یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کنفرانس جهانی توسعه مخابرات در دبی برگزار می‌ شود

danesheroz1 فروردین ۹, ۱۳۹۳ ۰
کنفرانس جهانی توسعه مخابرات در دبی برگزار می‌ شود

دانش روز: کنفرانس جهانی توسعه مخابرات WTDC-14 از تاریخ ۱۰ فروردین ماه در کشور دبی آغاز می شود و به مدت ۱۱ روز ادامه خواهد داشت.

به گزارش دانش روز، کنفرانس جهانی توسعه مخابرات هر چهار سال یکبار و با هدف بازنگری پیشرفتهای مخابراتی صورت گرفته در کشورهای در حال توسعه و محقق کردن اولویت ها، راهبردها و طرحهای عملیاتی توسعه ICT برای آینده برگزار می شود.

حضور در مجامع بین المللی از طریق حضور فعال و تأثیرگذار در مجامع منطقه ای یکی از رویکردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و این وزارتخانه با ارائه اسناد تهیه شده به جلسات آمادگی کشورهای عضو APT برای WTDC-14 نقش بسیار مهمی را در تهیه نقطه نظرات این کشورها برای کنفرانس ایفا نموده است.

از اهداف این کنفرانس می توان به هدایت و رهبری موضوعات و اولویتها و برنامه های کاری بخش توسعه ارتباطات و ارائه پیشنهاد در خصوص نیازمندیهای ویژه مخابراتی مناطق به دفتر توسعه ارتباطات توسط کنفرانسهای منطقه ای توسعه ارتباطات اشاره کرد.

همچنین تعیین اهداف و استراتژیهای توسعه متعادل مخابرات در سطح جهانی و منطقه ای و توسعه و به روز شدن شبکه ها و سرویسهای کشورهای در حال توسعه از دیگر اهداف این کنفرانس است.

کنفرانس جهانی توسعه مخابرات پیش زمینه کنفرانس سران مختار است که در اکتبر ۲۰۱۴ در کره جنوبی برگزار می شود و توافقات اولیه در خصوص موضوعات مطرح در کنفرانس سران مختار در این کنفرانس مورد تبادل نظر قرار می گیرد.

منبع: مهر

شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۶:۱۲
کد خبر : 102220
بازدیدها: 83

پاسخی بگذارید »