شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز:

کیفیت محصولات داخلی، قاچاق کالا را کاهش می‌ دهد/لزوم ایجاد فضای رقابت سالم در عرضه کالا

danesh بهمن ۲, ۱۳۹۴ ۰
کیفیت محصولات داخلی، قاچاق کالا را کاهش می‌ دهد/لزوم ایجاد فضای رقابت سالم در عرضه کالا

دانش روز: در صورتیکه تولیدات داخلی ما با کالاهای وارداتی در رقابت نباشند می قاچاق افزایش خواهد یافت

به گزارش اختصاصی دانش روز دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز در گفتگو با خبرنگار ما در زمینه نقش افزایش تعرفه مالیاتی کالاهای وارداتی در راستای توجه بیشتر مردم به کالای ایرانی گفت: اگر ایجاد تعرفه های مالیاتی توسط گمرک برای کالاهای وارداتی با برنامه ریزی همراه نباشد و به دلیل شرایط خاص روز این نرخ تعرفه را به واسطه کالاهای داخلی بالا ببریم مسلما در صورتیکه تولیدات داخلی ما با تولیدات خارجی در رقابت نباشند می توان گفت قاچاق اضافه خواهد شد.

حسین عبداله زاده افزود: در واقع با عدم برنامه ریزی راه را برای افزایش قاچاق باز کرده ایم، اما اگر افزایش تعرفه مالیاتی برای کالاهای خارجی بررسی و کارشناسی شده باشد و کالای تولید داخل رقابت خوبی با همتای خارجی خود داشته باشد افزایش تعرفه قابل قبول خواهد بود.

وی اظهار داشت: هیچگاه نباید بازار رقابت ناسالم شود و تنها راه این مهم این است که ما بتوانیم بازاریابی درستی انجام دهیم و کالاهای خود را به درستی معرفی کرده و آموزش را و اطلاع رسانی را در جامعه گسترش دهیم.

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز در خاتمه خاطر نشان داشت: هیچگاه نمی توان مردم را به اجبار وادار به خرید یک کالای داخلی یا خارجی کرد مگر اینکه اقداماتی صورت گیرد تا مردم ترغیب به خرید کالای ایرانی شوند که این مهم نیز مستلزم افزایش کیفیت و اطلاع رسانی است.

جمعه ۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۳
کد خبر : 160744
بازدیدها: 550

پاسخی بگذارید »