پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کمپین بین‌ المللی همبستگی با ۵ کودک اسیر فلسطینی

danesheroz1 آبان ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
کمپین بین‌ المللی همبستگی با ۵ کودک اسیر فلسطینی

دانش روز: در این کمپین که ده‌ ها کشور از جمله انگلیس، آرژانتین، کانادا، شیلی، فرانسه، اوروگوئه و … شرکت داشتند، جبهه جهانی مستضعفین به نمایندگی از ایران حضور داشت

به گزارش دانش روز، به نقل از جبهه جهانی مستضعفین، کمپین بین‌المللی همبستگی با ۵ کودک اسیر فلسطینی، شب گذشته با حضور صدها نفر از مردم تهران و استقبال گسترده کودکان و نوجوانان برگزار شد.

“پسران حارث”، ۵ کودک فلسطینی هستند که از ماه‌ها پیش به جرم پرتاب سنگ به شهروندان رژیم صهیونیستی دستگیر شده و در زندان‌های رژیم صهیونیستی در قفس و تحت شکنجه قرار داشته و به حبس ابد محکوم شده‌اند.

تاکنون تظاهرات‌ها و کمپین‌های بسیاری در حمایت و اعلام همبستگی با این کودکان برگزار شده و فعالان و گروه‌ها در کشورهای مختلف خواستار آزادی هر چه سریع‌تر آن‌ها شدند.

کمپین تهران به همت جبهه جهانی مستضعفین در مسجد جابری برگزار شد. شب گذشته این مسجد شاهد خیزشی مردمی در حمایت از مستضعفین و مردم مظلوم فلسطین بود.

کودکان تهرانی نقاشی‌های خود را به این اسرای کوچک هدیه کردند و بزرگ‌ترها دل‌نوشته‌هایشان را در حمایت از فلسطین به این کودکان تقدیم کردند.

پخش کلیپ با موضوع بیداری اسلامی و فلسطین، قرائت دسته جمعی دعای وحدت، سخنرانی چند دقیقه‌ای آقای برهمند، اهدای سربند “لبیک یا حسین”، پرتاب سنگ به نماد رژیم صهیونیستی از دیگر برنامه‌های این کمپین مردمی بود.

برهمند با اشاره به وظیفه هر انسان در حمایت از مظلوم، استکبارستیزی، روحیه انقلابی و مبارزه با ظلم را یکی از درس‌های مهم عاشورا دانستند.

مردم و نمازگزاران با استقبال از این سخنان و برای نمایش وحدت خود با تمام مسلمانان و مستضعفین در جهان، دستان یکدیگر را گرفته و دعای وحدت را قرائت کردند.

حضور پر شور کودکان و نوجوانان بر گرمای این کمپین مردمی افزود و هر کودک با زبان خودش تلاش داشت تا حمایت خود را از این کودکان مظلوم اسیر فلسطینی به نمایش بگذارد.

جبهه جهانی مستضعفین از فعالان مسجد جابری تهران و تشکل ذهن‌های خلاق انگلیس برای برگزاری هر چه بهتر این کمپین تشکر می‌کند.

در ادامه تصاویری “کمپین بین‌المللی همبستگی با ۵ کودک اسیر فلسطینی” را مشاهده می‌کنید. به تدریج نقاشی‌ها و دست‌نوشته‌های شرکت‌کنندگان در این کمپین را منتشر خواهیم کرد.

منبع:دانا

یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۵
کد خبر : 71737
بازدیدها: 227

پاسخی بگذارید »