پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کنفرانس بین المللی فضایی در ایتالیا آغاز شد

sheida92 اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
کنفرانس بین المللی فضایی در ایتالیا آغاز شد

رم – هفدهمین دور از کنفرانس بین المللی فضایی با عنوان ˈتوفان های خورشیدی و زباله های فضایی، خطرات بالای سر ماˈ از امروز چهارشنبه در شهر رم پایتخت ایتالیا با حضور متخصصان و دانشمندان ۲۱ کشور جهان آغاز شد

به گزارش ایرنا، در این کنفرانس سه روزه ۳۰۰ دانشمند از اروپا و امریکا، کانادا، روسیه، اوکراین، ژاپن، چین، هنگ کنگ، سنگاپور، کره جنوبی، هند و عربستان گرد هم آمده و در باره موضوعات مختلف، از تاثیرات توفان های خورشیدی بر زمین تا خطر سقوط سنگ های آسمانی و حتی تهدیدات بشری مانند حملات سایبر تروریسمی بحث و تبادل نظر می شود.

دانشمندان و متخصصان بین المللی در کنفرانس رم همچنین به تشریح نظریات و تدابیر اتخاذ شده در جهان برای مقابله با این پدیده ها می پردازند.

ˈبنیتو پاگانلیˈ بنیانگذار و رییس کنفرانس بین المللی فضایی گفت: هدف ما گسترش دانش ها در باره خطرات طبیعی و بشری است که می تواند تاثیرات فاجعه باری بر روی فناوری های جدید و شبکه های بزرگ داشته باشد. نشستی که از امروز آغاز شد فرصتی برای هماهنگی میان کشورهای مختلف برای مقابله با این پدیده ها و بررسی جهت ایجاد نهادی بین المللی با مشارکت ایتالیا جهت نظارت بر این پدیده ها و مدیریت شرایط اضطراری عمده است.

روز جمعه نیز گفت وگویی عمومی با عنوان ˈفرای مرز زمین، زندگی و سفر در سیستم خورشیدیˈ برای جوانان و علاقمندان به این موضوع برگزار می شود.

در نخستین بخش از این کنفرانس فضایی ، متخصصان به مسایل مربوط به تششعات کیهانی و خورشیدی و مشکلات سیستم ها در فضا مانند ماهواره ها و ایستگاه های فضایی می پردازند.

همچنین در باره امکان برخورد سنگ های آسمانی، تهدید زباله های فضایی مانند ماهواره های قدیمی و قطعات موشک ها که هنوز در فضا هستند و امید به ایجاد هماهنگی جهانی در باره کنترل فضا بحث خواهد شد.

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۸
کد خبر : 15947
بازدیدها: 429

پاسخی بگذارید »