دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

انتقاد استاد فاطمی‌ نیا از صدا و سیما:

کوتاه گرفتن دیوار عرفان و اظهار نظر هر شخص

danesheroz1 مرداد ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
کوتاه گرفتن دیوار عرفان و اظهار نظر هر شخص

دانش روز: معلم اخلاق حوزه علمیه قم با ابراز گلایه از رسانه ملی و اظهارنظرهای غیر تخصصی در حوزه مسائل دینی تاکید کرد: متأسفانه دیوار عرفان و اسلام را به قدری کوتاه گرفته اند که هر فردی درباره آن اظهار نظر می‎کند

به گزارش  دانش روز، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالله فاطمی ‎نیا شب گذشته در مراسم بزرگداشت حضرت آیت‎الله بروجردی که در مسجد اعظم قم با حضور، مراجع تقلید، طلاب، علما، روحانیان و اقشار مختلف مردم برگزار شد، با اشاره به روایتی از امام رضا(ع) بر فضیلت و اهمیت یادگیری علوم اهل‎بیت(ع) تأکید کرد.

وی گفت: امام هشتم(ع) در روایتی می‎فرمایند «خدا رحمت کند فردی را که علوم ما اهل‎بیت را یاد گرفته و به مردم نیز یاد دهد»، شناخت دین تنها به یادگیری شستن دست و یا صورت نیست بلکه باید به عمق دین پی برد، دین اسلام دین هنرمندی است که در طول تاریخ علما بزرگی همانند آیت‎الله بهجت، آیت‎الله بروجردی و دیگر بزرگان را پرورش داده است.
استاد اخلاق حوزه علمیه قم با بیان این‎که خدمت به اهل‎بیت(ع) باید از مسیر صحیح و درست باشد، اظهار داشت: بسیاری از مردم می‎خواهند کار خیر انجام بدهند ولی در تطبیق دچار اشتباه می‎شوند و خدمت به ائمه(ع) باید از مسیر درست خود صورت گیرد.
وی ادامه داد: راه زنده کردن علوم اهل‎بیت(ع) با یادگیری این علوم امکان پذیر است و شناخت علم اهل‎بیت(ع) نیاز به شناخت علوم عربیه مانند درایه، رجال، کلام و ادبیات دارد.حجت‎الاسلام والمسلمین فاطمی‎نیا با اشاره به این‎که فرد باید در رفتار و عمل سیره اهل‎بیت(ع) را سرلوحی کار خود قرار دهد، خاطرنشان کرد: ممکن است فردی سخنی را بیان کند که هر سطر آن سبب کشته شدن یک نفر شود.
وی تأکید کرد: بنده از صدا و سیما گلایه دارم که چرا برنامه هر فردی را پخش می‎کند، همان گونه که در مسائل پزشکی یک پزشک اظهار نظر می‎کند در مسائل دینی نیز باید یک عالم اظهار نظر کند، ولی متأسفانه دیوار عرفان و اسلام را به قدری کوتاه گرفته اند که هر فردی درباره آن اظهار نظر می‎کند.
استاد حوزه و دانشگاه گفت: حتی برخی برنامه‎ها از صدا و سیما پخش می‎شود که در آن فرد روایت را نیز صحیح بیان نمی‎کند و این خود مایه سرافکندگی ما در برابر دشمنان می‎شود، منبر جایگاه اهل‏بیت(ع) و پیامبر(ص) است که باید احترام آن را حفظ شود.
حجت‎الاسلام والمسلمین فاطمی‎نیا با تأکید بر این‎که طلاب باید درس خوانده و به یادگیری علوم ائمه(ع) اهتمام ویژه ای داشته باشند، ابراز داشت: یاد گرفتن علوم اهل‎بیت(ع) به همراه یادگیری علوم حوزوی امکان پذیر است، طلاب باید با یادگیری علوم حوزه بتوانند پاسخ‎گویی شبهات دشمنان مانند سلفی و تکفیری‎ها که با جنایت خود جگر ما را سوزاندند، باشند. آیت الله بروجردی به تمام معنا عالم بود.
استاد حوزه علمیه قم در بخشی دیگر از سخنان خود حضرت آیت‎الله بروجردی را فردی با شخصیت و جامعیت دانست و گفت: این عالم بزرگوار مرجع تمار عیار بود که در علم رجال، داریه، کلام، فلسفه و اصول تبحر ویژه داشت و به تمام معنا عالم بود.
وی افزود: برخی از روایات ما ناظر بر فقه اهل سنت است و آیت‎الله بروجردی با تسلط بر فقه اهل تسنن همانند فقه شیعه از این روایات بهره کافی را می‎برد.
حجت‎الاسلام والمسلمین فاطمی‎نیا با اشاره به جایگاه عرفانی و معنوی حضرت آیت‎الله بروجردی خاطرنشان کرد: این مرجع بزرگوار با شناخت خداوند متعال، تکمیل نفس ناطقه و ریاضت به کرامات و مقامات زیادی دست یافت.
منبع: رجا نیوز
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۵
کد خبر : 52573
بازدیدها: 272

پاسخی بگذارید »