پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

میرزاده در جمع خبرنگاران:

کنکور دانشگاه آزاد از سراسری تفکیک می شود

danesheroz1 آبان ۵, ۱۳۹۲ ۰
کنکور دانشگاه آزاد از سراسری تفکیک می شود

دانش روز: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سال آینده کنکور دانشگاه آزاد و کنکور سراسری در تمام رشته های آزمون از یکدیگر جدا خواهد شد و به صورت جداگانه برگزار خواهد کرد

 به گزارش دانش روز، دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در حاشیه اولین نشست مسئولان حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد در جمع خبرنگاران گفت: اقدام کنکور دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری با بررسی هایی که صورت گرفته به نفع جوانان نیست، بر همین اساس سال آینده کنکور دانشگاه آزاد جدا برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: زمانی که کنکورها اقدام شده و با یکدیگر برگزار می شد دانشجویان خیلی از فرصت ها را از دست می دادند ولی از سال آینده کنکور دانشگاه آزاد در تمام زمینه ها از کنکور سراسری جدا خواهد شد.

میرزاده ادامه داد: به عنوان گزینه قطعی به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی خواهم شد و در حال حاضر نیز معرفی نشده ام به خاطر اینکه منتظر بودند تا اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی تکمیل شود و همچنین دانشگاه آزاد در حال تهیه گزارش هایی از بخش های مختلف این دانشگاه است که به زودی به اتمام می رسد بعد به هیات امنای دانشگاه ارایه شده تا به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارایه شود.

وی در خصوص فعالیت های دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی نیز گفت: ۱۰ سال وقت می خواهیم تا بتوانیم حرف قابل قبولی در حوزه علوم پزشکی داشته باشیم.

میرزاده با اشاره به همکاری دانشگاه آزاد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: یک پردیس مشترک توسعه علمی و فناوری میان دانشگاه آزاد و معاونت علمی قرار است راه اندازی کنیم، ما با وزارت علوم نیز توافقنامه هایی داشتیم در زمینه توسعه شرکت های دانش بنیان که بعد از روی کار آمدن دکتر فرجی دانا همین توافقات را هم با وزارت علوم ادامه خواهیم داد.

رئیس دانشگاه آزاد افزود: دانشگاه آزاد ۱۹ هزار رشته محل دارد که ۷ هزار رشته محل آن با وجود اینکه آزمون آن برداشته شده و شهریه آن نیز کم شد تقاضایی نداشت برای همین این ۷ هزار رشته محل تعطیل شده اند.

وی به توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر یک میلیون متقاضی در مقطع ارشد و دکترا وجود دارد که دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری فقط ۳۰۰ هزار نفر را می توانند جذب کنند و مابقی متقاضیان مجبور می شوند برای ادامه تحصیل به کشورای خارجی اعزام شوند که به علت گران بودن کشورهای اروپایی و آمریکایی مجبور می شوند به کشورهای همسایه اعزام شوند که در آنجا نیز دانشگاه ها از کیفیت بالایی برخوردار نیست بر همین اساس دانشگاه آزاد یکی از برنامه های خود را توسعه تکمیلات تحصیلی قرار داده است.

منبع:مهر

یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۴
کد خبر : 69765
بازدیدها: 175

پاسخی بگذارید »