چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کمبود فضاهای آموزشی البرز تا مهر ماه برطرف شود

danesheroz1 مرداد ۳, ۱۳۹۲ ۰
کمبود فضاهای آموزشی البرز تا مهر ماه برطرف شود

دانش روز: استاندار البرزدر جلسه شورای آموزش و پرورش استان البرز بر رفع کمبود فضاهای آموزشی بر اساس ضرورت های پیش بینی شده تا آغاز سال تحصیلی جدید تاکید کرد

به گزارش دانش روز،  اصغر عربیان با بیان این مطلب در جلسه شورای آموزش و پرورش استان البرز اظهار داشت: همپوشانی در جهت رفع کمبود فضاهای آموزشی مورد نیاز و ضروری استان در کوتاه مدت مهمترین اقدامی است که باید از سوی مسئولان ذیربط مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: با توجه به قرار گرفتن در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید باید فضاهای آموزشی که مراحل پایانی عملیات بازسازی و نوسازی را طی می کنند به  فضاهای موجود اضافه شوند تا در شروع سال تحصیلی با مشکل کمبود فضاهای آموزشی با توجه به تراکم جمعیت دانش آموزی استان مواجه نشویم.
البرز به یک هزار مدرسه جدید نیاز دارد
رئیس شورای آموزش و پرورش استان البرز در ادامه سخنان خود به نیاز این استان به یک هزار مدرسه اشاره کرد و گفت: بر اساس بررسی های کارشناسی به عمل آمده استان البرز به هزار مدرسه جدید نیاز دارد که باید در طول برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برنامه ریزی و تعریف شود.
وی ضمن تقدیر از تلاش و فعالیت خیران مدرسه ساز در جهت یاری رساندن به مسئولان در زمینه افزایش سرانه های آموزشی استان افزود: افزوده شدن ۱۲ مدرسه جدید خیر ساز در سال تحصیلی آینده اقدام مثبتی است که می تواند مدیران نواحی مختلف آموزش و پرورش را در مدیریت صحیح مدارس یاری دهد.
دستگاه های اجرایی استان در رفع معضل بی سوادی دخیل هستند
رفع معضل کم سوادی و ریشه کنی بی سوادی از دیگر موضوعاتی بود که استاندار البرز بر آن تاکید کرد و افزود: در این راستا تمامی دستگاه های اجرایی استان در رفع این معضل دخیل و مسئول هستند که باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان دستگاه های مختلف استان قرار گیرد.
دکتر عربیان با مثبت ارزیابی کردن اقدامات صورت گرفته از سوی آموزش و پرورش در راستای رفع معضل بی سوادی از البرز یادآور شد: به گفته مسئولان امر در حال حاضر استان البرز با ۸/۹۵ درصد نرخ باسوادی، رتبه دوم کشور را به لحاظ میزان جمعیت باسواد به خود اختصاص داده است که امید می رود در سایه تعامل بیشتر میان مسئولان استان شاهد ریشه کنی بی سوادی از این استان باشیم.

منبع:پانا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۲
کد خبر : 42293
بازدیدها: 216

پاسخی بگذارید »