شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

گرانترین ست های شطرنج دنیا + تصاویر

danesheroz1 تیر ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
گرانترین ست های شطرنج دنیا + تصاویر

دانش روز: در بازی شطرنج از ۳۲ مهره در اشکال مختلف استفاده می شود که گاهی اوقات در اشکال لوکس و با استفاده از چوب صندل ، مرمر ، عاج و در نهایت الماس طراحی می شود

به گزارش دانش روز، شطرنج قدیمی ترین بازی غیر فیزیکی جهان است که برای اولین بار در هندوستان معرفی شد . در این بازی از ۳۲ مهره در اشکال مختلف استفاده می شود که گاهی اوقات در اشکال لوکس و با استفاده از چوب صندل ، مرمر ، عاج و در نهایت الماس طراحی می شود.
به گرانترین ست های شطرنج در این گزارش توجه کنید.

مجموعه شطرنج جوئل رویال (Jewel Royale Chess Set)

شرکت جواهرسازی «بودلز» انگلستان (Boodles) با ۱۴۶ قطعه الماس ، ۷۳ یاقوت و ۲ . ۱۶۵ گرم طلای ۱۸ عیار زرد و سفید این سری شطرنج را طراحی کرده است. قیمت تعیین شده برای این ست ۸ . ۹ میلیون دلار است.

ست شطرنج «چارلز هولاندر دیاموند»(Charles Hollander Diamond Chess Set)

برای طراحی این سری از ۷۵ . ۱۱۶۸ گرم طلای ۱۴ عیار سفید و ۰۹ . ۱۸۶ قیراط الماس سیاه و سفید استفاده شده است . گروه جواهر سازی چارلز هولاندر ۵۰۰ هزار دلاری را برای این سری تعیین کرده است.

ست شطرنج «آرت آوار» (Art Of War Chess Set)

تنها مواد  تشکیل دهنده این ست شطرنج طلا و رادیوم است. مهره های آن از طلای سفید و زرد و صفحه شطرنجی از رادیوم با روکش طلا ساخته شده است. این سری با ۷۵۰ هزار دلار یکی از شکیل ترین و گرانترین ست های شطرنج است.

 

ست شطرنج «کارولینگی چهاردهم» (Carolingi XIV)

«پیرو بنزونی» طراح ایتالیایی این ست شطرنج با کاربرد کمتر از ۲۰۰ گرم طلا این ست شطرنج را که نمایانگر حمله عثمانیها به بالکان است ، ساخته است . این سری شطرنج ۱۱۳ هزار و ۶۰۰ دلار قیمت گذاری شده است.

ست شطرنج «رنو F1»

گروه خودروهای فرمول یک رنو با استفاده از فولاد ، آلومینیوم و تیتانیوم این ست شطرنج را به قیمت ۴۲ هزار دلار طراحی کرده است.

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۰
کد خبر : 40312
بازدیدها: 470

پاسخی بگذارید »