یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کمک ۲۰۰ تومانی دختربچه به مدرسه سازی

danesheroz1 اسفند ۹, ۱۳۹۲ ۰
کمک ۲۰۰ تومانی دختربچه به مدرسه سازی

دانش روز: بیان خاطره ای از کمک ۲۰۰ تومانی یک دختربچه به کتابخانه سازی، توزیع فرم هایی در بین اعضا به منظور جذب خیر و بازار داغ کمک به کتابخانه سازی از حواشی جالب همایش خیران کتابخانه ساز همدان بود

 به گزارش دانش روز، نخستین همایش خیرین کتابخانه ساز استان همدان با حضور گسترده خیرین و مسئولان کشوری و استانی در سالن تالار معلم همدان با شعار «کتاب یار مهربان» برگزار شد.

در دقایق نخست همایش صندلی های سالن پر شده بود و افراد برای حضور در این همایش همچنان وارد سالن می شدند.

حضور گسترده تصویربرداران، عکاسان و خبرنگاران برای اطلاع رسانی و قدم برداشتن در ارتقای فرهنگ کتابخوانی قابل توجه بود.

این برنامه به طور زنده از ۳۱ رادیوی استانی پخش می شد.

دبیر همایش تجلیل از کتابخانه سازان همدان نخستین سخنران بود که در این مراسم گفت: توسعه و ترویج فرهنگ غنی اسلامی با ارتقای فرهنگ مطالعه امکا ن پذیر است تا بتوان فرهنگ اسلامی را در برابر فرهنگ تهاجمی قرار داد.

محمد اصلانی عنوان کرد: این انجمن نخستین بار در سال ۹۱ با حضور فرهیختگان استان تأسیس شد و با بیش از ۱۰ جلسه توانست برنامه های بسیاری را در این زمینه پیاده کند که یکی از آن ها همایش تجلیل از کتابخانه سازان بوده است.

وی بیان داشت: زیبنده و شایسته فرهنگ همدان نیست که سرانه مطالعه در آن ۷۵ دقیقه در روز باشد و سزاوار نیست استان با داشتن بیش از یک هزار روستا تنها دارای ۲۰ کتابخانه روستایی باشد.

دبیر همایش تجلیل از کتابخانه سازان همدان ابراز داشت: برای اینکه بتوان در زمینه ارتقای فرهنگ مطالعه قدم برداشت باید به امر زیرساخت های مطالعه پرداخت.

وی تصریح کرد: خیرین با داشتن تملک مالی باید در یک نهضت همگانی هر چه سریع تر به این مهم جامه عمل بپوشانند تا در تمام مناطق شهری، محیطی تحت عنوان کتابخانه عمومی وجود داشته باشد.

*کمک ۲۰۰ تومانی یک دختربچه در مدرسه سازی

سخنران بعدی این مراسم رئیس مجمع خیران مدرسه ساز کشور بود که در بین سخنان خود از دختربچه ای یاد کرد که برای کمک به امر مدرسه سازی در قلک خود ۲۰۰ تومان به همراه میخی انداخته بود که سبکی قلک باعث خجالت وی نشود در حالی که خبر نداشت ارزش ۲۰۰ تومان وی از هر چیزی باارزش تر بوده است.

تجلیل از ۳۲ نفر از خیرین کتابخانه ساز استان بخش بعدی این مراسم بود و در این زمان بود که گوشه و کنار سالن پر از افرادی شده بود که به دلیل کم بودن جا ایستاده برنامه را دنبال می کردند.

اجرای موسیقی زنده توسط محمد پیرزاده هنرمند همدانی و نورپردازی رنگ و لعاب دیگری به این مراسم بخشیده بود.

در این مراسم فرم هایی در بین اعضا در راستای جذب خیر، از زمین اهدایی گرفته تا کمک نقدی پخش شد که در همان لحضلات کمک های نقدی و غیر نقدی حضار به در راستای کمک به احداث کتابخانه سرازیر شد.

اما نکته جالب اینکه استاندار همدان با وجود هماهنگی قبلی با وی، در این مراسم حضور پیدا نکرد و معاون سیاسی امنیتی سلام او را به حضار رساند.

منبع: فارس

جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۶:۵۹
کد خبر : 95762
بازدیدها: 211

پاسخی بگذارید »