شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

گرامیداشت یاد و خاطره شهید فهمیده و ۳۶۰۰۰ هزار شهید دانش آموز در کرج برگزار می شود

danesheroz1 مهر ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
گرامیداشت یاد و خاطره شهید فهمیده و ۳۶۰۰۰ هزار شهید دانش آموز در کرج برگزار می شود

دانش روز: مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهید فهمیده و ۳۶۰۰۰ هزار شهید دانش آموز در روز سه شنبه ۷ آبان برگزار می شود

به گزارش دانش روز، مسئول روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک کرج در گفتگو با خبرنگار دانش روز گفت: در سال ۷۵ با تصویب ماده‌ واحده‌ای در مجلس شورای اسلامی تعامل بین سازمان بسیج دانش آموزی و وزارت آموزش و پرورش قانونمند شد و هفته بسیج دانش آموزی از ۷ تا ۱۳ آبان مصوب شد که ۸ آبان مصادف با سالروز شهادت شهید محمد حسین فهمیده این موضوع ‌ به اوج خود ‌رسید.

غفوری افزود: شهید فهمیده یکی از هزاران نونهال و دانش آموز بسیجی کشور است که با نثار خون خود بر طراوت و سرخی خون شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی افزود. او با سرمایه عظیمی از فهم و درک انقلابی و باورهای اسلامی وارد جنگ شد و با وجود سن کم خود در خونین‌شهر قهرمانی جاودانه گشت و با اقدامی شجاعانه، نامش را در دفتر شهیدان زنده تاریخ میهن‌ مان ثبت کرد.

وی در ادامه گفت: از آنجا که مدرسه محل تحصیل این دانش آموز در حوزه آموزش و پرورش ناحیه یک کرجقرار دارد، مدرسه ای با نام وی به صورت یادگار و ماندگار ثبت گردیده است در این راستا طبق روال همه ساله با هماهنگی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک کرج و بسیج دانش آموزی بنا به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: زنده نگه‌داشتن یاد و حادثه شهادت دانش آموزبسیجی، شهید فهمیده از اصالت‌های دفاع مقدس می‌باشد.در این خصوص برنامه ای مدون به منظور گرامیداشت یاد و خاطره این شهیدان والامقام اقدام به برگزاری یادواره شهید فهمیده و ۳۶۰۰۰ هزار شهید دانش آموز می نماید. این مراسم با حضور مسئولین منطقه واستان و جمع کثیری از دانش آموزان بسیجی در روز سه شنبه ۷ آبان در مدرسه شهید محمد حسین فهمیده برگزار می گردد .

دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۰
کد خبر : 68506
بازدیدها: 428

پاسخی بگذارید »