یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کلاهبرداری بزرگ با دسته چک جعلی

danesheroz1 مهر ۲۷, ۱۳۹۲ ۱
کلاهبرداری بزرگ با دسته چک جعلی

دانش روز: مرد تبهکار که با دسته چک جعلی اقدام به کلاهبرداری بزرگ در پایتخت کرده بود، تحت تعقیب کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت

 به گزارش دانش روز، ۲۰ بهمن ماه سال گذشته یکی از کسبه منطقه بی سیم با مراجعه به کلانتری ۱۵۹ به مأموران اعلام کرد : فردی به بهانه خرید لباس به مغازه ام مراجعه و با ارائه چک مجعول اقدام به کلاهبرداری از من کرد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “کلاهبرداری” و به دستور شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۴ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباخته پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه ۲۰ بهمن ماه شخصی به بهانه خرید لباس وارد مغازه شد و نزدیک به یک میلیون و ۴۷۰ هزار تومان لباس خرید و عنوان داشت که “آیا شما چک نیز قبول می کنید ؟ ” که بلافاصله به وی پاسخ منفی دادم . خریدار با طرح این موضوع که چک را به تاریخ همان روز صادر و به همراه من برای وصول چک به شعبه بانک مراجعه خواهد کرد ، مرا راضی کرد تا لباس های خریداری شده را تحویلش داده و به همراه وی سوار یک خودرو سی یلو پارک شده در مقابل مغازه شوم تا به همراه وی به شعبه بانک واقع در میدان خراسان برویم .

مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت : زمانی که به مقابل بانک در میدان خراسان رسیدیم ، این شخص به بهانه ی اینکه در مقابل بانک محل پارک خودرو وجود ندارد ، از من درخواست کرد تا از ماشین پیاده شده تا ماشین را چند متر جلوتر پارک کند اما به محض آنکه من از ماشین پیاده شدم ، وی به سرعت از محل متواری شد و من تنها توانستم شماره پلاک خودرو را به خاطر بسپارم.

با توجه به ارائه شماره پلاک خودرو “سی یلو” از سوی مالباخته ، کارآگاهان موفق به شناسایی مالک خودرو شده و در ادامه تحقیقات مشخص شد که متهم پرونده به شیوه قولنامه ای اقدام به خرید و فروش خودرو کرده است .
فروشنده خودرو در اظهاراتش به کاراگاهان گفت :هشتم تیر ماه سال ۹۱ خودروی سی یلو را به فردی به نام رضا فروخته و خودرو را سیزدهم تیرماه به خریدار تحویل دادم . براساس وکالتنامه شماره … قرار شد تا خریدار بلافاصله اقدام به تعویض پلاک خودرو کند که تا به این لحظه ، اقدامی در این خصوص از سوی خریدار انجام نشده است .

در ادامه تحقیقات ، “رضا . الف” شناسایی شد که وی نیز در تحقیقات به مأموران اعلام داشت که خودرو سی یلو را به شخص دیگری به نام “مجید حیدری” فروخته که این شخص با ارائه چند فقره چک بلامحل ، اقدام به کلاهبرداری از وی کرده است .

در ادامه دستور توقیف خودرو در سیستم جامع پلیس ثبت و خودرو در فاصله زمانی کوتاهی از سوی ماموران گشت انتظامی توقیف ، در بررسی های بیشتر مشخص شد که متهم خودرو سی یلو را به شیوه قولنامه ای و با استفاده از مدارک شناسایی مجعول به فرد دیگری فروخته است .

کارآگاهان پایگاه ششم با شناسایی شعبه بانک محل صدور چک ها در خیابان فدائیان اسلام ، به بررسی اسناد و مدارک شناسایی صاحب حساب پرداخته و اطمینان پیدا کردند که دارنده حساب با هویت مجعول و با استفاده از مدارک شناسایی دارای سابقه سرقت اقدام به افتتاح حساب ، دریافت دسته چک و در ادامه کلاهبرداری کرده که با شناسایی برخی از دارندگان چک های بلامحل ، تعداد دیگری از شکات و مالباختگان جدید در خصوص این پرونده شناسایی شدند .

سرهنگ کارآگاه محمد اشراقی ، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به احتمال ارتکاب جرایم مشابه و به منظور شناسایی و دستگیری متهم ، دستور انتشار تصویر به دست آمده از متهم پرونده از سوی بازپرس صادر شده است. به همین خاطر از تمام شهروندان که موفق به شناسایی هویت ، مخفیگاه و یا محل های تردد متهم شدند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس ۲۱۸۶۸۲۴۰ در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار دهند . همچنین از تمام شکات و مالباختگان احتمالی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند نیز دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی واقع در خیابان نبرد شمالی – انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه کنند .

منبع:مهر

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۵
کد خبر : 68142
بازدیدها: 219

یک دیدگاه »

  1. مهران رشیدی بهمن ۲۵, ۱۳۹۴ در ۱۱:۵۰ ق٫ظ - Reply

    این فرد با نام های مختلف تقریبا در کل ایران کلاهبرداری کرده.به عنوان مثال از خود بنده و جمع زیادی از همکاران فروشنده کامپیوتر با چکی به نام یاسر اصغری کلاهبرداری کرد.لطفا مراقب باشید

پاسخی بگذارید »