یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اقتصاد در 7 روز

گرانی داد معاون اول دولت راهم درآورد/ پسته‌ مرغوب فقط ۳۰ هزار تومان!

danesheroz اسفند ۱۷, ۱۳۹۱ ۰
گرانی داد معاون اول دولت راهم درآورد/ پسته‌ مرغوب فقط ۳۰ هزار تومان!

مجتبی فراهانی معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از تشدید بازرسی‌ها در بازار خودرو و شناسایی نمایشگاهداران متخلف خبرداد و گفت: مبالغ اضافه دریافتی از سوی نمایندگان خودروسازان، به مردم بازگردانده شد

انتقاد معاون اول رئیس‌جمهور از گرانی‌ها، توزیع پسته ۳۰هزارتومانی با پارچه‌نوشته، ادامه یکه‌تازی قیمت خودرو در بازار، کاهش قیمت انواع سکه، توقف صدور نفت توسط بخش خصوصی و تعلیق موقت فروش نفت کاغذی به مردم، افزایش ۲۰ درصدی دستمزد، هشدار جدید رئیس‌جمهور به بانکها، خودروسازان و اصناف گران‌فروش، واریز یارانه نقدی اسفند تا هفته آینده و ورود سیگار ایرانی به‌بازار عراق از مهمترین رویدادهای اقتصادی هفته‌جاری است.

 مجتبی فراهانی معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از تشدید بازرسی‌ها در بازار خودرو و شناسایی نمایشگاهداران متخلف خبرداد و گفت: مبالغ اضافه دریافتی از سوی نمایندگان خودروسازان، به مردم بازگردانده شد.

ورود سیگار ایرانی به بازار عراق

معصوم نجفیان مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با بیان اینکه با راه اندازی خطوط تولید سیگار در سقز با دو برند وارد بازار مصرف عراق خواهیم شد، تاکید کرد: شرکت دخانیات ایران خطوط تولید سیگار را از چین به سقز وارد ودر اولین فرصت این خطوط راه اندازی خواهند شد.

تهران میزبان وزیران نفت ۹ کشور جهان

همزمان با برگزاری سومین کنفرانس وزیران انرژی کشورهای عضو اکو و سفر وزیران نفت و انرژی ۹ کشور به تهران در هفته جاری، دور جدید مذاکرات نفت و گاز ایران – ترکیه آغاز شد.

توزیع پسته ۳۰ هزار تومانی

مصطفی احمدی رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل فروشان تهران از آغاز توزیع پسته مرغوب فندقی به قیمت ۳۰ هزار تومان در واحدهای صنفی سطح شهر تهران خبرداد و گفت: واحدهای صنفی عرضه کننده با پارچه ‌نوشته‌هایی در سطح شهر مشخص شده‌اند. در کنار توزیع این نوع پسته، قرار بر این شد که انواع دیگر پسته نیز با مرغوبیت مناسب با قیمت زیر ۴۰ هزار تومان عرضه شود که در انواع مختلف پسته، قیمت متفاوت است، که البته قیمت بر حسب کیفیت کالا تعیین می‌شود.

خودروسازی که بخشنامه سازمان حمایت را وتو کرد

در روزهای ابتدایی اسفندماه بود که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد خودروسازان مکلفند خودروهای پیش‌فروشی با زمان تحویل قبل از اول اسفندماه جاری را با قیمت قبل با مشتری محاسبه کنند اما برخی خودروسازان بخش‌خصوصی از این ابلاغیه تمکین نمی‌کنند.

آمادگی ایران برای صادرات گاز به پاکستان

علیرضا غریبی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز با اشاره به پیشرفت ۲۰ درصدی ساخت خط لوله انتقال گاز به پاکستان در خاک ایران، اعلام کرد: تا سال آینده با تکمیل و راه‌اندازی این خط لوله امکان صادرات گاز به پاکستان از خاک ایران فراهم می‌شود.

جلسه ۷ صبح احمدی‌نژاد درباره گرانی‌ها

رئیس‌جمهور ۷ صبح یکشنبه ۱۳ اسفند جلسه کارگروه حمایت از تولید و کارگروه کنترل بازار را در ساختمان وزارت بازرگانی سابق تشکیل داد و در این نشست علاوه بر مسائل تنظیم بازار شب عید، قیمت کالاهای اساسی و مهم مورد نیاز و نیز قیمت خودرو نیز در حال بحث و بررسی است. قیمت کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز مردم در ماههای اخیر به شکل غیرطبیعی در بازار افزایش یافته و همین مساله نگرانی مردم و مسئولان را در پی داشته است.

