یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

گردهمایی کودکان دیابتی کشور در کرج

danesheroz1 تیر ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
گردهمایی کودکان دیابتی کشور در کرج

دانش روز: شماری از کودکان مبتلا به دیابت کشور روز گذشته با هدف برگزاری اردوی آموزشی و تفریحی در باغی در کرج گردهم آمدند

 

 

  به گزارش دانش روز، این اردوی یک روزه توسط انجمن دیابت ایران و با همکاری نمایندگی این انجمن در استان البرز و یک فرد نیکوکار برگزار شد.

مدیر عامل انجمن دیابت ایران در حاشیه برگزاری این اردوگفت: در این اردوی آموزشی و تفریحی که با حضور پزشکان و کارشناسان تغذیه برگزار شد کودکان دیابتی با نحوه پیشگیری ، کنترل و درمان این بیماری آشنا شدند.

دکتر ˈ امیر کامران نیکو سخنˈ افزود: کودکانی که سالها توانسته اند با کنترل و رعایت خوب کمک به درمان بیماریشان کنند در این اردو فرصت انتقال تجربه خود به افرادی که تازه به این بیماری مبتلا شده اند را دارند.

وی اضافه کرد: آموزش به کودکان دیابتی متاسفانه خیلی جدی گرفته نمی شود و گرانی نوارهای کنترل قند خون طی سال جاری و تحت پوشش مناسب نبودن داروهای این بیماری از عمده مشکلات بیماران دیابتی بویژه کودکان است که انتظار می رود مسئئولان مرتبط بتوانند چاره اندیشی کرده و زمینه کاهش و رفع مشکلات این عزیزان را فراهم کنند.

نیکو سخن یادآورشد: بیماران دیابتی بویژه کودکان باید با مراجعه به مراکز درمانی ویژه دیابتی ها مانند انجمن های دیابت نسبت به کنترل و درمان با تغذیه صحیح و ورزش مناسب اقدام کنند.

وی گفت : در این اردوی آموزشی و تفریحی حدود ‎ ۲۰۰کودک مبتلا به دیابت به همراه پدر و مادر خود از استانهای مختلف شرکت داشتند.

به گفته وی، اکنون هشت درصد جمعیت کشور معادل حدود شش میلیون نفر افراد مبتلا به دیابت در کشور هستند که نیمی از آنان از بیماری خود اطلاعی ندارند.

انجمن دیابت ایران که فعالیت خود را از حدود ۲۴ سال پیش آغاز کرده اکنون ‎یکصد هزار بیمار را زیر پوشش دارد

منبع:ایرنا

شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۹
کد خبر : 35258
بازدیدها: 268

پاسخی بگذارید »