چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون آموزش تحصیلات تکمیلی دانشگاه رجائی:

گذراندن ۶ واحد صلاحیت قرآنی برای گرفتن صلاحیت دبیری

danesheroz1 شهریور ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
گذراندن ۶ واحد صلاحیت قرآنی برای گرفتن صلاحیت دبیری

دانش روز: معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تربیت دبیر دانشگاه شهید رجائی گفت: دانشجویانی که مدارک معادل دارند باید در رشته‌های ناپیوسته شرکت کنند و دانشگاه شهید رجائی ۴ رشته ناپیوسته به صورت حضوری و ۷ رشته هم به صورت نیمه‌حضوری برای فرهنگیان دارد. در رشته نیمه‌حضوری ظرفیت بالا است که تاکنون از ۲هزار و ۱۰نفر دانشجوی ناپیوسته هزار و ۱۶۷ آن‌ها نیمه‌حضوری هستند

به گزارش دانش روز، علی اکبر مطیع بیرجندی با اشاره به نحوه پذیرش دانشجویان مدارک معادل، اظهار کرد: دانشجویانی که مدارک معادل دارند باید در رشته‌های ناپیوسته شرکت کنند و دانشگاه شهید رجائی ۴ رشته ناپیوسته به صورت حضوری و ۷ رشته هم به صورت نیمه‌حضوری برای فرهنگیان دارد. در رشته نیمه‌حضوری ظرفیت بالا است که تاکنون از ۲هزار و ۱۰نفر دانشجوی ناپیوسته، یک هزار و ۱۶۷ آن‌ها نیمه‌حضوری هستند.

وی افزود: سال گذشته ۳۶۴ نفر به صورت نیمه‌حضوری و نزدیک به ۱۱۳ نفر به صورت ناپیوسته حضوری پذیرفته شده‌اند. مدارک داده شده به دانشجویان توسط این دانشگاه، مطابق با وزارت علوم است و منعی برای ادامه تحصیل دانشجویان وجود ندارد به خصوص برای ورودی‌های جدید با هماهنگی دفتر تامین نیروی انسانی و طبق مصوبات، در رشته‌های فنی پس از گذراندن ۳۰ واحد درسی به آن‌ها گواهی سلامت دبیری داده می‌شود.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تربیت دبیر دانشگاه شهید رجائی ادامه داد: در کنار سرفصل‌های درسی بخش صلاحیت معلمی گذاشته می‌شود که شامل صلاحیت عمومی، تخصصی و دروس قرآنی است. این واحد قرآنی در قالب ۶ واحد به دانشجویان درس داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هدف از گذاشتن این ۶ واحد به دست آوردن توانایی است، تصریح کرد: دانشجو با گذراندن این ۶ واحد توانایی را بدست آورده تا برگه صلاحیت دبیری را از آن خود کند.

منبع:پانا

یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۰
کد خبر : 56128
بازدیدها: 237

پاسخی بگذارید »