افزایش ۲۰ درصدی دستمزد ۹۲ قطعی شد

با انجام بخش مهمی از مذاکرات کارگران و کارفرمایان بر سر تعیین حداقل دستمزد سال آینده، تاکنون افزایش ۲۰ درصدی مزد ۹۲ قطعی شده است و مذاکرات برای یافتن راهکارهای افزایش بیشتر این مبلغ ادامه دارد.

چشم اقتصاد به اسکناس ۵۰ هزار تومانی روشن شد

مجید صنیعی رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی از انتشار اسکنانس‌های ۲۰ و ۵۰ هزار تومانی در صورت موافقت وزارت اقتصاد خبر داد و گفت: نیاز به اسکناس ۲۰ هزار تومانی توسط بانک مرکزی اعلام شده و جامعه به شرایطی رسیده است که نیاز به این اسکناس درشت را دارد.

جزئیات دستورات جدید خودرویی احمدی نژاد

مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح مصوبات جلسه کارگروه حمایت از تولید، از دستورات جدید خودرویی محمود احمدی نژاد سخن گفت و افزود: در این جلسه رئیس جمهور دستور پرداخت تسهیلات ارزی و ریالی خودروسازان با توجه به نوع وسیله‌های آنها را به بانک مرکزی صادر کرد و بانک مرکزی هم مکلف شد ارز مورد نیاز خودروسازان (ایران خودرو و سایپا) را به نرخ ارز مبادله‌ای در اختیار خودروسازان قرار دهد.

سقوط جایگاه ایران در رده‌بندی کشورهای گازخیز

با دستیابی آمریکا به تکنولوژی استخراج ذخایر نامتعارف گاز و شیل گس، از ابتدای سال ۲۰۱۳ میلادی جایگاه ایران به رتبه چهارم جهان در رده بندی کشورهای دارنده مجموع ذخایر متعارف و نامتعارف گاز کاهش یافته است.

احتمال ادغام ایمیدرو و معاونت معدنی وزارت صنعت

یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت از احتمال ادغام ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) با معاونت معدنی این وزارتخانه خبرداد و گفت: به دلیل بروز برخی هم پوشانی‌ها و تناقض در امور اداری، احتمال این ادغام وجود دارد.

سکه پیش‌فروشی ارزان شد

با کاهش شدید قیمت انواع سکه در روزهای گذشته و همزمان با عرضه سکه های پیش فروشی توسط بانک مرکزی، این بانک تصمیم به کاهش قیمت سکه های پیش فروشی گرفت و هم اکنون قیمت جدید آن یک میلیون و ۲۰۰ هزارتومان تعیین شده است.

دستور ارزی ویژه رئیس جمهور به بانکها

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور هفته جاری در دیدار با مدیران عامل بانکها با تاکید بر وجود ذخایر مناسب ارزی در کشور از آنها خواست تا با اتخاذ تدابیر لازم، نرخهای کاذب ارز را بشکنند.

شیرینی شب عید گران نمی‌شود

محمد نصرتی رئیس اتحادیه قنادان از تثبیت قیمت انواع شیرینی در ایام پایانی سال خبرداد و گفت: مردم گران فروشان را به اتحادیه های قنادان معرفی کنند. بر این اساس قیمت هر کیلوگرم شیرینی خامه ای تر درجه یک ۸ هزار تومان، شیرینی دانمارکی درجه یک ۶ هزار تومان و زبان و پاپیونی درجه یک ۶۵۰۰ تومان و کیک یزدی درجه یک ۵ هزار و ۴۰۰ تومان است.

عرضه پتروشیمی خارج از بورس ممنوع شد

عبدالحسین بیات مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد: واحدهای پتروشیمی که محصولات خود را خارج از شبکه بورس عرضه کنند، متخلف محسوب می‌شوند و برخورد قاطع می‌شود.

