطقه “الشرقیه ” به بهانه وجود اتهام های جاسوسی انجام دادند.

۸/۴ صدور حکم شلاق یک بانوی شیعی به اتهام نشر تشیع :

قاضی دادگاه کیفری قطیف یک بانونی عربستانی را به اتهام دعوت برای نشر تشیع به شلاق محکوم کرد.

این زن ۳۰ ساله که ” ی . ح . الف” نام دارد به اتهام ارسال اشتباه پیامک از طریق برنامه واتس آب به یک شماره ناشناس به نشر تشیع متهم وبه ۸ ضربه شلاق محکوم گردید.

۱۶/۴ شاهزاده سعودی قطیف را با ساکنانش به آتش می کشم:

سعود بن فیصل آل سعود یکی از شاهزاده های خانواده حاکم بر عربستان تهدید کرد شهر قطیف واقع در منطقه الشرقیه را با سیم خاردار وفنس محصور کرده وتمامی ساکنان آنرا به آتش می کشد.

این شاهزاده سعودی در صفحه خود در تویتر نوشت انگیزه زیادی برای حمله به قطیف وقتل عام تمامی اهالی وآتش زدن شهر به همراه ساکنانش دارد

عراق:

۲۹/۳ حمله تروریستی به پنج مسجد شیعیان در عراق :

انفجار خودروهای بمب گذاری شده در کنار چهار مسجد در بغداد ویک مسجد در کرکوک که در زمان برگزاری نماز جمعه به وقوع پیوست ۱۷ نفر کشته و۱۳۰ نفر دیگر زخمی شدند.

۱/۴ وقوع انفجار در مسجد “الزهرا” (ع):

یک منبع امنیتی اعلام کرد وقوع انفجار در مسجد الزهرا واقع در بخش زبیر بصره سه نمازگذار را زخمی کرد.

۱۲/۴ انفجار بمب در کنار مسجد شعیان در مرکز بغداد :

انفجار بمب که در کنار یک مسجد شیعیان در منطقه طوبچی در مرکز پایتخت عراق جاسازی شده بود ، سه نفر را راهی بیمارستان کرد.

۱۵/۴ انفجارهای متعدد در مناطق مختلف عراق :

در سلسله انفجارهایی که به وسیه خودروهای بمب گذاری شده در شهرهای بغداد ، کرکوک وطوزخورماتو به وقوع پیوست ۲۰ نفر کشته و۲۰۰ نفر زخمی شدند.

۱۶/۴ وقوع چند انفجار تروریستی در مناطق مختلف بغداد باعث کشته شدن ۸ نفر وزخمی شدن ۲۵ عراقی دیگر شد.

۲۴/۴ انفجار در منطقه الحسینیه بغداد :

در جریان انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در منطقه الحسینیه بغداد ۷ نفر کشته و۲۳ نفر دیگر زخمی شدند.

۲۵/۴ کشف جسد یک شیعه در دیالی :

جسد یک شهروند شیعه که با گلوله از پای در آمده بود در گورستانی در جنوب دیالی پیدا شد.

۲۶/۴ انفجار در نجف اشرف

در انفجار خودروی بمب گذاری شده در نجف اشرف یک نفر کشته و۷ نفر دیگر زخمی شدند.

قطر

۲۵/۴ حمله قرضاوی به شیعیان :

یوسف القرضاوی روحانی سلفی حمله شدیدی را علیه مسلمانان شیعه انجام داد.

قرضاوی در راستای اقدامات تحریک آمیز خود برای تشویق مسلمانان اهل تسنن جهت برخورد با مسلمانان شیعه ، اتباع اهل بیت در عراق ، لبنان وایران را به ستیز با امت اسلامی متهم کرده وآنها را تهدید کرد در مقابل آنها سکوت نخواهد کرد.

جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۹
کد خبر : 16329
بازدیدها: 155

پاسخی بگذارید »