پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

گزارش تکان دهنده واشنگتن پست از آل سعود:

گزارشی تکان دهنده: توریسم جنسی دختران مصری

danesheroz1 مرداد ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
گزارشی تکان دهنده: توریسم جنسی دختران مصری

دانش روز: روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارش خود نوشت: روزانه حدود ۳۸ هزار دختر نوجوان و جوان مصری برای ازدواج های کوتاه مدت در نقاط مختلف جهان فروخته می شوند که ۸۱ درصد از خریداران این دختران از عربستان سعودی و به طور خاص از خاندان آل سعود هستند

به گزارش دانش روز، در پی افزایش بیکاری و کاهش درآمدها در کشور مصر، تجارت و قاچاق دختران جوان و نوجوان مصری درحال تبدیل شدن به پدیده ای بزرگ و خطرناک در مصر شذه و این نکته ای است که روزنامه آمریکایی “واشنگتن پست” آن را افشا کرده و تاکید کرده که ۸۱ درصد از خریداران این دختران از عربستان سعودی و به طور خاص از خاندان آل سعود هستند.

واشنگتن پست ضمن پرداخت گزارشی در این ارتباط به این موضوع اشاره می کند، دخترانی که در مناطق پیرامونی و روستایی و محروم مصر زندگی می کنند، بیش از دختران دیگر طبقات اجتماعی مصر در معرض ازدواج زود هنگام قرار می گیرند که ازدواجی موقتی و غیر دائمی است و به طور معمول زمینه را برای عقد یک جانبه هموار و فراهم می کند، بدون اینکه رضایت دختر را در نظر داشته باشد.
در ادامه این مطلب آمده است: “توریسم جنسی” نام نوع جدیدی از سیاحت و گردشگری در مصر است که در تابستان و با ورود ثروتمندان عرب حوزه خلیج فارس به این کشور به شدت رو به فزونی می گذارد و خانواده های آنها در قبال ازدواج موقت آنها را به این ثروتمندان عرب از جمله شیوخ سعودی فروخته می شوند.
این روزنامه آمریکایی در ادامه گزارش خود به این نکته اشاره می کند که روزانه حدود ۳۸ هزار دختر نوجوان و جوان مصری برای چنین ازدواج هایی در نقاط مختلف جهان فروخته می شوند و زندگی که در آینده در انتظار آنهاست، زندگی بدون آموزش و تحصیل و خودکفایی و استقلال است. افزون بر اینکه آنها با خطرات بسیار و فزاینده ای به دلیل بارداری های زود رس و زایمان های غیر طبیعی و اصولی مواجه هستند و در واقع این اولین دلیل دختران نوجوان قرار گرفته در گروه سنی ۱۵ تا ۱۸ سال در جهان سوم است، به گونه ای که از هر ۷ دختر نوجوان جهان سومی یک نفر از آنها زیر سن ۱۵ سال ازدواج می کنند و ازدواج آنها از طریق فروش آنها از سوی خانواده اشان صورت می گیرد.
واشنگتن پست تاکید می کند که پیگیری روند توریسم جنسی کودکان در مصر بسیار سخت و مشکل است، اما سازمان ملل پیش بینی می کند که سالیانه دو میلیون کودک را در برمی گیرد که اغلب آنها از کودکان کشورهای فقیر هستند که دارای پیش زمینه های سیاحت و گردشگری و جذب توریسم هستند، مانند هند، تایلند، کاستاریکا و غیره.
بنابر این گزارش، استفاده غیر قانونی از کودکان در سیاحت و گردشگری جنسی در مصر موجب شده تا پوششی دینی و مذهبی برای توجیه و قانونی جلوه دادن آن این نوع از توریسم کنند، در حالی که هیچ یک از اصول و مبادی دین اسلام چنین توریسمی را مباح و مجاز نکرده است.
این روزنامه آمریکایی توضیح می دهد که ازدواج کودکان غیر از مصر در دیگر کشورهای همجوار مصر نیز رایج و متداول است و مهری که بابت اینگونه ازدواج ها پرداخت می شود، بسیار اندک و به اندازه بهایی است که برای قاچاق این کودکان پرداخت می شود.
واشنگتن پست بر این باور است که توریسم جنسی با کودکان در مصر بسیار فضاحت بارتر و بدتر از ازدواج کودکان و استفاده و بهره برداری جنسی از کودکان است و اکثر دخترانی که به این شکل ازدواج می کنند، بعدها به عنوان خدمتکار در خانه ها خدمت خواهند کرد.
یک مسئول حکومتی مصری که در این قضیه فعالیت می کند، در این باره می گوید که برخی از این دختران نوجوان پیش از رسیدن به سن ۱۸ سالگی بیش از ۶۰ بار ازدواج می کنند و ازدواج آنها بین دو تا هفت روز بیشتر دوام نمی آورد. 
روزنامه واشنگتن پست تاکید می کند، تحقیق صورت گرفته از سوی دایره مبارزه با قاچاق کودکان وابسته به کمیته ملی کودکان و مادران مصر نشان می دهد که ۷۵ درصد شرکت کننده در این نظر سنجی در مناطق روستایی و پیرامونی شهرها دختران نوجوانی را می شناسند که در دام چنین تجارتی گرفتار آمده اند و اغلب آنها بر این باور هستند که میزان این نوع تجارت درحال افزایش است.
این تحقیق تاکید می کند: اغلب مشتریانی که برای این نوع تجارت راهی مصر می شوند، از کشورهای حوزه خلیج فارس هستند و ۸۱ درصد آنها سعودی هستند. همچنین ۱۰ درصد اماراتی، ۴ درصد کویتی و بقیه از سایر کشورها هستند.
در انتهای این گزارش آمده است: ازدواجهای یک روزه این دختران برای گردشگران حدود ۱۱۵ دلار و ازدواجهای دیگر که حداکثر یک یا دو سال طول می کشند، بین ۲۸۰۰ تا ۱۰ هزار دلار هزینه دارند.
منبع:دانا
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۷
کد خبر : 51585
بازدیدها: 360

پاسخی بگذارید »