برنامه جدید مقابله با تحریم‌ها در پارس‌جنوبی

همزمان با امتناع شرکت‌های فراساحل بین المللی در عدم کرایه کشتی‌های جرثقیل‌دار به منظور نصب سکوهای دریایی نفت و گاز، ایران دومین کشتی جرثقیل‌دار غول پیکر خود را روانه خلیج فارس کرد.

هشدار جدید ارزی بانک مرکزی به بانکها

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانکها هشدار داد: در صورتی که مصوبه شورای پول و اعتبار درباره تعهدات ارزی گذشته را تا ۱۸ اسفندماه اجرایی نکنند، فروش ارز به آنها متوقف خواهد شد.

احتمال حذف قیمت تجاری خودرو

سیدجواد تقوی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به اصلاح دستورالعمل دولت در رابطه با تکلیف خودروسازان برای پرداخت آنلاین مابه‌التفاوت نرخ‌های محاسباتی با نرخ‌های تجاری به صورت آنلاین به خزانه، گفت: با این دستور العمل، قیمت‌های محاسباتی به قیمت‌های تجاری نزدیک شده است و احتمال حذف نرخ‌های تجاری خودرو وجود دارد.

ایران به جای امارات برای پاکستان پالایشگاه می‌سازد

آسیا تایمز با اشاره به موافقت ایران برای ساخت یک پالایشگاه ۴ میلیارد دلاری در بندر گواتر پاکستان نوشت این پروژه جایگزین پالایشگاهی به نام خلیفه می‌شود که امارات قرار بود در این بندر احداث کند.

صادرات نفت توسط بخش‌خصوصی متوقف شد

حسن خسروجردی رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با اشاره به توقف کامل صادرات نفت ایران توسط بخش خصوصی، اعلام کرد: سیاست‌های خاص برخی از بانکها و شرکت ملی نفت ایران منجر به توقف صادرات نفت شده است.

رحیمی:گرانی‌ها قدرت خرید حقوق بگیران را نصف کرد

معاون اول رئیس جمهور گفت: با افزایش قیمتها در ماههای گذشته قدرت خرید حقوق بگیران کشور نصف شده است، اعلام کرد: اصناف کشور باید برای رضایت خدا سود خود را کم کنند و شرایطی را فراهم آورند که اصناف در میان مردم به انصاف معروف شوند.

به اعتقاد محمدرضا رحیمی، در ماجرای گران شدن پسته اصناف خطا نکردند بلکه دو تا سه نفر در بازار فتنه به وجود آوردند که این فتنه گری در مورد بازار خودرو هم تکرار شد.

دلایلی جدید برای افزایش قیمت مسکن

سید محمود فاطمی عقدا رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان دلایل افزایش قیمت مسکن در ماههای اخیر، گفت: افزایش قیمت حاملهای انرژی و ورود سوداگران به بازار مسکن، قیمتها را در این بخش افزایش داد.

طرح فروش نفت به مردم فعلا منتفی شد

فروش ۱۰ میلیارد دلار نفت کاغذی به مردم به دلیل تعلل شرکت نفت برای سالجاری منتفی شد و پیش بینی می شود در صورت موافقت مجلس این اوراق سلف نفتی از بهار سال آینده به مردم عرضه شود.

شعب بانک‌ها در سال ۹۲ کاهش می یابد

بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای ضمن اعلام ممنوعیت ایجاد شعب جدید در سال آینده، تا پایان شهریورماه ۹۲ به بانکها و موسسات اعتباری مهلت داد تا نسبت به واگذاری دارایی‌های غیرمنقول مازاد خود اقدام کنند.

یارانه نقدی اسفند هفته آینده واریز می‌شود

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: یارانه نقدی اسفندماه، ۲۰ تا ۲۵ اسفند به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود بر این اساس یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی اسفندماه ، ۲۰ تا ۲۵ اسفند ماه سالجاری به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

آغاز رسمی ساخت خط لوله صلح از دوشنبه

رستم قاسمی وزیر نفت از آغاز رسمی ساخت خط لوله مشترک گاز ایران و پاکستان (صلح) در خاک پاکستان در دوشنبه هفته آینده خبر داد و اعلام کرد: در این مراسم روسای جمهور دو کشور حضور خواهند داشت.

پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۸:۱۷
کد خبر : 9013
بازدیدها: 233

پاسخی بگذارید »