شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کشف ۶۰۰ کیلو انواع مواد مخدر در استان البرز

28 danesheroz اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۲ ۰

فرمانده انتظامی استان البرز از کشف ۶۰۰ کیلو انواع مواد مخدر و دستگیری کلاهبردار مامور نما خبر داد

به گزارش دانش روز به نقل از پایگاه خبری پلیس البرز، علی گودرزی با اشاره به کشفیات انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا کنون اظهار داشت: در راستای مبارزه با سوداگران مرگ ماموران انتظامی استان موفق شدند ۶۰۰ کیلو انواع مواد مخدر  را کشف و در این باره تعداد هفت باند بزرگ را شناسایی و منهدم و متهمان در امر قاچاق، حمل و نگهداری مواد مخدر فعالیت داشتند دستگیر و تحویل مراجع قضایی دهند.

وی افزود: از این مقدار مواد کشف شده ۳۸۸ کیلوگرم آن شامل ۱۸۳ کیلوگرم تریاک و ۲۰۵ کیلوگرم حشیش می‌باشد که توسط ماموران مبارزه با مواد مخدر طی دو عملیات جداگانه اخیرا از قاچاقچیان مواد مخدر که قصد داشتند این مواد را از استان‌های شرقی و جنوب شرقی وارد استان البرز و تهران کنند، کشف شد.

گودرزی همچنین از دستگیری تعداد پنج نفر قاچاقچی و توقیف پنج دستگاه خودروی سبک و سنگین در این خصوص خبر داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دستگیری و جمع‌آوری تعداد یک هزار و ۴۸۰ نفر معتاد، کارتن خواب و پرخطر اشاره و افزود: در این راستا قاچاقچیان، سوداگران مرگ و مخلان نظم و امنیت وجود معتادان و کارتن خواب‌ها در برخی از محلات به ویژه حاشیه شهرها یکی دیگر از موارد مهمی است که در کاهش احساس امنیت اجتماعی تاثیرگذارند به این نحو که احساس ناامنی در محله، تنها به دلیل جرایم خشونت آمیز نیست بلکه ناهنجاری‌ها و رفتارهای اخلالگرانه چون اعتیاد، ولگردی و کارتن خوابی گذشته از اینکه عامل اصلی ترس و احساس نا امنی عمومی هستند به نوبه خود قطعا زمینه رواج گسترده جرایم را نیز فراهم می‌کنند.

گودرزی اظهار داشت: با توجه به نقش معتادان ولگرد و بی خانمان در آلوده کردن و ناامنی در سطح شهر برآوردها نشانگر این است که قریب ۷۵ درصد سرقت‌های جز و توزیع کنندگان خیابانی توسط همین افراد معتاد انجام می‌گیرد و انتظار مردم جمع‌آوری معتادان و برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر است.

*دستگیری مامور قلابی پلیس آگاهی

گودرزی در ادامه گفت: در پی شکایت فردی به نام «آرش» مبنی بر جعل عنوان و کلاهبرداری از وی توسط شخصی به نام «بهرام» که خود را افسر پلیس آگاهی معرفی کرده بود رسیدگی به پرونده در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: شاکی پرونده در اظهارات خود عنوان داشت که دامادم به خاطر حمل و نگهداری مواد مخدر دستگیر و مراحل رسیدگی به پرونده او در جریان بود به همین خاطر برای پیگیری و مطلع شدن از سرانجام پرونده و حکم او مکررا به پلیس آگاهی استان البرز و دادسرای کرج مراجعه می‌کردم و فرد کلاهبردار (بهرام) را نیز بارها جلوی آگاهی و دادسرا دیده بودم تا اینکه این شخص اسفند ماه سال گذشته مقابل ساختمان پلیس آگاهی خود را به من نزدیک کرد و با باز کردن باب صحبت گفت که مامور پلیس آگاهی و رابط بین نیروی انتظامی و قوه قضائیه است و نفوذ زیادی در هر دو دستگاه دارد.

شاکی ادامه داد: از آنجایی که آن فرد را بارها مقابل پلیس آگاهی و دادسرا دیده بودم به او اعتماد کردم و با پرداخت مبلغ ۱۵میلیون تومان وجه نقد قرار شد تا مشکل پرونده دامادم را حل و از زندان رفتن او جلوگیری کند.

شاکی پرونده افزود: پس از گذشت بیش از یک ماه متوجه شدم که این فرد نه تنها هیچ گونه اقدامی درباره پرونده انجام نداده است بلکه قصد دارد مجددا از بنده اخاذی کند به همین خاطر به پلیس آگاهی استان البرز مراجعه و موضوع را با کارآگاهان در میان گذاشتم. فرمانده انتظامی استان البرز گفت: به دنبال اظهارات شاکی پرونده بلافاصله یک نیروی ویژه از اداره جعل و کلاهبرداری، رسیدگی به موضوع و شناسایی و دستگیری فرد کلاهبردار را در دستور کار خود قرار دادند اما از آنجایی که فرد کلاهبردار متوجه شکایت مالباخته شده و با تغییر مکان خود متواری شده بود بنابراین هیچ گونه سرنخی از او در دست پلیس نبود، همچنین با تحقیقات بیشتر مشخص شد که این فرد از هویت و مدارک شناسایی جعلی نیز استفاده کرده است.

گودرزی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات فنی متوجه شدند که فرد اخاذ یک کلاهبردار حرفه‌ای بوده و احتمال اینکه در بانک اطلاعات پلیس دارای سابقه باشد وجود دارد، بنابراین با توجه به اظهارات مالباخته چهره فرضی وی ترسیم شد و سرانجام با مطابقت تصاویر متهمان سابقه دار هویت اصلی وی شناسایی شد و با بررسی سوابق مشخص شد که این کلاهبرداری دارای ۱۰ فقره سابقه کیفری به اتهام و ارتکاب جرایم متعدد از جمله کلاهبرداری، سرقت و جعل عنوان با اسامی و عناوین مختلف است.

وی گفت: پس از آنکه هویت اصلی متهم برای ماموران محرز گردید کلیه پاتوق‌های احتمالی وی تحت کنترل نامحسوس قرار گرفت تا اینکه پس از ۴۸ ساعت اقدامات اطلاعاتی ـ پلیسی مخفیگاه نامبرده در آدرسی که به تازگی در آنجا ساکن شده بود و هرگز تصور نمی‌کرد پلیس آنجا را شناسایی کند در حالی که در خواب بود توسط ماموران دستگیر شد.

متهم به جرم کلاهبرداری و غصب عنوان اعتراف و گفت: پس از آنکه اواسط سال گذشته از زندان آزاد شدم مجددا تصمیم گرفتم که از افراد ناآگاه و ساده لوح کلاهبرداری و اخاذی کنم به همین منظور پس از آنکه چندین روز مقابل پلیس آگاهی و دادسرا پرسه می‌زدم طعمه‌های خود را شناسایی و سپس تحت عنوان مامور پلیس آگاهی در صدد رفع مشکلات آنها می‌شدم و در قبال این اقدام خود از آنها مبالغ میلیونی دریافت می‌کردم.

گفتنی است فرد دستگیر شده پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی و از آنجا با قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی روانه زندان شد.

چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۸
کد خبر : 17654
بازدیدها: 204

پاسخی بگذارید »