پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش

کلاس های کنکور مدارس اجباری نیست/مساعدت مالی با دانش آموزان بی بضاعت

danesheroz فروردین ۹, ۱۳۹۲ ۰
کلاس های کنکور مدارس اجباری نیست/مساعدت مالی با دانش آموزان بی بضاعت

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مدیران مدارس می توانند از فضای مدارس در زمان بعد از ظهر جهت کلاس های فوق برنامه مانند کلاس های کنکور و تقویتی استفاده کنند، گفت: مدیران مدارس این اختیار را دارند که با آن دسته از دانش آموزانی که برای پرداخت شهریه کلاس های فوق برنامه توان مالی ندارند، مساعدت کنند

ابراهیم سحرخیز با اشاره به برگزاری کلاس های کنکور و تقویتی در مدارس و با بیان اینکه غالباً مدارس در حال حاضر یک نوبته هستند، ادامه داد: مدیران مدارس می توانند از فضای مدارس در زمان بعد از ظهر جهت کلاس های فوق برنامه مانند کلاس های کنکور و تقویتی استفاده کنند و دانش آموزان و معلمین داوطلب می توانند در این کلاس ها شرکت کنند.

 

وی با بیان اینکه معمولا این کلاس ها در مدارس خاص در حال حاضر نیز دایر است، افزود: در مدارس خاص بیشتر نیز استقبال می شود، دلیل اش نیز این است که مردم در آنجا تمایل بیشتری برای پرداخت کمک دارند، چون این مدارس با شهریه خود دانش آموزان اداره می شود.

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که هزینه و شهریه این کلاس ها به چه اندازه ای است؟ گفت: ما یک حد نرمالی را برای مدارس تعریف کرده ایم. مسئولان و مدیران مدارس باید پیش بینی کنند که حق الزحمه استاد و هزینه های مربوط چقدر می شود و به این صورت یک مبلغی به عنوان شهریه تعیین می شود.

 

وی با بیان اینکه کلاس های کنکور کاملا اختیاری است، اضافه کرد: از طرفی چون دانش آموزان هزینه پرداخت می کنند باید بهترین استادان و معلمان در این کلاس ها تدریس کنند، در این خصوص دست مدیر را بازگذاشته ایم، البته استاد یا معلم باید مورد تایید وزارت آموزش و پرورش باشد.

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درخصوص دانش آموزانی که برای پرداخت شهریه با مشکل مواجه هستند، خاطرنشان کرد: برای این دسته از دانش آموزان نیز تدابیری اندیشیده شده است، درصورتی که تمایل به شرکت در این کلاس ها را داشته باشند، مدیر مدرسه می تواند در این خصوص مساعدت های لازم را انجام دهد.

 

سحرخیز در پایان تاکید کرد: به مدیران مدارس اختیار داده شده است که در موارد فوق برنامه از تعدادی دانش آموزان که توان مالی ندارند، پول دریافت نکنند و به نحوی مساعدت های لازم را انجام دهند.

جمعه ۹ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۹
کد خبر : 10315
بازدیدها: 167

پاسخی بگذارید »