دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کنفرانس خبری البرز – سالروز تشکیل بسیج دانشجویی

danesheroz1 آذر ۲, ۱۳۹۲ ۰
کنفرانس خبری البرز – سالروز تشکیل بسیج دانشجویی

دانش روز: بسیج دانشجویی به فرمان امام خمینی (ره) در دوم آذرماه سال ۱۳۶۷ تشکیل شد این روز را گرامی می داریم .

 به گزارش دانش روز، به همین منظور کنفرانس خبری با حضور حجت الاسلام علی اکبری نمایندگی ولی فقیه در استان البرز و جناب آقای صالحی مسئول بسیج دانشجویی استان البرز برگزار شد که به شرح ذیل می باشد.

شرح صحبت های حجت الاسلام علی اکبری

IMG_0739

ضمن تبریک و گرامی داشت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی خاطر نشان کردند این روزها سوره فجر را بسیار بخوانید زیرا با تشکیل بسیج دانشجویی توسط امام خمینی (ره) گشایش بزرگی در تاریخ ایران رقم خورد که آثار آن روز به روز به ، روز نمایی بیشتری از خود نشان می دهد.

امام خمینی (ره) فرمودند: تشکیل بسیج در نظام جمهورى اسلامى ایران یقیناً از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالى بود که بر ملت عزیز و انقلاب اسلامى ایران ارزانى شد. در حوادث گوناگون پس از پیروزى انقلاب خصوصاً جنگ، بودند نهادها و گروههاى فراوانى که با ایثار و خلوص و فداکارى و شهادت طلبى، کشور و انقلاب اسلامى را بیمه کردند. ولى حقیقتاً اگر بخواهیم مصداق کاملى از ایثار و خلوص و فداکارى و عشق به ذات مقدس حق و اسلام را ارائه دهیم، چه کسى سزاوارتر از بسیج و بسیجیان خواهند بود!

یقینا تشکیل بسیج دانشجویی از برکات جمهوری اسلامی ایران می باشد.

 ایشان برکات بسیج را این گونه بیان نمودند:

ایمان افزایی خود و جامعه اسلامی ، اتحاد وحدت بسیج ، تبدیل تهدیدها به فرصت ، شهادت طلبی بسیج ، هرگز نمردن بسیجی و زنده ماندن آن در همه عرصه ها ، مقابله با جنگ نرم دشمن و …

به گفته ی امام خمینی (ره)  اولین سلاح بسیجی ایمان و اسلام ناب محمدی است ، دومین سلاح صبر و بردباری ، سومین خلوص بسیجی و به ترتیب فداکاری ، اتحاد و یگانگی ، شهادت طلبی ، به فکر حکومت جهانی بودن می باشد.

از دیدگاه امام خامنه ای افسران جنگ نرم دانشجویان و اساتید بسیجی هستند که با مجاهدت علمی ، سیاسی ، اقتصادی در عرصه های مختلف خود را نشان می دهند.

دشمن بیکار نیست و دشمنی اش ادامه دارد سعی کنید همیشه در صحنه باشید.

شرح صحبت های جناب آقای صالحی

IMG_0743

ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله ، گرامی داشت سالروز بسیج دانشجویی را یادآور شدند.

بسیج از یادگاری های امام خمینی (ره) است امام راحل آینده نگری می کردند که با تشکیل بسیج دانشجویی چه آثار و برکاتی متوجه جامعه و اسلام خواهد شد و این مهم امروز تحقق پیدا نموده است.

اخلاص بسیجیان بسیار در موقعیت خودشان مثال زدنی است. امام خمینی (ره) همیشه عرض می نمودند که بنده افتخار می کنم بسیجی هستم.

امام خمینی (ره) فرمودند: امروز یکى از ضروریترین تشکلها، بسیج دانشجو و طلبه است. طلاب علوم دینى و دانشجویان دانشگاهها باید با تمام توان خود در مراکزشان از انقلاب و اسلام دفاع کنند و فرزندان بسیجى ام در این دو مرکز، پاسدار اصول تغییرناپذیر «نه شرقى و نه غربى» باشند. امروز دانشگاه و حوزه از هر محلى بیشتر به اتحاد و یگانگى احتیاج دارند. فرزندان انقلاب به هیچ وجه نگذارند ایادى امریکا و شوروى در آن دو محل حساس نفوذ کنند. تنها با بسیج است که این مهم انجام مى پذیرد. مسائل اعتقادى بسیجیان به عهده این دو پایگاه علمى است. حوزه علمیه و دانشگاه باید چهارچوبهاى اصیل اسلام ناب محمدى را در اختیار تمامى اعضاى بسیج قرار دهند.

بصیرت بسیجیان ، عمل به هنگام ، ولایت مداری ، استکبار جهانیان و …از ویژگی های بارز دانشجویان بسیجی است .

هر جا گره ای در جامعه اتفاق افتاده با حضور بسیجیان مشگل و گرفتاری حل شده است این نشانه عزت و افتخار بسیجی است.

شهید احمد رضا احدی رتبه ی یک کنکور پزشکی سال ۶۴ که وصیت نامه ایشان یک خطی است ، که سفارش ایشان این است که “فقط امام را تنها نگذارید”.

امروز ما افتخار می کنیم که بسیجی هستیم طبق سخنان سردار نقدی تعداد بسیجیان از مرز ۲۰ میلیون گذشت وامروز آرزوی حضرت امام تحقق یافته است و امیدواریم که هر روز شاهد رشد و پیشرفت روز افزون آن باشیم.

امام خمینی (ره) فرمودند :بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمرى است که شکوفه هاى آن بوى بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق مى دهد. بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان چه در جنگ و چه در صلح بزرگترین ساده اندیشى این است که تصور کنیم جهانخواران خصوصاً امریکا و شوروى از ما و اسلام عزیز دست برداشته اند؛ لحظه اى نباید از کید دشمنان غافل بمانیم. در نهاد و سرشت امریکا و شوروى کینه و دشمنى با اسلام ناب محمدى- صلى اللَّه علیه و آله و سلم- موج مى زند گمنامى است که پیروانش بر گلدسته هاى رفیع آن، اذان شهادت و رشادت سر داده اند. بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامى است که تربیت یافتگان آن، نام و نشان در گمنامى و بى نشانى گرفته اند.

حضور شما در صحنه ها موجب مى شود که ریشه ضد انقلاب در تمامى ابعاد از بیخ و بن قطع گردد .. من دست یکایک شما پیشگامان رهایى را مى بوسم و مى دانم که اگر مسئولین نظام اسلامى از شما غافل شوند، به آتش دوزخ الهى خواهند سوخت. بار دیگر تأکید مى کنم که غفلت از ایجاد ارتش بیست میلیونى، سقوط در دام دو ابرقدرت جهانى را به دنبال خواهد داشت.

و در پایان آقای صالحی از افتتاح اندیشکده تاها در هفته بسیج دانشجویی خبر دادند که این اندیشکده جایگاهی برای تولید علم و به خصوص در بخش علوم انسانی ، موضوع سبک زندگی و …می باشد .

منبع: مفاآنلاین

شنبه ۲ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۲
کد خبر : 75539
بازدیدها: 288

پاسخی بگذارید »