جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس مرکز برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش:

کلاس ضمن خدمت برای دبیران پایه هفتم از ۲۴ تا ۴۸ ساعت

danesheroz1 مهر ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
کلاس ضمن خدمت برای دبیران پایه هفتم از ۲۴ تا ۴۸ ساعت

دانش روز: رییس مرکز برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: کلاس های ضمن خدمت برای دبیران پایه هفتم از ۲۴ تا ۴۸ ساعت و پایه سوم برای مجموع کتاب ها ۱۷۵ تا ۲۰۰ ساعت در نظر گرفته شده است

 به گزارش دانش روز، اسدالله اسدی گرمارودی اظهار داشت : همه معلمان پایه سوم و هفتم تا پایان شهریور ماه ۶۰ درصد  مواد درسی را آموزش دیده اند الباقی را با همکاری گروه های آموزشی مربوطه تا پایان آذر ماه به اتمام می رسانند .

وی افزود : اتمام ۶۰ درصد مواد آموزشی یعنی تا پایان اسفند مشکلی در مورد مواد درسی نداریم و بااینکه تا پایان آذر همه آموزش ها به اتمام می رسد به جهت طرح درس و ایجاد پرسش و پاسخ است ، بنابراین موضوع ضمن خدمت معلمان ادامه می یابد و تعطیل نمی شود .

رییس مرکز برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش ادامه داد: اینکه گفته شده گروه آموزشی باید با معلمان  همکاری کند به  این دلیل است که اگر کسی بخواهد  وارد آموزش درس پایه سوم و هفتم شود به طور الزامی در آن گروه نیز باشد، پس لذا در آموزش های آن  گروه قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: بحث ساعت در آموزش ها برمی گردد به دروس زیرا در پایه هفتم  ۱۲ کتاب وجود دارد بنابراین یک دبیر برای هر درس در نظر گرفته شده  که در مجموع ۱۸۸ ساعت است  در کلاسها حضور می یابند اما در خصوص پایه سوم ابتدایی باید بین ۱۷۵ تا ۲۰۰ ساعت معلمان کلاس ضمن خدمت  را بگذارنند زیرا در این پایه همه درس ها را یک معلم تدریس می کند.

اسدی گرمارودی یادآورشد : کلاس های ضمن خدمت برای دبیران پایه هفتم از ۲۴ تا ۴۸ ساعت است البته در کتاب های متوسطه نیز تغییراتی داشته که به میزان تغییرات اعمال شده از سوی مولف تعیین شده برای اتمام و انجام تدریس به تصویب رسیده انجام می شود .

وی در خاتمه گفت: بنابراین سقف آموزش برای دبیران پایه هفتم به میزانی است که مولف برای ماده درسی در نظر گرفته است  و سقف آموزش در پایه سوم  برای مجموع کتاب های این پایه است .

منبع:  پانا

چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۲
کد خبر : 63807
بازدیدها: 303

پاسخی بگذارید »