پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کشف ۱۰ هزار قلم داروی قاچاق در البرز

danesheroz1 شهریور ۲, ۱۳۹۲ ۰
کشف ۱۰ هزار قلم داروی قاچاق در البرز

دانش روز: مسئول دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز از کشف ۱۰هزار قلم داروی قاچاق تاریخ مصرف گذشته و تقلبی درعطارهای این استان خبرداد

به گزارش دانش روز، سعید شفیعیان افزود: این اقلام قاچاق شامل قرص و کپسول تقلبی، ژل و پماد فاسد،انواع الکل های غیر مجاز وداروهای ترکیبی غیرمجاز، شربت متادون، قرص های لاغری تقلبی و انواع و اقسام قرص ها و کپسول های توهم زا بوده است.

وی ادمه داد: تیم های نظارتی دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ˈکمیته غذا و داروˈ طی ۳۶ مرحله گشت مشترک و بازرسی طی سال جاری از عطاری های استان البرز موفق به کشف این اقلام شده اند.

شفیعیان گفت: تصور عامه مردم از نبود عارضه در داروهای گیاهی و وجود مقبولیتی خاص از فروشندگان داروهای غیر شیمیایی و گیاهی در بین عامه جامعه از گذشته های دور باعث سوء استفاده گروهی از افراد و فروش هزاران قلم داروی شیمیایی و مضر برای سلامت شهروندان و حتی مواد و قرص های روانگردان و توهم زا به مراجعان شده است.

وی یادآور شد: هرچند فروشندگان و فعالان در عرصه فروش داروهای گیاهی و عطاری ها فعالیت پاک و خداپسندانه ای را دنبال می کنند ولی سودهای بالا و وجود بستری آماده برای سوء استفاده از مقبولیت این فعالیت در بین مردم باعث سوء استفاده های گسترده ای توسط برخی افراد در این عرصه شده است.

منبع:ایرنا

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۷
کد خبر : 53778
بازدیدها: 212

پاسخی بگذارید »