چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کشف قدیمی‌ ترین نامه دنیا + عکس

danesheroz1 شهریور ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
کشف قدیمی‌ ترین نامه دنیا + عکس

دانش روز: نامه ها امروز به صورت الکترونیکی شده است و تنها با زدن چند دکمه می توان در کمتر از یک ثانیه آن را به دست طرف مقصد رساند اما در گذشته سیستم های پستی وجود نداشت و ارتباط میان دونفر بسیار سخت بود

به گزارش دانش روز،  حتما در فیلم های سینمایی دیده اید که فردی در جزیره ای دور افتاده گم میشود و برای نجات نامه خود را به دل دریا می سپارد. در خارج از فیلم نیز افرادی بوده اند که نامه های خود را به دل دریا سپرده اند و برخی مواقع بیشتر از سن بسیاری از ما این نامه ها در دریا سرگردان بوده اند.”ساتیو توربر” به تازگی کشف بزرگی انجام داده است زیرا او توانست قدیمی ترین نامه دنیا دقیقا در حاشیه ساحل شهر “توفینو” در کانادا پیدا کند. او در هنگام قدم زدن در ساحل چشمش به یک بطری قدیمی می خورد و پس از بازرسی متوجه می شود نامه ای درون آن وجود دارد.

نکته جالب این است که او قصد بازکردن نامه را ندارد زیرا قدمت این نامه بسیار عجیب است. این نامه ۱۰۷ سال در دریا سرگردان بوده و این زمان کمی نیست. این نامه این روزها به عنوان قدیمی ترین نامه دنیا شناخته می شود.

برخی از نوشته های این نامه از پشت شیشه قابل مشاهده است که به نظر می رسد در ماه سپتامبر سال ۱۹۰۶ نوشته شده و امضای فردی به نام “ارل ویلارد” روی آن آمده است. آدرسی که روی این نامه قرار دارد برای محلی است که این روزها موزه شده است.

پیدا شدن نامه ۱۰۷ ساله در حالی است که سال گذشته یک ماهیگیر اسکاتلندی توانسته بود نامه ای ۹۸ ساله را پیدا کند. این رکورد سال گذشته در کتاب رکوردهای گینس بود که با نامه”توربر” رکورد او جابه جا شد.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران
شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۳
کد خبر : 59955
بازدیدها: 180

پاسخی بگذارید »