جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کلیدهای USB جایگزین رمز عبور

danesheroz بهمن ۳, ۱۳۹۱ ۰

کلمه های عبور اینترنتی برای بسیاری از کاربران به نوعی مشکل تبدیل شده است اما گوگل درنظر دارد کلیدهای فیزیکی را جایگزین کلمه‌های عبور دنیای مجازی کرده و این عرصه را به طور کامل دگرگون کند

شرکت گوگل درحال آزمایش کلیدهای یو اس بی، تلفن های همراه و حتی برخی از جواهرات است که می تواند به عنوان یک کلید فیزیکی عمل کند و دسترسی کاربر به حساب کاربری خود را میسر سازد.

متصدیان امنیتی شرکت گوگل در نظر دارند نتایج این تحقیقات را ماه آینده منتشر کنند و اظهار داشتند که استفاده از این کلیدها به زودی متداول می شود.

 

در شماره جدید مجله امنیت و حریم IEEE، اریک گروس نایب رییس امنیت گوگل و مایانک آپادیای مهندس این شرکت جزئیات این کلید فیزیکی و تراشه هوشمند داخل آن را شرح داده اند.

 

بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که کلمه های عبور اینترنتی دیگر برای امنیت کاربران کفایت نمی کند اما این ابتکار جدید فناوری موجب می شود که کاربر به سادگی یک «یو اس بی» را داخل پورت رایانه خود کرده و به تمام حسابهای کاربری خود دسترسی داشته باشد.

 

شرکت گوگل همچنین تراشه های بدون سیمی را که درحال حاضر در برخی از تلفن های همراه وجود دارد و حتی می توان آنها را در زیورآلات قرار داد نیز مورد آزمایش قرار داده است.

 

براساس اظهارات این گروه تحقیقاتی، می توان با تلفن هوشمند یا یک حلقه دربرگیرنده یک تراشه هوشمند دسترسی را به حساب های کاربری ممکن کرد، حتی در شرایطی که تلفن همراه شما در نقطه کور قرار دارد.

 

کلیدهای «یو اس بی» را می توان در یک دسته کلید قرار داد، این کلیدها شبیه هویت خوانهایی است که برخی از بانک ها برای احراز هویت افراد و بازکردن دسترسی آنها به حسابهای خود استفاده می کنند.

 

منبع : کنجکاو

سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۹:۳۵
کد خبر : 4866
بازدیدها: 187

پاسخی بگذارید »