سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پورمحمدی در جمع مردم بندرعباس:

کشور نیازمند یک حرکت انقلابی آگاهانه و مدبرانه در مدیریت است

atena92 اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
کشور نیازمند یک حرکت انقلابی آگاهانه و مدبرانه در مدیریت است

داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار داشت: بیکاری، گرانی، وضعیت نابسامان طلا و ارز وغیره همه را نگران کرده است. در این وضعیت دو وظیفه مهم داریم که جایگاه جمهوری اسلامی را تثبیت کرده و ارتقاء ببخشیم. باید ضعف‌های خود را جبران کنیم

به نقل از باشگاه خبرنگارانحجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی، عضو ائتلاف ۵ نفره اصول‌گرایان در تجمع بزرگ مردم بندرعباس در جوار گلزار شهدای این شهر با تبریک ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: هنر اسلام این است که برای هر انسان در هر سن و موقعیت اجتماعی یک الگو و اسوه دارد. اسوه همه اسوه‌ها حضرت زهرا(س) است.

وی با اشاره به اینکه تاریخ ایران مملو از حماسه‌سازی‌ها است، گفت: به برکت خدا جمهوری اسلامی ایران موقعیت‌های خوبی کسب کرده است؛ امروز ایران یک کشور مستقل است و کسی نمی‌تواند چیزی به ما تحمیل کند. این در حالی است که روزگاری شاه برای آنکه کوچک‌ترین عملی انجام دهد باید از آمریکا و غرب اجازه می‌گرفت. اما امروز کسی نمی‌تواند نظر و دیدگاه خود را در عرصه انتخابات به مردم تحمیل کند. بنابر گفته امام بزرگوار میزان رای ملت است و مردم هستند که تعیین می‌کنند چه کسی سکان اجرایی کشور را به دست بگیرد. مقام معظم رهبری نیز همواره می‌فرمایند من تنها یک رای دارم که کسی از آن مطلع نیست. این یعنی به مردم اعتماد دارند.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: نظر مقام معظم رهبری این است که ملت ایران لیاقت حماسه سازی دارد. چرا که این مردم نترسیده و از دشمن نگران نیستند و پای حق می‌ایستند. ۳۴ سال است که ملت ایران در برابر تهدیدات دشمن ایستاده است. تجمع امروز شما ملت گواه روشنی از آن است که ملت ایران آماده حماسه‌سازی است.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: دشمن از ملت ایران دست بر نمی‌دارد و حتماً به آزار و اذیت‌های خود ادامه می‌دهد. دشمن می‌خواهد اجازه ندهد ملت ایران معلم اخلاق و آزادی و استقامت در دنیا باشد. خوشبختانه ملت ایران در برابر توطئه‌های دشمن خوب درخشیده و دستاوردهای زیادی کسب کرده است. امروز از لحاظ توان علمی در سطح عالی در منطقه و دنیا قرار داریم. هر روز یک دستاورد عملی کسب می‌کنیم. اما خیل عظیم جوانان تحصیل‌کرده با معضل بیکاری مواجه است و باید همه تلاش کنیم برای این جوان شغل ایجاد کرده و موجب پیشرفت کشور شود.

نیازمند یک حرکت انقلابی آگاهانه و مدبرانه در مدیریت کشور هستیم

وی با اشاره به مشکلات گرانی و کمبود تولید، گفت: بیکاری، گرانی، وضعیت نابسامان طلا و ارز وغیره همه را نگران کرده است. در این وضعیت دو وظیفه مهم داریم که جایگاه جمهوری اسلامی را تثبیت کرده و ارتقاء ببخشیم. باید ضعف‌های خود را جبران کنیم. مقام معظم رهبری فرمودند دولت بعدی باید تلاش کند که ضعف‌های دولت کنونی را رفع کند.

عضو ائتلاف ۵ نفره اصول‌گرایان با تأکید بر حضور هوشمندانه ملت در صحنه انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر اظهار داشت: باید کارنامه‌ها و تجارب کاری افراد سنجیده و بررسی شود. امروز نیازمند یک حرکت انقلابی آگاهانه و مدبرانه در مدیریت کشور هستیم.

