دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کودک و حد و مرزهایش را بشناسیم/کتاب

danesheroz1 مرداد ۲, ۱۳۹۲ ۰
کودک و حد و مرزهایش را بشناسیم/کتاب

دانش روز: «کودک و حد و مرزهایش» نوشته هنری کلاود و جان تاون سند به والدین کمک می‌کند فرزندان خود را مطابق با نیازهای متنوع و فزاینده جامعه امروز پرورش دهند

به گزارش دانش روز، «کودک و حد و مرزهایش» نوشته هنری کلاود و جان تاون سند با ترجمه مینا اخباری آزاد به والدین کمک می‌کند تا فرزندان خود را مطابق با نیازهای متنوع و فزاینده جامعه امروز پرورش دهند؛ چرا که امروزه روش بزرگ کردن فرزند با گذشته فرق کرده و از جهات فراوانی نیز مشکل‌تر است.

این کتاب برای پدر و مادرهایی نوشته شده که فرزندانی در فاصله گروه سنی نوزاد تا نوجوان دارند. حتی کسانی که پدر و مادر هم نیستند، می‌توانند این کتاب را بخوانند تا به بچه‌هایی که دوستشان دارند یاری رسانند. آن‌گونه که در مقدمه کتاب «کودک و حد و مرزهایش» آمده این کتاب «مشکل‌محور» نیست و «اصل محور» است؛ به این معنا که کتاب براساس مفاهیم کلیدی تنظیم شده و می‌کوشد به کودکان کمک کند تا مالک زندگی خود باشند.

کتاب «کودک و حد و مرزهایش» در سه بخش تنظیم شده است. بخش اول با عنوان «چرا کودکان به مرزهای تربیتی نیاز دارند» مروری دارد بر اهمیت کمک به کودکان برای یادگیری حس مسئولیت‌پذیری. این بخش به توصیف ظاهری یک کودک بالغ می‌پردازد؛ کودکی که مرزها را می‌‎شناسد و به همان ترتیب نحوه رفتار و ارتباط یک والد را براساس مرزهای خودش توضیح می‌دهد.

بخش دوم با عنوان «۱۰ اصل مربوط به مرزهای تربیتی که دانستن آن برای کودکان لازم است» به شرح هریک از ۱۰ قانونی اختصاص دارد که به حد و مرزها مربوط می‌شود. در این فصل یادآوری می‌شود که فقط آموزش و دانستن حد و مرزهای کودکان کافی نیست، بلکه «حفظ» مرز با در نظر گرفتن عواقب آن نیز اهمیت به‌سزایی دارد و به کودک کمک می‌کند تا یاد بگیرد مشکلات زندگی‌اش به خودش مربوط می‌شود.

در بخش سوم و پایانی کتاب با عنوان «اجرای قوانین حد و مرز در مورد کودکان» نیز ۶ گام درباره نحوه اجرای حد و مرزها به طور ویژه و به شکل عملی در ارتباط با کودک مطرح می‌شود.

«کودک و حد و مرزهایش» نوشته هنری کلاود و جان تاون سند با ترجمه مینا اخباری آزاد را «کتاب های دانه» (موسسه انتشارات صابرین) در ۳۰۰۰ نسخه و به قیمت ۸۷۰۰ تومان منتشر کرده است.

منبع:مهر

چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۱
کد خبر : 41988
بازدیدها: 301

پاسخی بگذارید »