پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

گزارش تصویری و حاشیه های برنامه نود

danesheroz1 مرداد ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
گزارش تصویری و حاشیه های برنامه نود

دانش روز: برنامه تلویزیونی نود از ساعت ۲۲ و ۳۷ دوشنبه شب ۲۱ مرداد ماه به روی آنتن شبکه سوم سیما رفت

به گزارش دانش روز، سوال مسابقه پیام کوتاه برنامه نود برخلاف سایر برنامه ها به موفقیت های اخیر ورزش کشورمان اختصاص داشت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، خداداد افشاریان کارشناس داوری برنامه نود بود.به دلیل برگزاری بازی های هفته سوم و چهارم لیگ برتر در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته و شنبه و یکشنبه این هفته برنامه نود در این هفته به بررسی ۱۶ بازی برگزار شده در این دو هفته پرداخت.

قبل از پخش بازی تیم های فجرشهیدسپاسی شیراز و استقلال تهران مانند گذشته تماشاگران از نحوه بلیت فروشی و آبخوری های ورزشگاه شیراز گلایه مند بودند.غلامرضا کمانه مدیرکل ورزش و جوانان فارس در خصوص زردی چمن ورزشگاه حافظیه و رنگ کردن آن قبل از بازی گفت: دلیل زردی چمن ورزشگاه حافظیه این است که پیمانکاری که ورزشگاه را در اختیار دارد آنرا در روز آب داده است در حالیکه باید به دلیل آفتاب شیراز آنرا در شب آب می داده و این ایراد بزرگی و قطعا با آنها برخورد می شود.

کمانه راجع به اتفاقات رخ داده در انتخابات هیئت فوتبال فارس در سال گذشته و عدم برخورد با خاطیان گفت: این موضوع به ما ارتباط پیدا نمی کند و باید با کفاشیان و مسئولان فدراسیون فوتبال در این خصوص صحبت کنید.

با توجه به همزمانی برنامه با سالگرد درگذشت مرحوم بابک معصومی چند تصویر از این کاپیتان پیشین تیم ملی فوتسال کشورمان پخش شد. همچنین در جریان برنامه اعلام شد که مراسم سالگرد معصومی روز پنجشنبه ۲۴ مردادماه از ساعت ۱۸ در امامزاده طاهر کرج برگزار می شود. 

نکات بازی فولاد خوزستان و داماش گیلان:

نکات بازی تیم های استقلال و صبای قم:

ابراهیم صادقی کاپیتان تیم سایپای البرز مهمان برنامه نود بود.

صادقی در صحبتهای خود گفت: فوتبال را از باشگاه کشاورز کرج شروع کردم و پس از آن به تیم جوانان پرسپولیس رفتم و حتی در زمان استانکو چند بازی برای تیم بزرگسالان پرسپولیس انجام دادم. 

وی در ادامه گفت زمانیکه علی دایی به سایپا آمد می خواستم بازوبند کاپیتانی را به او بدهم اما وی بزرگواری کرد و کاپیتانی را قبول نکرد ضمن اینکه تاکنون بالای بیست گل برای سایپا زدم اما در کل هافبک گلزنی نیستم.

صادقی ضمن انتقاد از پرداخت پول های کلان به برخی بازیکنان گفت: برخی بازیکنان ما باید از مشاور استفاده کنند زیرا بازیکنی که از یک سطح پایین پول زیادی میگیرد باید روش استفاده از آن و طریقه صحبت کردن را نیز یاد بگیرد.

کاپیتان سایپا در ادامه راجع به میزبانی سایپا از پرسپولیس در کرج گفت: استقلال و سپاهان وقتی که از آزادی خارج می شوند ۴۰ درصد از قدرت خود را از دست می دهند در همین بازی اخیر ما تا دقیقه ۸ بازی پرسپولیسی ها به نیمه زمین ما نرسیدند.

نکات بازی سایپا و پرسپولیس:صادقی که رکورددار بازی در لیگ برتر نیز هست در این خصوص گفت: من یک سال قبل از شروع لیگ برتر نیز فوتبال بازی می کردم اما در لیگ برتر ۳۲۹ بازی انجام دادم.

وی در ادامه گفت: تاکنون ۱۵ بازی ملی انجام دادم و یک گل ملی نیز دارم که به امارات زدم اما متاسفانه فیلم آن موجود نیست ولی در زمان قلعه نویی و علی دایی به تیم ملی دعوت می شدم.

پخش مصاحبه های علی دایی و علی کریمی بر علیه یکدیگر دقایقی از برنامه نود این هفته را به خود اختصاص داد.

