پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کشف یک گونه گوشخوار جدید شبیه خرس و گربه

danesheroz1 مرداد ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
کشف یک گونه گوشخوار جدید شبیه خرس و گربه

دانش روز: دانشمندان گونه پستاندار گوشتخوار جدیدی را که در جنگلهای بلند مه آلود کلمبیا و اکوادور زندگی می کند، شناسایی کردند

به گزارش دانش روز، نام این موجود اولینگویتو (olinguito) انتخاب شده و نخستین گونه گوشتخواری است که ظرف ۳۵ سال گذشته در نیم کره غربی شناسایی شده است.

اگرچه این موجود پیشتر در مناطق دور از دسترس مشاهده شده بود، در برخی موزه ها و حتی باغ وحشهای دنیا نیز وجود داشت اما اولینگویتو اسرار آمیز برای دوره ای بیش از ۱۰۰ سال قربانی به اشتباه گرفتن هویت خود با اولینگو (olingo) شده بود.

به رغم این که این گونه پیشتر مشاهده شده اما به عنوان یک گونه جداگانه شناسایی نشده است

محققان اظهار داشتند: باغ وحش ملی واشنگتن در دهه ۱۹۶۰ یک اولینگویتو داشت اما هرگز آن را به عنوان یک گونه جداگانه شناسایی نکرد.

این گونه که شبیه ترکیبی از گربه خانگی و خرس است، ۳۵ سانتیمتر طول دارد و آخرین عضو ثبت شده از خانواده راکون ها است که دربرگیرنده گونه هایی چون راکون، کواتی و کینکاجوها(kinkajous) است.

کریستوفر هلگن و همکارانش روی اولینگو (olingo) به عنوان گونه ای از گوشتخواران که روی درخت زندگی می کنند تحقیق می کردند، گونه ای که نزدیک به انقراض بود. این تحقیقات منجر به شناسایی اولینگویتوها شد، گونه ای که پیشتر در این خانواده شناسایی نشده بود.

اولینگویتو طی دوره ای بیش از ۱۰۰ سال با اولینگوها به عنوان عضو دیگری از همین خانواده اشتباه گرفته شده اند

هلگن گفت: کشف اولینگویتو نشان می دهد که دنیا هنوز به طور کامل شناسایی نشده است و هنوز رازهای اولیه آن فاش نشده است. اگر هنوز هم می توان گوشتخوار شناسایی کرد، باید پرسید که چه شگفتی های دیگری در انتظار ما است؟ بسیاری از گونه های جهان هنوز برای علم شناخته شده نیست.

این گونه که شبیه ترکیبی از گربه خانگی و خرس است، ۳۵ سانتیمتر طول دارد

وی افزود: ثبت این گونه یک گام ما را به درک غنای کامل و تنوع حیات در زمین نزدیک تر می کند.

نام علمی این حیوان “Bassaricyon neblina” است. “Bassaricyon” گونه یا خانواده گوشتخوارانی است که روی درخت زندگی می کنند و “nebina” در زبان اسپانیایی به معنای مه است.

منبع:مهر

جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۲
کد خبر : 50990
بازدیدها: 199

پاسخی بگذارید »