جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کشف بقایای یک مدرسه گلادیاتورها در اتریش

danesheroz1 اسفند ۹, ۱۳۹۲ ۰
کشف بقایای یک مدرسه گلادیاتورها در اتریش

دانش روز: بقایای یک مدرسه گلادیاتورها به همراه زندان محل نگهداری آن‌ ها در اتریش کشف شد.

به گزارش دانش روز، در جریان کاوش‌های یک تیم بین‌المللی از باستان‌شناسان در محوطه تاریخی «کارنونتوم» در حومه شهر وین، پایتخت اتریش بقایای یک مدرسه گلادیاتورها کشف شد.

 به گزارش خبرگزاری آلمان، این مکان که قدمت آن حدود ۱۹۰۰ سال برآورد شده را می‌توان یکی از آثار شاخص برجای مانده از تمدن روم باستان لقب داد.

 براساس بررسی‌های اولیه باستان‌شناسان این مکان علاوه بر محل آموزش گلادیاتورها، زندان محل نگهداری آن‌ها و همچنین محلی بوده است که گلادیاتورهای ناراضی را در آن شکنجه و اعدام می‌کردند.

 گلادیاتورها در سال‌های اوج تمدن روم باستان جنگجویانی بودند که از بین اسرا انتخاب شده و برای تفریح امپراطوران رومی با یکدیگر درگیر شده و یکدیگر را می‌کشتند.

 در این میان در سال‌های حکومت امپراطور هادریان بر سرزمین‌های روم باستان که اتریش فعلی هم جزئی از آن بوده جنگ گلادیاتورها به شدت رواج داشته است.

 این مدرسه که هنوز پروژه کاوش در آن خاتمه نیافته و تصویری از آن نیز منتشر نشده در یک زمان ظرفیت آموزش صد گلادیاتور را داشته و به احتمال فراوان در نزدیک آن نیز یک آمفی‌تئاتر رومی قرار دارد که باستان‌شناسان قصد دارند در ماه‌های آتی تمرکز خود را روی کشف این آمفی‌تئاتر متمرکز کنند.

 پروژه کاوش در محل کشف مدرسه گلادیاتورها برای کشف دیگر آثار تاریخی احتمالی همچنان ادامه دارد.

 

منبع: ایسنا

جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۹
کد خبر : 95863
بازدیدها: 140

پاسخی بگذارید »