دایی در صحبتهای خود گفت: من اگر در برنامه نود از حق پرسپولیس دفاع کردم، اگر کسی ادعای پرسپولیسی بودن دارد از این حرف ها ناراحت نمی شود. ما مشکلات زیادی را رد کردیم. بازی اول قرار بود علیه من شعار بدهند؛

وی در ادامه گفت: سوال من این است که دلیل صحبت علیه من روز قبل از بازی چیست؟ او می توانست بعد بازی حرف بزند. ایشان ثبات در حرف هایش ندارد و جوابش را نمی دهم اگر ثبات داشت یک روز خداحافظی نمی کرد که یک روز برگردد. نمی شود صحبتش را جدی گرفت. وظیفه من کمک به پرسپولیس است و تا روزی که باشم این کار را می کنم. همانطور که در تیم های دیگر این کار را کردم. متاسفم برای کسی که خود را اسطوره پرسپولیس می داند و قبل از بازی چنین حرفی را می زند. هر کس باید در مورد تیم خودش حرف بزند. من مسئول تیم خودم هستم.

کریمی نیز در صحبتهای خود گفت: من خودم را پرسپولیسی نمی دانم، در مقابل افرادی که در این تیم زحمت کشیدند، این صحبت هایی که بیان می شود برای عوام فریبی است. اگر صحبتی کردم شخصی و شخصا در مورد علی دایی بوده و نه اسم پرسپولیس و هواداران این تیم. بهتر است مثل دو مرد باهم تسویه حساب کنیم. رو در رو با یکدیگر حساب و کتاب کنیم و این مسئله را به گردن هواداران نیندازیم. بهتر است تمرکزمان را روی تیم خود بگذرایم من به عنوان بازیکن به تراکتورسازی و دایی به عنوان مربی به پرسپولیس فکر کند. به احترام هواداران پرسپولیس چیزی نمی گویم. مردم به من لطف داشتند. تمام تمرکزم را الان روی تراکتورسازی گذاشتم و برای پرسپولیس آرزوی موفقیت می کنم.

کریمی در مورد اینکه آیا اسطوره است اظهار داشت: من یک بازیکن فوتبال هستم اگر مصاحبه ای آوردید که بگویم اسطوره هستم به شما جایزه می دهم. بابت بازی فوتبال پول گرفتم و هیچ منت و ادعایی ندارم. یک روز آمدم، یک روز هم می روم. اگر توانستید یک مصاحبه بگیرید که گفتم اسطوره هستم، هرچه بخواهید می دهم. انشاالله پرسپولیس با حمایت هوادارانش روزهای خوبی داشته باشند و انقدر شجاعت داشته باشیم که مشکلات را به گردن دیگران نیاندازیم.

کریمی در مورد اینکه دایی گفته او ثبات ندارد و یک روز خداحافظی کرده و روز دیگر به فوتبال بازگشته است عنوان کرد: فکر نمی کنم این موضوع به کسی ارتباط پیدا کند. به کسی مربوط نیست که او موضع گیری می کند این ها بهانه است. اگر حرف داریم چیز درست حسابی بگوییم که مردم لذت ببرند. مگر کریم باقری از تیم ملی خداحافظی نکرد؟ دایی سرمربی تیم ملی شد مرا دعوت کرد که خداحافظی کردم و به تیم ملی نرفتم، آنها رفتند کریم باقری را آوردند که خداحافظی کرده بود. اگر فردوسی پور عادل باشد، این مصاحبه را نشان می دهد که در آرشیو نود موجود است. 

یدالله سلیمانی دبیر دپارتمان داوری در ارتباطی تلفنی با برنامه نود گفت: ابتدا از آقای افشارریان می خواهم اگر با مظفری زاده شوخی دارد آن را در رسانه مطرح نکند و بهتر است در محفل خصوصی آن را به خود مظفری زاده بگوید ضمن اینکه ما اکنون در دپارتمان داوری به غیر از فکس کردن ابلاغیه داوری کارهای بسیار زیاد دیگری نیز داریم مثل چیدمان داوری در لیگ‌های دسته دوم و سوم و لیگ‌های دیگر اما متاسفانه اخیرا کسانی هستند که به غیر از منافع داوری به فکر منافع خودشان هستند.

افشاریان در پاسخ به سلیمانی گفت: اگر من با مظفری زاده شوخی کردم مسئول صحبتهای خودم هستم ضمن اینکه نگفتم کلاسی که شما برگزار کردید غیرقانونی است و به نظر من اصفهانیان نیز اشتباه کرد که اجازه نداد داوران زنجانی در این کلاس شرکت کنند؛ آقای سلیمانی این را نیز به شما بگویم اگر شما باشید یا نباشید داوران لیگ های دسته دوم و سوم و لیگ های جوانان و نوجوانان چیده می شود. شما با تنبیهات زیاد داوران آرامش را از آنها گرفته اید.

