دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

هشدار به خانواده ها؛

کودکان مبتلا به آسم را محدود نکنید

atena92 اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
کودکان مبتلا به آسم را محدود نکنید

خانواده ها نباید از آسم در کودکان بترسند و محدودیتی در تغذیه و ورزش آنان ایجاد کنند

به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ مریم مهلوجی زاده متخصص ایمونولوژی  گفت: در بیماری آسم دو عامل مهم ژنتیک و عوامل محیطی تاثیر می گذارند.
وی افزود: نگهداری حیوانات خانگی مثل سگ ، گربه ،خرگوش ، پرندگان و به خصوص وجود سوسک و حشرات و وجود گرد و خاک در رختخواب و پرده ها و حتی بوی شوینده ها و بوی اسپند می تواند باعث تحریک آسم در خانه شود.
دکتر مهلوجی زاده اضافه کرد: از عوامل محرک این بیماری در بیرون از منزل، می توان به گرده درخت ها ،علف ها ، چمن ها ، قارچ و کپک های موجود در هوا و دود سیگار و دخانیات و در کل آلودگی هوا اشاره کرد.
این متخصص ایمونولوژی با بیان اینکه آلرژی در کودکان تبدیل به اگزما آتوپیک و آلرژی غذایی و در نهایت منجر به آسم و آلرژی بینی می شود، افزود: ۲ تا ۳ ماهگی علائم اولیه آسم در نوزادان نمایان می شود.
وی افزود: کودکان مبتلا به آسم که تحت نظر پزشک قرار دارند، می توانند تمام فعالیت های خود را انجام داده و حتی می توانند رشته ورزشی خاصی انتخاب کنند.
وی با بیان اینکه ممکن است این بیماری در کودکان در سن خاصی متوقف شود، افزود: خانواده ها نباید از این بیماری بترسند و محدودیتی در تغذیه و ورزش کودکان مبتلا به آسم ایجاد کنند.
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۰
کد خبر : 15539
بازدیدها: 122

پاسخی بگذارید »