سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کمبود ۱۲۰۰ آموزگار مقطع ابتدایی در سطح استان البرز

danesheroz1 مرداد ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
کمبود ۱۲۰۰ آموزگار مقطع ابتدایی در سطح استان البرز

دانش روز: مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز در همایش مدیران مدارس ناحیه ۳کرج از کمبود ۱۲۰۰ آموزگار مقطع ابتدایی خبر داد

به گزارش دانش روز، همایش یک روزه مدیران آموزش و پرورش ناحیه۳کرج با حضور خسرو ساکی، مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز در سالن رشد این ناحیه برگزار شد

خسرو ساکی ضمن اشاره به صفات، رئوس و برنامه های مدیریتی مدیران مدارس و افق چشم انداز ۱۴۰۴ گفت: باتوجه به سند تحول بنیادین و برنامه پنج ساله مهمترین عامل موفقیت اجرای سند تحول بنیادین آگاهی از مفاد آن و برنامه ریزی می باشد که در آن معلم حرف اول را می زند.

وی در ادامه افزود: در سند تحول بنیادین نوع نگاه به علم ، دانش آموز، محتویات یادگیری و یاددهی و کلاس درس باید دگرگون شده و مدرسه کانون تربیت است و رویکرد حاکم بر آن باید تربیتی و پرورشی بوده و مدیران به عنوان ستون اصلی آن باشند.

همچنین وی  با توجه به پیشرفت فناوری در دنیای امروز تصریح کرد: با توجه به گسترش تکنولوژی و فناوری، اقیانوسی از اطلاعات مسموم و غیر مسموم اطراف دانش آموزان بوده که کارکرد اصلی مدرسه و معلم پالایش این اطلاعات می باشد که در این مسیر طولانی و  پیچیده نیاز به نقشه راه و روش پیمودن و راهنمای عمل است.

ساکی در پایان اذعان داشت: آموزش و پرورش در شرایطی قرار دارد که نقشه جامع ، همان ابلاغ سیاست های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش و سند تحول بنیادین را در اختیار دارد.

گفتنی است،در پایان مراسم از ۶۰نهفر از مدیران برتر ناحیه ۳کرج با اهدای لوح ،تقدیر به عمل آمد.

منبع:پانا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۸
کد خبر : 47828
بازدیدها: 281

پاسخی بگذارید »