شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مراسم رژه نیروهای مسلح استان البرز برگزار شد

danesheroz شهریور ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
مراسم رژه نیروهای مسلح استان البرز برگزار شد

دانش روز : همزمان با اولین روز از هفته دفاع مقدس، مراسم رژه نیروهای مسلح استان البرز در بلوار سرداران شهید و اقع در ضلع غربی میذان امام خمینی (ره) شهرستان کرج برگزارشد

به گزارش دانش روز ،این مراسم با حضور فرماندهان ارشد نظامی استان البرز از جمله سردار بهرام حسینی مطلق فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز، سردار گودرزی فرمانده انتظامی استان البرز، سرهنگ باهک فرمانده سپاه امام حسین (ع) شهرستان کرج و دکتر عربیان استاندار البرز و فرماندهان ارشد ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در استان البرز برگزار میشود.

فرماندهان نیروهای زمینی، هوایی و پدافند هوایی ارتش و نیروهای زمینی، دریایی و هوافضای سپاه به همراه برخی از معاونان و مسئولان نظامی، انتظامی و ستادکل نیروهای مسلح کشورمان، جمعی از خانوادههای شهدا و مردم شهرستان کرج در مراسم رژه نیروهای مسلح کشورمان حضور دارند.

گفتنی است، این رژه در ضلع غربی میدان امام خمینی(ره) و در بلوار سرداران شهید شهرستان کرج در حال اجراست.
رژه نیروهای مسلح با سخنرانی سردار ربانی معاونت عملیات سپاه استان البرز آغاز شد.

سردار ربانی در مراسم رژه نیروهای مسلح سپاه ،ارتش ونیروی انتظامی استان البرز اظهارداشت: دستاورد دو هزار شبانه روز جنگ فرسایشی نابرابر ودفاعی مقدس از انقلابی با شکوه ،اقتدار کامل سیاسی امروز ایران در خاورمیانه و رو به افزایش آن در جهان است و این روند افتخار آمیز پیروزی نهایی را برای ما رقم خواهد زد.
وی افزود: اکنون در بعد نظامی به اقتدار کامل و خودکفایی رسیده ایم ودر خاورمیانه کسی قدرت رویارویی با ما را ندارد و در بعد سیاسی نیز قدر نفوذ ما به حدی است که در تمام معادلات نقش ایران تعیین کننده است.
ربانی تاکید کرد : باید تلاش کنیم در بعد اقتصادی که مورد نظر مقام عظمای ولایت است نیز بتوانیم از تحریم ها و تهدید ها به عنوان یک فرصت برای بازسازی زیر ساخت های کشور استفاده کرده و اقتدار خود را در بعداقتصادی نیز افزایش دهیم.باید بتوانیم در بعد اقتصادی ، در حدی به خودکفایی و پیروزی برسیم که دشمن نتواند از این ابزار برای تهدید ما استفاده کند.
سردار ربانی در این مراسم تصریح کرد:این روند افتخار آمیز پیروزی نهایی را برای ما رقم خواهد زد.وی گفت: اکنون در بعد نظامی به اقتدار کامل و خودکفایی رسیده ایم ودر خاورمیانه کسی قدرت رویارویی با ما را ندارد و در بعد سیاسی نیز قدر نفوذ ما به حدی است که در تمام معادلات نقش ایران تعیین کننده است.

معاون عملیات کل سپاه پاسداران با بیان اینکه جنگ ۸ساله در شرایطی به ما تحمیل شد که انقلابی نو پا داشتیم و به لحاظ سیاسی کشور در وضعیت ناپایدار و کم تجربه به سر می برد، گفت: دشمن از این شرایط استفاده کرد وانواع هجمه ها و غائله ها در داخل کشور ومرزها به ما تحمیل کرد .
سردار ربانی گفت:وضعیت بی ثبات پس از انقلاب در داخل کشور وفعالیت سیاسی گروه های چپ و لیبرال ها در ابتدای انقلاب و سپس در جنگ به صورت اطلاعاتی و جاسوسی که اقدامات منافقین و معاندین در ایجاد ترورها و اغتشاشات داخل کشور ومرزها ،غائله های کردستان و خوانین سر سپرده و دشمنی برخی از افراد در غالب مسئول شرایط را برای محاسبات دشمن این چنین فراهم آورده بود که می توانند با یک حمله نظامی به هدف خود در براندازی انقلاب و تصرف خاک کشور دست یابند.
وی افزود چیزی که دشمن در معادلاتش به حساب نیاورده بود استواری مردمی و هدایت های امام راحل بود که توانست تمامی توطئه های دشمنان را به کمک ایثارگری ها ، از جان گذشتگی ها ،افتخارات و ایستادگی ها خنثی کند و نه تنها وجبی از تمامیت ارضی کشور از دست ندهند بلکه شاهد تثبیت نظام ، پیشرفت ، اقتدار روز افزون آن در خاورمیانه و جهان باشند.
وی ادامه داد:این تثبیت موقعیت انقلاب آن روزگار، امروز تبدیل به اقتدار نظامی الهی شده است که در تمام جهان الگویی نمونه شناخته می شود ودشمن اجازه کوچکترین تعدی را به خود نمی دهد
در حاشیه این مراسم از خانواده پنج شهید استان البرز تقدیر به عمل آمد.

منبع :تیتر یک

یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۸
کد خبر : 61620
بازدیدها: 389

پاسخی بگذارید »