شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کشف بمب در نزدیکی خانه رئیس‌جمهور

danesheroz دی ۱۰, ۱۳۹۱ ۰

پلیس قبرس از کشف بمب یک کیلویی در نزدیکی خانه رئیس‌جمهور قبرس خبر داد.  پلیس قبرس از کشف بمبی در فاصله ۵۰۰ متری خانه «دیمیتریس کریستوفیاس» رئیس‌جهمهور این کشور خبر داد. در پی کشف این بمب، پلیس نشستی که از پیش اعلام شده بود را لغو کرد. خبرگزاری فرانسه علام کرد که این بمب که [&hellip

پلیس قبرس از کشف بمب یک کیلویی در نزدیکی خانه رئیس‌جمهور قبرس خبر داد.
 پلیس قبرس از کشف بمبی در فاصله ۵۰۰ متری خانه «دیمیتریس کریستوفیاس» رئیس‌جهمهور این کشور خبر داد. در پی کشف این بمب، پلیس نشستی که از پیش اعلام شده بود را لغو کرد.

خبرگزاری فرانسه علام کرد که این بمب که از راه دور کنترل می‌شد، زیر درختی پیدا کرده است. این بمب از ۱.۳ کیلوگرم ماده منفجره (TNT) ساخته شده بود.

دولت قبرس به دلیل وخامت شرایط اقتصادی به شدت تحت فشار است. رکود در این کشور به دنبال بحران مالی در یونان تشدید می‌شود. به طوری که کریستوفیاس در انتخابات آتی که در ماه فوریه برگزار می‌شود، شرکت نخواهد کرد.

چندی پیش موسسه اعتبارسنجی «استاندارد اند پورز» رتبه اعتباری قبرس را در کوتاه مدت و بلند مدت از B/B با ۲ درجه کاهش به  CCC+/C رساند.

این اقدام بدین معناست که قبرس که هم اکنون ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، در دسته کشورهایی قرار می‌گیرد که در معرض خطر قرار دارند و شرایط کاری و اوضاع مالی در آن بسیار تعیین کننده است.

منبع: فارس
یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۱ - ۱۷:۵۶
کد خبر : 2252
بازدیدها: 240

پاسخی بگذارید »