نظام اداری نمی‌تواند بار انقلاب را بکشد و نیازمند یک اصلاح بنیادی است

پورمحمدی افزود: امروز  به تفکر، برنامه، اخلاق و هم حرکت حماسی و انقلابی نیاز داریم تا از این مشکلات عبور کنیم. نظام اداری ما دارای مشکل است و باید اصلاح شود. این نظام اداری نمی‌تواند بار انقلاب را بکشد و نیازمند یک اصلاح بنیادی است. مبارزه با فساد باید قاطعانه و به صورت جدی پیگیری شود. اصل مبارزه با فساد باید از متن دولت آغاز شود. اصل برنامه‌ریزی، تحول و حرکت انقلابی باید از متن دولت آغاز شود. چرا که مجلس هر قدر قانون انقلابی  تصویب کند، ولی دولت قانون را اجرا نکند، اتفاقی نمی‌افتد. امروز به مجری نیاز داریم که انقلابی فکر کرده و انقلابی عمل کند و به قانون به صورت جدی پایبند باشد، والا مشکلات امروز قابل حل نیست. دولت به یک خانه تکانی جدی نیاز دارد.

دولت به یک حماسه نیاز دارد تا هزینه‌هایش کم و بهره‌وری‌اش بالا برود

وی در ادامه گفت: دولت به یک حماسه نیاز دارد تا هزینه‌هایش کم شود و بهره‌وری دولت بالا برود. دولت پرخرج و پربریز و بپاش معلوم است که نمی‌تواند مشکلات کشور را حل کند. هر قدر شعار داده شود، دولت پرخرج نمی‌تواند کاری از پیش ببرد. بعد هم می‌خواهند به مردم کمک کنند، یارانه می‌دهند. اما چون اقتصاد ضعیف است یارانه مشکل می‌شود. حتماً باید یارانه ادامه پیدا کند ولی توزیع پول تورم و گرانی می‌آورد. این موضوع را همه اقتصاددانان تأکید می‌کنند. ولی چرا به نظر اقتصاددانان توجه نمی‌کنند؟

باید تلاش کرد ملت ثروتمند و آقا باشد

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به وظیفه دولت در خصوص کمک به مناطق محروم، تصریح کرد: به این طبقه باید حتماً کمک کرد و یارانه‌ها را افزایش داد. اما نه برای همه. جامعه را باید آنقدر ثروتمند کرد که دیگر نیاز به یارانه نداشته باشند. بنده معتقدم اگر می‌خواهیم ملت عزیز باشند، باید دست دولت به سوی مردم دراز باشد. گفته می‌شود دولت خدمت‌گزار، ولی شاهدیم دست ملت به سمت دولت دراز است. این ملت، ملت عزیزی نیست. باید دست دولت به سمت ملت دراز باشد. باید تلاش کرد ملت ثروتمند و آقا باشد. اما امروز شرایطی به وجود آوردند که همه ملت منتظر هستند از دولت پول بگیرند. کدام اقتصاد این حرف را می‌زند؟ چرا به حرف متخصصان در این زمینه توجه نمی‌کنند؟

نسبت به انتخابمان مسئولیم

پورمحمدی خاطرنشان کرد: مردم باید حماسه‌وار در صحنه حضور پیدا کنند و از روی آگاهی، بصیرت و شناخت بهترین گزینه را برای ریاست جمهوری و دولت آینده انتخاب کنیم. اگر دقت کنیم کشور در آینده خوب اداره می‌شود، ولی اگر دقت نکنیم و انتخاب ضعیفی انجام دهیم، کشور خوب اداره نمی‌شود و آن وقت مسئول تنها ما هستیم.

مردم باید از دولت بعدی حمایت کنند

وی در انتها اظهار داشت: حضور امروز شما نشان دهنده آن است که ملت ایران برای حماسه آفرینی آماده شده است تا دشمن را سر جای خود بنشاند. البته تقاضایی دارم و آن اینکه بعد از انتخاب دولت، از او حمایت کنید. چرا که دولت به تنهایی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد. کار بزرگ از سوی ملت صورت می‌گیرد و از این جهت ملت باید به دولت آینده کمک کند تا دولت هم کشور را دچار تحول کند.

جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۳
کد خبر : 14443
بازدیدها: 116

پاسخی بگذارید »