سلیمانی: چرا عوام فریبی می کنید؟ ما کجا آرامش را از داوران گرفتیم؟ اگر کلاس ما غیر قانونی بوده چرا ۹۵ درصد از داوران در آن شرکت کردند و اکنون در لیگ برتر قضاوت می کنند. ایشان می خواستند در کمیته داوران با دو گلوله ما را بکشند!

فردوسی پور: آقای افشاریان شما تفنگ دارید و می خواستید سلیمانی را بکشید؟!

افشاریان: تفنگ؟!! شاید منظورشان تفنگ پلاستیکی بوده!

وحید جعفری مدیر بخش خاورمیانه شرکت آلشپورت در پاسخ به انتقادات مطرح شده نسبت به محصولات این شرکت گفت: چون هنوز اوایل فصل است باید مدتی بگذرد تا بازیکنان به آنها عادت کنند. آقای دایی که نمایندگی آدیداس در ایران است می تواند ۳۰۰۰ توپ آدیداس به صورت رایگان به تیم های لیگ برتر بدهد و ما که ۴۵۰۰ توپ رایگان در اختیار سازمان لیگ گذاشتیم خودمان را کنار می کشیم.

وی در ادامه گفت: آقای قلعه نویی که خودش از یک مارک تجاری روی کتش استفاده می کند به ما اتهام همکاری با باند مافیا را می زند که این موضوع برای ما جالب است و قطعا آن را پیگیری می کنیم.

دایی: ایشان می گوید این توپ را در لیگ استرالیا تست کردند و به ایران آوردند اما می خواهم بدانم لیگ استرالیا کجای دنیا است؟ من با سند و مدرک صحبت می کنم، ایشام می گوید ما ۴۵۰۰ توپ وارد ایران می کنیم الان سوال من این است شما تا کنون چند توپ وارد ایران کردید؟

جعفری : ما سال گذشته نیز ۱۰۰۰ توپ وارد کردیم اما با جوی که دوستان ایچاد کردند باعث شد از توپ ها استفاده نکنند. ضمن اینکه بهتر است علی دایی به جای فعالیت های اقتصادی به حرفه خودش که مربیگری است بپردازد.

دایی : فعالیت اقتصادی من به کسی مربوط نیست ضمن اینکه همکاران من در بخش اقتصادی این فعالیت ها را زیر نظر دارند و من بیشتر تمرکزم روی مسائل فنی تیم است. حال سوال من این است چطور شما ۴۵۰۰ توپ رایگان به سازمان لیگ دادید اما ۱۰۰۰ توپ را برای فروش وارد کشور کردید؟ مگر چنین چیزی ممکن است؟

جعفری: این مسائل مربوط به فعالیت های اقتصادی شرکت ماست ضمن اینکه ما لباس های تیم خود شما را به صورت رایگان تامین کردیم. چرا مربیان دیگر و بازیکنان تیم های دیگر اعتراض نمی کنند؟ چرا فقط شما و قلعه نویی که خودتان تولیدی دارید انتقاد می کنید؟

دایی: من با اینکه این شرکت دو دست لباس به کادر فنی تیم ما داده است از ابتدا این لباس ها را پوشیدم و به احترام قرارداد باشگاه به آن احترام گذاشتم. ضمکن اینکه من تنها یک فروشگاه آدیداس دارم و نمایندگی این شرکت را ندارم تنها خواسته من این است که از توپهای با کیفیت در فوتبال ما استفاده شود زیرا بیس و پایه فوتبال توپ است.

جعفری: من می خواهم این توپ ها را برای بررسی به فیفا ببرند و اگر مشکل داشت من آنرا جمع می کنم زیرا بازار ایران برای من ضرر است و اگر دوستان ناراحت هستند با کمال میل این توپ ها را جمع می کنم من تنها به خاطر ایران و علاقه ای که به فوتبال و ورزش کشورم دارم این توپ ها را به صورت رایگان در اختیار سازمان لیگ قرار دادم.

فردوسی پور : امروز اعلام کردند که هرکسی که در خصوص این توپ ها و کیفیت آن اظهار نظر کند باید در کمیته اخلاقی پاسخگو باشد.

دایی: بله! چون برخی از آقایان حاضر در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال حامی این قرارداد هستند.

جدول کلی هفته چهارم لیگ برتر:برنامه نود در ساعت ۲ و ۸ دقیقه بامداد سه شنبه به پایان رسید و در مسابقه نظر سنجی آن نتیجه زیر به دست آمد.

منبع ورزش۳

 

سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۵
کد خبر : 49916
بازدیدها: 232

پاسخی بگذارید »