دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

گرامیداشت روز اسناد ملی و میراث مکتوب؛ در کتابخانه ملی

atena92 اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۲ ۰

مراسم گرامی داشت quotation mark روز اسناد ملی و میراث مکتوب quotation mark ، در کتابخانه ملی برگزار شد

به گزارش دانش روز؛ در این مراسم از اهداگران ، وزاتخانه ها و کارمندان نمونه کتابخانه ملی در عرصه حفظ و نگهداری اسناد ملی ومیراث مکتوب قدردانی شد.
در مراسم گرامی داشت quotation mark روز اسناد ملی و میراث مکتوب quotation mark ،‌ از خانواده های ژاله اصفهانی و سید العراقین به عنوان اهداگران برتر سندهای خطی قدردانی شد.
وزارتخانه های quotation mark بهداشت و درمان و آموزش پزشکی quotation mark ، quotation mark جهاد کشاورزی quotation mark و quotation mark دادگستری quotation mark نیز به عنوان وزارتخانه های برتر معرفی شدند.

در این مراسم همچنین از کارمندان نمونه کتابخانه ملی در بخش های آرشیو،حفاظت و نگهداری اسناد،کمیته ملی حافظه جهانی و رسانه ، قدردانی شد.
معاون اسناد ملی کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران درحاشیه این مراسم در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ما گفت: سعی می کنیم تا از اسناد تاریخی بویژه در حوزه مطالعات اسلامی وشیعه شناسی محافظت کنیم.
عزیزی افزود:این اسناد به طور معمول از دستگاه های دولتی و وابسته به آن جمع آوری می شود و آن هایی را که ارزش تاریخی و هنری دارد حفظ می کنیم تا در ا ختیار نسل های بعد قرار بگیرد.
معاون اسناد ملی کتابخانه ملی گفت:در مراسم گرامی داشت میراث مکتوب سخنرانان از رشته های مختلف هنری و علمی نتیجه تحقیقات خود را ارائه کرده اند تا پیوستگی و تداوم فرهنگ و تمدن اسلامی و نقش منابع دانشی را در انتقال تجربه و دانش نشان دهند.

یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۶
کد خبر : 16836
بازدیدها: 111

پاسخی بگذارید »