شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کودکان را پیاده به مدرسه بفرستید!

danesheroz1 مرداد ۴, ۱۳۹۲ ۰
کودکان را پیاده به مدرسه بفرستید!

دانش روز: محققان با انجام بررسی‌هایی بر روی کودکان دریافته‌اند، پیاده رفتن آنها به مدرسه باعث می‌شود که از استرس و احتمال بروز بیماری‌های قلبی – عروقی در آینده کاسته شود

به گزارش دانش روز، پیاده روی به سمت مدرسه می‌تواند از استرس و ضربان قلب و فشار خون بالا در کودکان جلوگیری کند، این عوامل باعث ایجاد بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شوند. تحقیقاتی در این زمینه در دانشگاه بافلو انجام شده است.

در این تحقیقات که در مجله پزشکی و علم ورزش به چاپ رسیده است، کودکانی که تا مدرسه پیاده می‌روند در آینده کمتر دچار فشار خون می‌شوند و به هنگام امتحانات کمتر استرس پیدا می‌کنند.
جیمز رومیک، استاد ورزش و تغذیه می‌گوید: بیماری‌های قلبی – عروقی از زمان کودکی آغاز می‌شود، بنابراین اگر راهی برای جلوگیری یا کم کردن پیشرفت این بیماری‌ها باشد، باید آن را انجام داد تا سلامت کودکان و بزرگسالان آینده تامین شود. ما می‌دانیم که پیاده روی از بیماری‌ها قلبی – عروقی جلوگیری می‌کنند، یکی از دلایل آن کاهش استرس است.
فعالیت فیزیکی کودکان می‌تواند زمانی باشد که به مدرسه می‌روند آنها می‌توانند پیاده یا با دوچرخه به مدرسه بروند، همین فعالیت می‌تواند حتی اعتماد به نفس آنها را برای امتحانات و ارائه دادن کارهای کلاس بالا ببرد.
رومیک می‌گوید که مطالعات او اولین تحقیقات در زمینه تاثیر ورزش بر کاهش بیماری‌های قلبی – عروقی در آینده است. در این تحقیقات او و همکارانش ۲۰ دختر و ۲۰ پسر بین ۱۰ تا ۱۴ سال را مورد بررسی قرار دادند. در این مطالعات بعضی از کودکان پیاده و بعضی با ماشین به مدرسه رفتند و پس از آنها تست هایی گرفته شد که نشان داد، استرس و بالا رفتن ضربان قلب در کودکانی که پیاده به مدرسه رفتند کمتر است.
محققان به خانواده‌ها توصیه کرده‌اند تا از فرصت‌هایی که وجود دارد برای فعال نگه داشتن کودکان خود استفاده کنند. البته درباره این مساله باید مواردی مانند سن فرزند، فاصله خانه تا مدرسه و مسائل امنیتی لحاظ شود.

 

منبع:الف
جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۳
کد خبر : 42871
بازدیدها: 256

پاسخی بگذارید »