سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کنتور هوشمند برق در کرج ساخته شد

danesheroz2 اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
کنتور هوشمند برق در کرج ساخته شد

مخترع جوان کرجی با استفاده از سیم کارت تلفن همراه ، «کنتور هوشمند برق» ساخت

به گزارش گروه دانش و فن آوری دانش روز، طراح و سازنده این کنتور هوشمند روز یکشنبه  گفت: این اختراع که با شماره ‘۷۳۴۸۹ ‘ به ثبت رسیده ، متشکل از یک کنتور دیجیتالی است که از قابلیت های یک سیم کارت تلفن همراه بهره می گیرد.
‘داوود دیده بان’ افزود: تا زمان داشتن شارژ پولی در سیم کارت ، مشترک مورد نظر امکان استفاده از برق را دارد و در صورت اتمام آن ، برق قطع خواهد شد.

80662689-3974168
وی ادامه داد: مشترک برای استفاده از برق باید شارژ تهیه و آن را از طریق پیام کوتاه به کنتور برق ارسال کند تا کنتور دوباره وصل و راه اندازی شود.
دیده بان گفت: با استفاده از این کنتور، میزان برق مصرفی بر مبنای جدولی که اداره برق  آن را تنظیم  کرده و در اختیار عموم قرار داده نیز در قبض های برق قابل مشاهده است.
وی افزود: در این کنتور هوشمند شارژ سیم کارت تلفن همراه به صورت یک مدار الکترونیکی در داخل کنتورهای دیجیتالی قرار گرفته و این امکان را به مشترک می دهد که از طریق پیام کوتاه از باقی مانده شارژ یا همان مقدار مجاز استفاده از برق مطلع شود.
دیده بان ادامه داد: نرم افزار این مجموعه را نیز می توان به گونه ای برنامه ریزی کرد که به مقدار مصرف برق مبلغی از شارژ کسر شده و به حساب اداره برق واریز شود.
وی یادآور شد: این کنتور هوشمند همان کنتور برق دیجیتالی نصب شده در منازل مشترکان است که تنها با یک سیم کارت قابل کنترل و برنامه ریزی است.
وی گفت: درصورت نصب این کنتور برای مشترکان دیگر نیازی به مراجعه ماموران اداره برق به منازل و قرائت کنتور نیست و با ارسال پیامک از طرف اداره برق برای مشترکان به صورت خودکار میزان برق مصرفی مشترک برای آن اداره ارسال می شود.
دیده بان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از قابلیت های این کنتور اطلاع مشترک از میزان برق مصرفی خود با ارسال یک پیامک است.
وی با اشاره به قابلیت برنامه ریزی این مدار الکترونیکی افزود: اداره برق با استفاده از این کنتور می تواند از طریق پیامک یا اینترنت به صورت آنلاین بر عملکرد کنتور مشترکان خود مدیریت کند و درصورت استفاده بیش از حد تعیین شده طی پیامکی مراتب خودکار به اداره برق ارسال می شود.

منبع:ایرنا

دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۰
کد خبر : 18688
بازدیدها: 351

پاسخی بگذارید »