دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کعبه در قم ناپدید شد! + عکس

danesheroz1 فروردین ۱۱, ۱۳۹۳ ۱
کعبه در قم ناپدید شد! + عکس

دانش روز: بنا به مشاهده خبرنگار قم پرس ماکت کعبه در خیابان چهارمردان قم که سالها نماد این خیابان بوده است و به همت هیات ثارالله قم بنرهایی با محتوای فرهنگی بر روی آن نصب می شد به طور غیرمنتظره از این خیابان ناپدید شده است

به گزارش دانش روز، در این زمینه شنیده ها حاکی از آنست که این ماکت بدون اطلاع هیات ثارالله قم برداشته شده است و دیگر آنکه به جای آن یک بنر نصب شده است که روابط عمومی استانداری قم  از هیات ثارالله تقدیر کرده است!
اخبار تکمیلی و پاسخ مسؤلان ذیربط منتشر خواهد شد.
تصویر : چند روز قبل
تصویر : سال قبل
تصاویر : امروز
دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۹:۵۱
کد خبر : 103077
بازدیدها: 310

یک دیدگاه »

 1. رضا فروردین ۱۵, ۱۳۹۳ در ۱۰:۲۶ ب٫ظ - Reply

  اطلاعیه هیئت ثارالله درباره کعبه

  بسمه تعالی

  با توجه به تخریب نماد کعبه در شهر مقدس قم از سوی استانداری محترم و نصب پلاکاردی در خیابان چهارمردان مبنی بر تشکر از هیئت ثارالله قم و مسئول آن جناب آقای بهاءالدینی – یار دیرین حضرت امام (ره )- به جهت همکاری در این امر، موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی لازم بذکر می باشد:۲۰۱۴-۰۳-۲۹-۴۹۲-۱۶۸×۳۰۰

  ۱- متأسفانه تخریب این بنا بدون هماهنگی قبلی بوده و در زمان تخریب، رایزنی ها جهت به تأخیر انداختن این امر به جایی نرسید.

  ۲- مکان فوق الذکر بیش از ۳۰ سال قدمت داشته و توسط کسبه قدیمی و خوشنام خیابان چهارمردان وخیرین جهت بزرگداشت شعائر مذهبی از جمله نیمه شعبان مورد استفاده قرار می گرفت. حضرت امام (ره )، مقام معظم رهبری (دام ظله) و مراجع عظام (دامت برکاتهم) در جریان این فعالیت ها بوده اند و این نماد با شکوه همواره مورد حمایت و عنایت دولتهای قبلی از ابتدای انقلاب تا به حال قرار داشته است.

  ۳- چنانچه وجهی منطقی در تخریب این بنا وجود داشت، حتماً هیئت ثارالله با هماهنگی وهمکاری ارگان های زیربط نسبت به جمع آوری وزین و محترمانه آن مبادرت می نمود.

  ۴- واضح و بدیهی است که اقدام به شکستن درب و غصب اموال سرمایه ای هیئت از آن مکان به نحوی حرمت شکنانه و تخریب این بنای فرهنگی و ارزشی بدون اطلاع قبلی، در ایام تعطیلات نوروز ، در شامگاه جمعه(۱ نیمه شب) و با حضور جناب استاندارمحترم ، خلاف قانون، و نصب پلاکارد فوق الذکر نیز از مصادیق نشر اکاذیب است.

  ۲۰۱۴-۰۳-۲۹-۴۹۰

  ۵- امید است اینگونه تخریب ها با این سبک و سیاق و در سالی که بناست مسایل فرهنگی مورد عنایت بیشتر دولت تدبیر و امید قرار بگیرد، مقدمه برخورد با فعالیتهای هیئات مذهبی نباشد.

  روابط عمومی هیئت ثارالله قم

  علی محمدزاده

پاسخی بگذارید »