چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس کمیسیون آموزش مجلس:

کنکور ۹۱ و ۹۲ غیرقانونی است/آمادگی لازم برای حذف کنکور وجود ندارد

danesheroz بهمن ۲۴, ۱۳۹۱ ۰

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، برگزاری آزمون کنکور نهایتا باید در سال ۹۰ پایان می‌یافت، اظهار کرد: با این حساب کنکور ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ از نظر برنامه پنجم توسعه، غیرقانونی است

محمدمهدی زاهدی در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی در موافقت با یک فوریت طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور با بیان اینکه اگر این طرح سریعا تصویب نشود کشور گرفتار چالش می‌شودبه طرح این پرسش که چالش مدنظر چیست؟ پرداخت و گفت: قانونی که در سال ۸۶ تصویب شد متاسفانه هنوز اجرا نشده، چرا که در این قانون مسائل جنبی پیش‌بینی نشده است.

نماینده کرمان افزود: سال ۱۳۹۰ بر اساس برنامه پنجم توسعه آخرین سال برگزاری آزمون سراسری بود و کنکور سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ غیرقانونی است و بچه‌های ما نمی‌دانند چه کنند و خانواده‌ها حیران هستند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تصویب ک فوریت طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، اظهار کرد: وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش باید بعد از عید ۱۳۹۲ اعلام کنند برای کنکور سال ۱۳۹۳ چه کار خواهند کرد.

زاهدی در عین حال کشور را فاقد آمادگی لازم برای حذف کامل کنکور دانست و خطاب به نمایندگان مجلس از آنها درخواست کرد تا با دادن دو سوم رای به یک فوریت طرح مذکور، کشور را از خلاء قانونی برای پذیرش دانشجو در سال ۱۳۹۳ خلاص کند.

نمایندگان هم در نهایت پس از شنیدن صحبت های موافقان و مخالفان با ۱۱۶ رأی موافق، ۲۸ رأی مخالف و ۱۹ رأی ممتنع با یک فوریت طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور موافقت کردند.

 

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۳:۳۵
کد خبر : 6497
بازدیدها: 217

پاسخی بگذارید »