پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کشف گونه جدید کوسه در آبهای آمریکا

danesheroz1 مرداد ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
کشف گونه جدید کوسه در آبهای آمریکا

دانش روز: دانشمندان گونه جدیدی از کوسه با وزن ۱۸۱ کیلوگرم در آبهای سواحل کارولینای جنوبی در آمریکا کشف کرده اند

به گزارش دانش روز، این کوسه سرچکشی که سه متر و ۳۰ سانتی متر طول دارد در آبهای شمال چارلستون در ایالت کارولینای جنوبی شناسایی شده است.

با این حال، زیست شناسان می گویند ممکن است این کوسه سرچکشی در سراسر دنیا وجود داشته باشه چرا که شواهدی از وجود آنها در گذشته از برزیل و اقیانوس هند به دست آمده است.

ویلیام دریگرز دانشمند علوم دریایی بخش شیلات سازمان ملی اقیانوسی و جوی آمریکا NOAA گفت: این کوسه یافت شده یک گونه مجزاست.

وی افزود: تقریبا شناسایی تفاوت بین کوسه سرچکشی کارولینا و دیگر سرچکشی های شناخته شده غیر ممکن است به جز اینکه یک تفاوت اصلی وجود دارد: این گونه جدید نسبت به دیگر اقوام خود مهره های کمتری دارد.

پیش از این گروهی از دانشمندان اعلام کرده بودند علاوه بر یک هزار و ۲۰۰ گونه شناخته شده، ۷۹ گونه کوسه دیگر نیز در اقیانوس ها زندگی می کنند که تاکنون شناخته نشده اند.

بنا به ادعای این پژوهشگران حتی بزرگترین گونه های کوسه شناخته شده از جمله کوسه گاوی، ببری و کوسه سفید بزرگ تنها گونه های سطحی اقیانوس ها هستند و با کنکاش بیشتر می توان گونه های دیگر را نیز مشخص کرد.

بسیاری از این گونه های جدید تقریبأ غیر قابل تشخیص از گونه های شناخته شده اند و تنها تفاوت هایی در DNA آنها وجود دارد که این امر معرفی گونه های جدید را بسیار مشکل کرده است. این افزایش گونه ها البته به معنی افزایش تعداد کوسه ها نبوده و تنها انواع آنها را افزایش می دهد.

منبع:مهر

 

یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۹
کد خبر : 51528
بازدیدها: 282

پاسخی بگذارید »